KK

Rozmowy na tematy związane z filozofią oraz etyką.

KK

Postprzez akati » 17 wrz 2005, 17:14

Czyli tu plujemy się bądź bronimy naszego prześNiętego Kościoła Katolickiego, Rydzomaniaków, Radia-któremu-urwało-ryja i innych dewotek.

Ja mam o KK bardzo proste i krótkie zdanie: DO GAZU... Wpier*ala swoje brudne, chciwe łapy w co się tylko da: w politykę, w życie PRYWATNE jednostek (patrz ustawa o aborcji, tudzież kazania przedwyborcze na kogóż to wierni powinni głosować).
Uważam, że Kościół jest chorą instytucją, a prawdziwy chrześcijanin był tylko jeden i umarł na krzyżu.
Kolejna wkurwiająca sprawa: dlaczego do kur*y nędzy jest to religia "państwowa", skoro w konstytucji jest zapisana swoboda wyznania? Taka np muzułmanka, jak przyjdzie w chustce na głowie, zgodnie z zasadami swojej religii, będzie z założenia dyskryminowana przez inne dzieci. Poza tym w naszym pięknym kraju dzieci zmusza się do uczęszczania do Kościółka w niedziele, niejednokrotnie ciągnąc je tam na siłę. I na kiego grzyba to komu? Zmuszanie dziecka do wiary jest nienormalne, w związku z tym ewentualny chrzest powinnien być przesunięty o te kilkanaście lat do przodu, zwłaszcza, że podług mnie , chrzest jest swoistym nałożeniem pieczęci (Ci, którzy maczają łapki w okultyźmie będą wiedzieć co dokładnie mam na myśli).
Na razie tyle.Czekam na wasze dalsze impresje, a sama popluję sie nieco później dalej.

Gdy spogladasz w Otchłań- ona także patrzy na Ciebie...

To, co słuszne, nie zawsze jest popularne,
a to, co popularne, nie zawsze słuszne...

Banished from my realm,
only following honour and I will to survive...
akati

Postprzez Jok » 17 wrz 2005, 17:19

Ja jestem antyjklerykalem- wkurza mnie jak slysze o proboszczowskim nowym samochodzie, ministrancie zbalamuconym przez wikarego czy cos w tym guscie :| coz drugie sredniowiecze mamy z KK.
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez akati » 17 wrz 2005, 17:37

ROTFL .. To nie mógł tkoś podzielić topica, jak zeszło z wiary na KK?

Gdy spogladasz w Otchłań- ona także patrzy na Ciebie...

To, co słuszne, nie zawsze jest popularne,
a to, co popularne, nie zawsze słuszne...

Banished from my realm,
only following honour and I will to survive...
akati

Postprzez Cazpian » 7 lis 2005, 18:41

Moje zdanie na temat KK jest proste : " bez tego czegos bylo by nam lepiej " :twisted: . Żyję też naiwną nadzieja , że dożyję jeszcze czasów kiedy upadnie i więcej się nie podniesie :evil: . To tyle .
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 7 lis 2005, 21:17

A ja już wyrosłem z krytykowania Kościoła Katolickiego. Owszem, jest dużo rzeczy nie w porządku, ale bez przesady, ludzie. Poza tym, nazywanie pośrednio wszystkich wierzących oszołomami nie jest miłe...
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Cazpian » 7 lis 2005, 21:23

Ja nie krytykuję wiary lecz instytucję :) . Wiara sama w sobie nic złego nikomu jeszcze nie zrobiła . Wykonanie tylko kiepskie . Zresztą , komunizm w teorii też jest piękny :twisted: .
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez naimad » 11 lip 2006, 08:14

Cazpian napisał(a):że dożyję jeszcze czasów kiedy upadnie i więcej się nie podniesie

Cazpianie, życzę Ci wszystkiego co dobre, ale wyrażam szczerą nadzieję, że nikt z nas takich czasów nie dożyje.

Kościół rzeczywiście popełnia błędy, ale kto z nas ich nie popełnia? Jest wiele rzeczy o które KK można krytykować. Sam mam do niego pewne urazy, ale są to urazy drobne. Dotyczą np. nazywania niektórych dzieł fantasy bądź pseudofantasy satanistycznymi. Bo według mnie taki Harry Potter nie jest szkodliwy, a wręcz przeciwnie, wiele dzieciaków zaczęło dzięki niemu czytać.
Ktoś powie o Rydzyku... że niby nawołuje on do głosowania na określone partie polityczne, zdziera kasę z radiosłuchaczy i tak dalej. Święta prawda! Pod tym względem zgodzę się z większością z Was - Rydzyk do pieca! Jednak nie oszukujmy się, Rydzyka słuchają w znakomitej większości ludzie starsi, zaryzykuję - niezyt wykształceni i tacy, którymi łatwo manipulować. Ale mamy też ludzi wierzących młodszego pokolenia. Kiedy rozmawiam na temat wiary z ludźmi nieco starszymi ode mnie, czasem nawet z katechetami, to wielu z nich uważa iż ojciec prowadzący to nie ksiądz. I jest to prawdą. Ten człowiek niszczy w Polsce wizrunek kościoła, nie słuchając nakazów Stolicy Apostolskiej, a poza tym postępuje wbrew temu, czego uczy Pismo.
KK popełnił wiele grzechów. Ale w gruncie rzeczy robi wiele dobrego. Jestem konserwatystą, "miłośnikiem starych porządków", więc w 80%spraw dotyczących etyki zgadzam się ze stanowiskiem Kościoła. Ostatecznie, wiara wpaja ludziom pewne wartości. W czasach, których żyjemy znaczą one coraz mniej - ale zauważcie, że ludzie którzy naprawdę wierzą (nieważne czy to tylko w Boga, czy też w Boga i prawdy dyktowane przez KK), to dobrzy ludzie. Możecie ich nazywać ślepymi, że niby wierzą w coś, co być może było kiedyś fałszowane, co jest jednym wielkim kłamstwem. Ale czy się tym przejmą? Nie sądzę. Osobiście się tym nie przejmuję. Wolę być ślepym i żyć z wiarą, bo jakkolwiek dziwnie, patetycznie to nie zabrzmi, daje mi ona pewnego rodzaju siłę.
Na koniec - co do wtryniania się KK w sprawy prywatne ludzi. Aborcja... moim zdaniem stanowisko kościoła w tej sprawie jest słuszne. Czystość do ślubu - no, tu już mogą być problemy (;)). I tak dalej, i tak dalej. Jeśli jednak to, co dyktuje KK jest dla kogoś śmieszne bądź absurdalne, to dobrze. To jego wybór. Może się z KK zgadzać lub nie. Ale życzenie Kościołowi upadku jest jak dla mnie pewną przesadą. Gdyby ludziom odebrać wiarę, odebrać Kościół Katolicki - to na świecie zrobiłby się niezły burdel.
[/quote]
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Bąku » 18 sty 2007, 03:55

KK - największa na świecie sieć szpiegowska kontrolująca nieprzebrane zasoby kasy i nieprzeliczone zycia ludzkie - zlikwidowaćtak samo jak Filip Piękny zlikwidował Templariuszy - na stosach:D
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Następna strona

Powrót do Kącik humanistyczny