Wasze postrzeganie świata. Subkultury.

Rozmowy na tematy związane z filozofią oraz etyką.

Do kogo ci najbliżej?

Rastafarianin
0
Brak głosów
Hippis
0
Brak głosów
Punk
1
8%
Goth
2
15%
Emo
0
Brak głosów
Skin
1
8%
Rodzimy Polski Dres
2
15%
inne
7
54%

Liczba głosów : 13

Postprzez Vivax Falciparum » 31 mar 2009, 22:07

Zanim napisałeś tego posta mogłeś już przeczytać mój:

EDIT:

Pojęcie subkultura nie oddaje do końca moich intencji, kiedy zakładałem ten temat. Chodzi mi bardziej o ideologie, filozofie, sposób patrzenia na świat, niż o ubiór i muzyke. To tak na przyszłość. Przepraszam, że nie napisałem tego od razu, ale dla mnie było to po prostu oczywiste...

Wiem że to było niedokładne, przepraszam raz jeszcze.

Rozumiem, że filozofia rodzimych polskich dresów to "wpierdol brudasom"?

Nie jestem dresem... nie znam sie. Chociaż może twoja teoria ma w sobie ziarno prawdy.

Doceniam poczucie humoru. Polski dres był oczywiście żartem. Zresztą napisałem już to w poprzednim poście (mogłeś przeczytać).

Nie zaznaczyłem nic, opisałem mój stosunek do subkultur, proste. Ankiety to tylko dodatki do tematów, temat brzmi "Wasze postrzeganie świata - Subkultury" a nie "Do jakiej subkultury należysz?" więc napisałem co sądzę na temat samego zjawiska.

Dzięki, ale w temacie nie ma też ''co sądzisz na temat tego zjawiska?''
Chociaż faktycznie myślnik mógł być mylący, już to zmieniłem. Dzięki za zwrócenie uwagi na ten szczegół. Warto było jednak spojrzeć na pierwszy post (który, jak na to nie patrzeć, jest uzupełnieniem tematu, bez niego można to naprawde dowolnie interpretować) w którym jest pytanie o twoją własną filozofie...
Oczywiscie zgadzam sie co do ankiety. Nikt nie musi nic zaznaczać. Pomyślałem po prostu, że mogłeś przeoczyć to iż można zaznaczyć ''inne'', jeśli nie utożsamiasz sie z żadną.
Mam paliwo razy 100 suki.
Vivax Falciparum

Postprzez Chitos » 31 mar 2009, 22:22

Przeczytałbym...ale zacząłem pisać tego posta wcześniej, a ze trochę rzeczy w tym czasie robiłem to zeszło chwile :P

Ale mój post odnosi się do tematu, to, że nie pochwalam szufladkowania ludzi oznacza, ze sam tego nie robię...czyli nie podpinam się pod żadną subkulturę (no chyba, żeby przynależność spowodowaną wiekiem, wykonywanym zawodem etc. etc. uznać za subkulturę to jest to oczywiste). Jako inne odczytałem inną subkulturę a nie opcje żadna :P
Porozmawiajmy o życiu, śmierci i syntezie chlorku cyny z pierwiastków.
http://www.lastfm.pl/user/Chitos_
Chitos

Postprzez Vivax Falciparum » 31 mar 2009, 22:25

I wszysko jasne :)

Najgorsze są te niedomówienia... ech
Mam z tego nauczke jak będe zakładał inny temat w przyszłości.

Teraz już rozumiem co miałeś na myśli...
Vivax Falciparum

Postprzez Jok » 1 kwi 2009, 09:32

Brakuje mi faktycznie RPGowca i typowego "metala" z lat 80-tych a zapewne obie te opcje cieszyly by sie duza popularnoscia ;)
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Vivax Falciparum » 1 kwi 2009, 16:25

subkultura ''metalów'' oparta jest prawie wyłącznie na muzyce (rozważałem dołożenie tej opcji), a RPGowców - jak sama nazwa wskazuje. Starałem się zamieścić tutaj tylko te grupy z bardziej rozbudowaną ideologią. Różnorakich subkultur jest zdecydowanie za wiele...
Vivax Falciparum

Postprzez Orzech » 1 kwi 2009, 21:49

Dawniej bez zastanowienia zaznaczyłabym opcję, której tu nie ma, tj. "metal", teraz kliknęłam w "inne", ponieważ mam tyle zainteresowań i słucham tak różnej muzyki, że nie jestem w stanie się jednoznacznie określić. Jestem po prostu Orzechem :D
"Czekoladka, której człowiek nie chciał zjeść nie liczy się jako czekoladka".
Orzech

Postprzez Gnom » 2 kwi 2009, 08:06

Hmm. Jak rozumiem na świat składa się z samych Rastafarian, Hippisów, Punków, Gothów, Emo i Skinów - przy czym reszta to "indywidualne życiowe filozofie" lub brak poglądów? To trochę powiedziałbym... ograniczony pogląd na świat.
There is no happiness without slavery. Slavery is the key to happiness.
Obrazek
Gnom

Postprzez Vivax Falciparum » 2 kwi 2009, 09:17

Hmm. Jak rozumiem na świat składa się z samych Rastafarian, Hippisów, Punków, Gothów, Emo i Skinów

Ja tego nie powiedziałem.

To trochę powiedziałbym... ograniczony pogląd na świat.

Nie wypowiadaj się na temat czyjegoś poglądu na świat, wyłącznie na podstawie swoich hmm... Domysłów?

Brałem pod uwage to co najpopularniejsze. Zresztą... Nie będe każdemu z osobna tłumaczył jaki był mój motyw stworzenia tego tematu, bo pisałem o tym w poprzednich postach. Ograniczony jest chyba ten człowiek, który wypowiada się krytycznie, nie orientując w temacie...
Vivax Falciparum

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik humanistyczny