Co było pierwsze - jajko czy kura?

Rozmowy na tematy związane z filozofią oraz etyką.

Postprzez Grim Reaper » 4 maja 2005, 19:43

Na początku byłą ciemnmość......ale nudno jej było i stworzyłą światło!
Co do jajka i kury : najpierw były dinozaury :P
Co do kreski i kropki : najpierw był atrament :P(albo cosik innego czym pisano).
Powietrze też nie wzieło się ,, z powietrza" tylko z nicości!
Czyli wszystko zaczyna się od odchłani i ciemności....(fajnie to blisko mojego domu!!!! 8) )
I'm here ....
As always....
Sometimes...
Grim Reaper

Postprzez ZiaRek » 30 wrz 2006, 08:11

Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak przerażające jest to że istniejemy.A to że w najbliższej okolicy naszego układu nie ma żadnego życia jest bardzo dziwne, a wątpie żeby był to przypadek, jeśli rzeczywiście jesteśmy sami we wszechświecie to... i tutaj sobie dopowiedzccie ;-)
ZiaRek

Postprzez Bąku » 18 sty 2007, 03:18

jajko:D - obojętnie jakie jajko może być z tych ewoluujących creató - i wyrosła z niego kura:D
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Postprzez Soag Afihn » 18 sty 2007, 03:44

No ba. Ja też tak myślę. Ale możemy właściwie tylko domniemywać. A co do życia we wszechświecie, to prawdopodobnym jest, że jesteśmy w nim sami, ale mnie kiedyś zastanowiła inna kwestia z tym związana. Mianowicie skąd się wzięło to wszystko co nas otacza. Cała materia i pusta przestrzeń w której się ona zawiera. i jeśli jest ona skończona, to co. Myśleć będziemy tak jak ludzie przed Galileuszem i Kopernikiem :?: Kończy się kosmos(docieramy do jego granicy) i co. Jest coś na kształt błony nie do przejścia :?: Ściana postawiona w przestrzeni(chodzi mi o to, że najprawdopodobniej wszechświat ma kształt zbliżony do kuli i co jak docieramy do sfery - powierzchni tej kuli). Jeśli świat się rozszerza, to w co(znaczy skąd zabiera przestrzeń, którą zajmuje, skoro tam nic nie było). A jak zacznie maleć :?: Jak bardzo skoncentrować się może. Czy przez czarne dziury rzeczywiście można docierać do innych wszechświatów tudzież galaktyk. Dobra kończę, bo padło za wiele pytań bez odpowiedzi.
Obrazek
Soag Afihn

Postprzez Akka » 13 lut 2009, 17:20

Była kura i był kogut. Wszystko jedno, czy para powstała przez stworzenie czy przez darwinowski łańcuch ewolucji. Pytanie czy par takich było więcej? Kolejne jajka musiały być bowiem czyimś dziełem.
Akka

Postprzez Grim Reaper » 14 lut 2009, 14:27

pierwsze bylo żółtko, bo jest najlepsze.
a gdzie było to już nie moja kwestia :P
Ostatnio edytowano 15 lut 2009, 21:58 przez Grim Reaper, łącznie edytowano 1 raz
I'm here ....
As always....
Sometimes...
Grim Reaper

Postprzez Galathar » 14 lut 2009, 21:22

w białku
a przy okazji czy ktoś kojarzy może Monachomachię? ;P
Ja znam :P. W.
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez Aidanna » 15 gru 2009, 21:41

Pierwsze było jajko bo to komórka jakby nie było. A jak już ona zmieniła się w kurczaka pozostawmy ewolucji :P
Swim away fugu fish! Swim away!
Aidanna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik humanistyczny