Kawa

Rozmowy na każdy temat.

Postprzez Fraa » 9 gru 2007, 10:17

Kiedyś pisałam transkrypcje o kawie i tam się stado kobiet zachwycało właśnie tym Davidoffem. :P Aż wstyd przyznać, ale nigdy tego nie piłam. Jednak preferuję Sati, najlepiej waniliową. :)

Idę właśnie po kawę. Stary nałóg wraca do łask. Dzień bez dwóch kaw (rano i po południu) dniem zmarnowanym. ;)
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez Logan » 9 gru 2007, 13:54

Moja mama dostała w prezencie Tchibo rozpuszczalną z przyprawą Kamis do kawy i herbaty. Powiem szczerze że dobre to jest, taka korzenna mieszanka, kawusia zyskuje taki dobry smaczek, jak w kawiarni :) Piliście z takim cudem?
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Hannibal » 9 gru 2007, 14:09

No tylko w kawiarni^^ Ja jak zwykle mój expresik wyposażyłem dziś w jacobsa, szkoda że lavazza jest taka droga bo bym tylko ją pił:P Myślę że na czas świąteczny właśnie ten specjał zaaplikuję do naszej puszki na kawę. Aha Podzielam zdanie Fraa o zmarnowanym dniu:D:D Życzę wszystkim nałogowcom dwóch kaw dziennie^^
Ja ostatnio pijam coraz mocniejsze, coraz bardziej gorzkie i co raz mniej mleka wlewam. Czy to jest oznaka zapadania się w używki?! ^^ Jak tak, to trudno.
Wiedźma, jaki smak ma davidoff?
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Postprzez Orzech » 10 gru 2007, 13:00

Eh, jak ja dawno nie piłam DOBREJ kawy.. Odkąd studiuję pijam tylko taką z automatu.. jakkolwiek znawca kawowym nie jestem, to bluźnierstwo coś takiego nazywać KAWĄ :roll:
"Czekoladka, której człowiek nie chciał zjeść nie liczy się jako czekoladka".
Orzech

Postprzez Hannibal » 10 gru 2007, 16:34

Nom, to fakt:( a mnie wyśmiewają z tegoż powodu, że umiem rozróżnić smakowo kawę sygnowaną nazwą Coffe Haven od Lavazzy:( Ja nie wiem, przecież to nie trzeba się wiele postarać, żeby tę kolosalną różnicę dostrzec:/ hlip, hlip...nikt mnie nie rozumie...idę się ciąć... Ghhotycki emo Han :P W.
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Postprzez Altea » 12 gru 2007, 18:04

Niestety nie posiadam żadnych urządzeń do parzenia "porządnej kawy" w moim komunalnym, studenckim mieszkanku, więc piję ją tylko w kawiarniach (jakoś kawy z automatu nie mogę). Tyle, że jak kawa to koniecznie z dużą ilością mleka/śmietanki i zero cukru. Najlepiej jak jest jeszcze bita śmietana- wtedy się zupełnie rozpływam;)
"Nie szukam bajki w życiu- bajki są okrutne"
Altea

Postprzez Cazpian » 13 gru 2007, 10:00

Kawa to napój bogów :). Pije co najmniej 6 dziennie i żyję na wyższych obrotach . Z pakowanych kaw najbardziej lubię Wosebę - Arabikę , z kupowanych na wage Arabikę brazylijską .
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez Fraa » 16 gru 2007, 09:38

Ta przyprawa do kawy jest faktycznie niezła - próbowałam kiedyś u koleżanki. :) Chociaż polecam też kawę z Baileysem. ;)
Rozpuszczalne kawy trzeba wspierać jakimiś smaczkami, bo same w sobie zazwyczaj są paskudne. :P
Hihihi pamiętam jak żem sobie walnęła kilka kaw, z tego chyba dwie były takie, że więcej fusów niż wody - po czym położyłam się i zasnęłam jak niemowlę. A miałam się uczyć całą noc. :lol:

No nic - w przyszłym miesiącu mam plan kupienia sobie jakiegoś niewielkiego zaparzacza ciśnieniowego. :)
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic