Lech Kaczyński na Wawelu - apel

Rozmowy na każdy temat.

Re: Lech Kaczyński na Wawelu - apel

Postprzez Misiekh » 22 kwi 2010, 07:21

No i pełna zgoda. Ale skoro już teoretyzujemy, to tej Akcji Obywatelskiej, z tego co mówił Grim Reaper, chodzi chyba właśnie o wprowadzenie zakazu (zakaz grzebania ludzi w najbardziej symbolicznych nekropoliach bez jakiegoś referendum - swoją drogą ciekawe, jak je zdefiniować w takiej ustawie :D), a nie nakazu.
Misiekh

Postprzez Grim Reaper » 24 kwi 2010, 01:27

To już nadinterpretacja Miśkhu - nie chodzi o sam zakaz chowania, chodzi o jasne określenie kto powinien zostać pochowany w miejscach powszechnie uznanych jako "dla zasłużonych", patrz: Powązki, Wawel etc.

Tak samo nigdzie nie twierdziłem, że jesteś antyklerykałem, czy też niewierzącym oraz, że
cię nie pochowają na znanym cmentarzu. Podkreśliłem tamtym zdaniem tylko fakt, że Kościół może i grzebie kogo chce na swoim terenie. I tak powinno być.
Chodziło mi o Ciebie KluchO - raz się przedstawiałeś jako zagorzały obrońca własności Kościelnej, raz deklarowałeś swój nieklerykanizm (tak to się odmienia?).

Projekt jeszcze nie został przedstawiony, ja także go nie widziałem więc nie mogę się wypowiedzieć odnośnie ewentualnego zarządzania własnością prywatną.

PS. Można prosić Moderatorów/Adminów na zmianę nazwy wątku? Sprawa już nie dotyczy pochówku śp. Lecha Kaczyńskiego.
I'm here ....
As always....
Sometimes...
Grim Reaper

Postprzez Madalena » 24 kwi 2010, 11:48

Chyba już w ogóle nie ma sensu dyskutować na ten temat.
I have ways to make you talk,
but you have nothing interesting to say
Madalena

Postprzez Diabellus » 24 kwi 2010, 11:51

W ogóle to nie było od początku o czym dyskutować. A dla przeciwników mam pocieszenie - Kaczyński dużo miejsca nie zajął na Wawelu ;) .
Diabellus

Postprzez Galathar » 24 kwi 2010, 12:46

A propos - to jak wygląda sarkofag (jeszcze nie byłem na miejscu, nie spieszno mi, mówię o zdjęciach i projekcie), to dla mnie jakaś pomyłka. Ok, rozumiem - skromność, forma, styl, ale dać prostokątny kawał marmuru, narzucić go nad czyjeś trumny i podniecać się jakie to fajne wykonanie to dla mnie jakieś nieporozumienie. Mam nadzieję, że jak się w końcu wybiorę na Wawel i zobaczę ten grób, to nie będę miał wrażenia, że oto przede mną jest półeczka/ławeczka, którą ktoś wmurował pod ścianą, by odwiedzający zmęczeni mogli se usiąść i podumać. Pół biedy gdyby sarkofag był na środku. Mam nadzieję, że na żywo to miejsce wygląda jednak inaczej.
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez Galathar » 24 kwi 2010, 17:10

EDIT:
Usunięty post spamerski. Brzmiał "naprawdę Cię to interesuje?"

Interesuje to złe słowo :P Popatrz jednak na te wszystkie groby, oczywiście biorąc pod uwagę, że niektóre były wykonane wiele lat po śmierci, przy sprowadzaniu szczątków na Wawel. To jest doskonałą lekcja historii, historii sztuki, różnych sposobów myślenia, estetyki... to jest fascynujący temat, jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało.
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez Cazpian » 25 kwi 2010, 19:25

Hmm nie rozumiem tej dyskusji czy powinien leżeć na Wawelu czy nie .Szczerze mówiąc to taka dyskusja to dla mnie czysty idiotyzm. Jakim by nie był prezydentem (sam za nim nie przepadałem ) to jednak był głową państwa polskiego i zginął tragicznie -tu zaznaczam - na służbie i co ciekawe paradoksalnie swoją śmiercią wypełnił podstawowe zapowiedziane przez siebie założenia prezydentury . A tak dodam jeszcze że hasła że nie jest godzien leżeć wśród królów jest czystą i peirwszej próby demagogią bo jak ktoś zna choć trochę historię swojego kraju nie opierającą sie tylko na podstawowych podręcznikach to wie że na Wawelu oprócz zasłużonych władców i osobistości znaczących leżą też -tu nie boje się tego powiedzieć - idioci lub osoby mało istotne dla kraju .
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Poprzednia strona

Powrót do Offtopic