[Ramy systemu] Typ świata

(ogólne założenia, w jakich trzeba się zmieścić)

Czy tworzony przez nas świat ma być światem:

fantasy
8
80%
postapokaliptyczny
2
20%

Liczba głosów : 10

Postprzez Pirix » 26 gru 2004, 17:42

Zagłosowałem na świat fantasy.

A może faktycznie stworzmy coś takiego jak zaproponował Diabellus - to może być nawet całkiem ciekawe:D
„Transire bene faciendo”
Pirix

Postprzez Diabellus » 27 gru 2004, 11:56

Misiek dal juz bardzo fajny zaczatek histori swiata :) . Calosc elementow fantasy w takim swiecie mozna by wprowadzic na zasadzie radiacji, ktora zmienila geny tworzac elfy, krasnoludy itp a takze wyzwalajc u niektorych ludzi zdolnosci magiczne.

Bo tworzenia typowych swiatow mam juz dosc, po 2 sesjach w takim swiecie zawsze zauwazam ze to jakas hybryda FR ;) .
Diabellus

Postprzez Misiekh » 27 gru 2004, 17:19

Diaboł ja właśnie na początku pomyślałem o radiacji, ale doszedłem do wniosku że obejdzie się bez drugiego Fallouta, czas przestać wszystko zwalać na atomówki ;).

A że teraz czytam książkę, w której pojawia się motyw "pęknięcia" wszechświata i "krwawienia" materii alternatywnego wszechświata do wnętrza naszego, to pomyślałem se "A jakby tak pęknięcie pojawiło się blisko Ziemi"? :)

Mamy elfów, którzy spokojnie łazili sobie po swoich lasach i nagle ciepło ich na Ziemię, mamy krasnoludy, które poszły spać w swych kopalniach, a obudziły się w górskich grotach wśród kawałków swych maszyn itd 8)

Co wy na to?

PS. A na niebie wciąż pulsuje Szczelina*, wyrzucając co jakiś czas to demona, to wampiry, to znów wielkiego żółwia morskiego :twisted:

* trza by na to jakąś sensowną nazwę wymyślić. W jakimś komiksie coś podobnego nazwano Blaskiem. Ale to tak jakoś chamsko kopiować ;)
Misiekh

Postprzez naimad » 27 gru 2004, 18:32

Pomysł Miśkha jest całkiem dobry, nie powiem... a co do nazwy to założę osobny wątek jak tylko zdecydujemy jaki ma być świat :]
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez naimad » 29 gru 2004, 23:57

Ok, jeśli do końca roku nie zostanie rzucona jakaś inna ciekawa propozycja, przyjmujemy teorię Miśkha i to co przedstawił, będzie głównym założeniem świata.
Osobiście jestem za pomysłem Miśkha.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Diabellus » 30 gru 2004, 08:35

Teoria Miska jest fajna, ale zawsze moze byc dyskusyjna. Mysle ze nic lepszego juz nie wymyslimy do konca roku ;) .
Diabellus

Postprzez Misiekh » 31 gru 2004, 14:16

Fantastyka ma to do siebie że zawsze jest dyskusyjna :)

To tylko luźna propozycja i jeśli pojawi się ciekawszy i bardziej trzymający się kupy pomysł, to pierwszy przyklasnę :)
Misiekh

Postprzez Logan » 4 sty 2005, 16:55

Chociaż moje zdanie nie będzie się liczyć, bo tworzenie świata juz trwa, to tak gwoli informacji forumowiczów powiem że zagłosowałem na świat post... (trudne słowo :P ), fantasy mi się już znudziło...
Pomysł ze splotem tych dwu obszernych domen uważam za nadzwyczaj trafny i ciekawy. Zobaczymy jak to tam dalej będzie...
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ramy systemu