Propozycje

Rozmowy na każdy temat.

Propozycje

Postprzez Gedeon » 6 wrz 2013, 12:07

Ja proponowałbym jakąś zabawę dla rozruszania forum. Coś, co by zachęciło ludzi do częstszego zaglądania itd. Oczywiście nie chodzi mi o takie proste zabawy forumowe w stylu "napisz wyraz zaczynający się na taką literę, na jaką kończył się poprzedni" itd.
Mam w tej chwili dwie propozycje:
- Sesja RPG - nie musi być czyste RPG, może być np. strategia.
- Zabawa, którą zobaczyłem na zagranicznych stronach, gra w tzw. "questy". A w zasadzie wersja nieco zmodyfikowana. Polegałoby to na tym, że jedna osoba wkleja fragmenty opowiadania, po czym w ankiecie daje do wyboru kilka opcji "co ma się dalej stać". Ewentualnie, użytkownicy sami dają propozycje i wybierają jedną z nich. Oczywiście, oprócz tego "gracze" mogą komentować akcję. Przypomina to trochę połączenie sesji RPG i grupowego grania w paragrafówkę. Zaletą jest to, że nie wymaga dużo czasu i zaangażowania ze strony "graczy", wadą to, że jednak potrzeba kilku aktywnych ludzi, żeby to miało sens (autor plus min. 4 osoby, które będą głosować).
Temat o mojej książce: viewtopic.php?f=21&t=3663
Gedeon

Re: Propozycje

Postprzez Jok » 6 wrz 2013, 23:05

:tak: Jetem bardzo za - za obiema forami
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Gedeon » 7 wrz 2013, 12:12

Bardzo mi miło. A która forma podoba się najbardziej, tzn, którą warto wziąć na warsztat na początek?
I kto to poprowadzi? Ja jestem gotów poprowadzić zarówno rpg, strategię, jak i opowiadanie z głosowaniem (ale raczej nie wszystko na raz). Jeśli zgłosi się jakaś druga chętna osoba, to można od razu zabrać się za dwie rzeczy.
No i warto, żeby najpierw chęć wzięcia udziału zadeklarowało trochę więcej osób.
Gedeon

Postprzez Jok » 7 wrz 2013, 12:20

Ja bylbym chetny na RPGa :) kto jeszcze?
Jok

Postprzez Gedeon » 7 wrz 2013, 12:38

A na granie, czy chciałbyś prowadzić?
Gedeon

Postprzez Jok » 8 wrz 2013, 16:14

Wolalbym sobie pograc ;) moze byc cos typowego ew. autorski system - jak wolisz
Jok

Postprzez Arto » 9 wrz 2013, 11:27

Ja również się na to piszę :)
"Nigdy nie zwyciężysz wroga, którego Twoja wyobraźnia uczyniła niepokonanym."
Arto

Postprzez Gedeon » 9 wrz 2013, 12:49

Ok, no to stoi na rpg.
Jeśli mam być MG, to chciałbym ostrzec, że stosuję pewne praktyki, które mogą zostać uznane za kontrowersyjne, jako, że stoją w sprzeczności z modami, które panują pośród znacznej cześci osób grających w PBF. Wiem, że brzmi trochę ostro, ale nie o to chodzi - po prostu lepiej, jeśli będziecie wiedzieli, jaki styl rozgrywki preferuję i czy w związku z tym spełniam Wasze oczekiwania jako MG.
- Stawiam sprawność rozgrywki ponad kwieciste opisy. Nie, nie chodzi mi o to, ze jestem wrogiem opisów, po prostu w przypadku konfliktu sprawności a "literackości" wolę, jak przeważy to pierwsze. Wielu internetowych MG zabrania pisania jednozdaniowych/jednolinijkowych postów - ja nie. Oczywiście w miarę rozsądku, jeśli ktoś całą swoję grę ogranicza do takich postów, to jest niefajnie, ale niekiedy są one w pełni akceptowalne (np. jeśli gracz chce wykonać jakąś czysto techniczną czynność, w rodzaju dajmy na to walnięcia kogoś w łeb, czy podpalenia lontu i nie jest do tego potrzebny opis żadnych filozoficznych rozważań nad naturą walenia, łbów, ani lontów). Krótkie posty sprawdzają się zwłaszcza w czasie walki. Jeśli jesteś w stanie szybko i sprawnie tworzyć piękne i wysublimowane opisy swych ataków, to mnie to bardzo cieszy. Ale jeśli pozostali gracze nie mogą ruszyć się z miejsca, bo koniecznie chcesz stworzyć, jak to się obecnie mówi, "epicki" opis ataku, ale tydzień zajmuje Ci czekanie, zanim będziesz miał na to wenę/czas, to ja już wolę, żebyś tym razem ograniczył się do "To ja tnę tego orka".
- Jestem staroświecki i nie trawię obecnie panującej mody na to, żeby gracze opisywali coś więcej, niż myśli i akcje swoich własnych postaci. Nie lubię kiedy jestem graczem i inni gracze tak robią, nie lubię tego jako MG. Gracze nie opisują pogody, nie wprowadzają w swoich postach nowych NPC-ów, nie opisują ich działań. Co nie znaczy, że jako MG nie jestem otwarty na sugestie graczy - jeśli chcesz, żeby został wprowadzony jakiś konkretny wątek, czy postać, to napisz na pw, a postaram się to uwzględnić.
- Używam prostych mechanik autorskich, bardzo ogólnych i mało rozbudowanych. Uważam, że znaczną część rzeczy można załatwić opisami itd, ale przy syytuacjach konfliktowych, jak walki czy okradanie, przydaje się obiektywny sposób oceniania. Wszystkie rzuty wykonuje MG - nie wynika to z braku zaufania do graczy, po prostu uważam, ze tak jest sprawniej. Jako gracz również wolę, kiedy przy sesjach internetowych rzuca jedynie prowadzący.

To teraz warto ustalić, o czym ma być sesja. Czekam na Wasze sugestie. Jakie realia? Jakaś epoka historyczna, fantasy, science-fiction, steampunk? A jeśli dajmy na to fantasy, to klasyczne, tolkienowskie, czy bardziej odjechane? Na czym ma się skupiać rozgrywka? Walka, intrygi, polityka, zagadki, interakcje społeczno-obyczajowe? :D Czy jest jakiś konkretny typ postaci, w którą chcielibyście się wcielić? Czy chcielibyście, żeby pojawił się jakiś konkretny motyw? Generalnie wszystko, czego oczekujecie od tej sesji.
Gedeon

Następna strona

Powrót do Offtopic