Wasze postrzeganie świata. Subkultury.

Rozmowy na tematy związane z filozofią oraz etyką.

Do kogo ci najbliżej?

Rastafarianin
0
Brak głosów
Hippis
0
Brak głosów
Punk
1
8%
Goth
2
15%
Emo
0
Brak głosów
Skin
1
8%
Rodzimy Polski Dres
2
15%
inne
7
54%

Liczba głosów : 13

Postprzez Gnom » 2 kwi 2009, 11:34

No nie wiem czy nie orientując... Wybrałeś same "subkultury" powiązane w sposób większy/mniejszy z muzyką i oczekujesz odpowiedzi: którą filozofia jest Ci najbliższa (szufladkując poszczególne filozofie). Jak myśli prawdziwy Punk jeśli odjąć od niego muzykę i wygląd? Bo może nim jestem, ale o tym nie wiem. I czym różni się od sposobu myślenia takiego np. metala? Za popkulturą która wypaczyła ideologie też w sumie stoi ideologia: nie przywiązywać wagi do ideologii. Nazwij to fuzją (lub nawet... będę żałował tego co powiem, ale ewolucją). W dodatku wszystkie które wymieniłeś stoją w opozycji do kultury masowej [wyjątek może Emo - chociaż są wytworem kultury masowej wydaje im się że jest odwrotnie pewnie, sama muzyka wyewoluowała z HardCore'u] (tu się objawia Twoje ograniczenie związane z własną postawą) kompletnie ignorując m.in. to że za hip-hop'em też stoi wbrew pozorom ideologia i konkretna kultura (wraz ze swoistą sztuką). I założę się, że jest o wiele popularniejsza od hippie...

PS. Cytuje się całe zdania. Myślnik to nie kropka.
There is no happiness without slavery. Slavery is the key to happiness.
Obrazek
Gnom

Postprzez Diabellus » 2 kwi 2009, 11:39

Brałem pod uwage to co najpopularniejsze.

Jak brałeś pod uwagę najpopularniejsze, to nie wiem skąd tu punk a brak metalu. Skąd czerpiesz swoje dane, że takie dziwne wnioski wysnułeś?

Ja jestem punkiem. Ale żebym miał ideologie związaną z moją subkulturą? Chyba tylko pod jednym kątem. Jeśli chcesz coś przekazać, to zrób to przez prowokacje. I w całym tym subkulturowym gównie mogę powiedzieć jedno - mam je głęboko gdzieś, bo nie robi mi różnicy kto kim jest.
Diabellus

Postprzez Vivax Falciparum » 2 kwi 2009, 12:02

Skąd czerpiesz swoje dane, że takie dziwne wnioski wysnułeś?

Aj. Ankieta jest oczywiście nieprofesjonalna i niepełna. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Dane wymyśliłem sobie w 5min jedząc kanapke. To nie są moje wnioski tylko to co mi przyszło do głowy.

Ja jestem punkiem. Ale żebym miał ideologie związaną z moją subkulturą?

Diable, jesteś punkiem nieposiadającym ideologii charkterystycznej dla punka?!?! :cojest:

Jak myśli prawdziwy Punk jeśli odjąć od niego muzykę i wygląd? Bo może nim jestem, ale o tym nie wiem. I czym różni się od sposobu myślenia takiego np. metala?

O co chodzi w punku?
Polecam przeczytanie ''A Punk Manifesto''.
http://www.badreligion.boo.pl/eseje/ese ... festo.html
Ja byłem punkiem od dawna nie zdając sobie z tego sprawy.
Nie wiem zbyt wiele o filozofii ''metalów'', wydaje mi sie że ich subkultura jest oparta głównie na muzyce.

Za popkulturą która wypaczyła ideologie też w sumie stoi ideologia: nie przywiązywać wagi do ideologii. Nazwij to fuzją (lub nawet... będę żałował tego co powiem, ale ewolucją).

Za popkulturą nie stoi żadna ideologia :D Tylko $ i $ i jeszcze raz $. To tak jakby porównać ateiste (to ten z ideologią), do osoby która handluje pamiątkami na jasnej górze, nie interesując się bogiem wogóle (to ta bez). :)
Popkultura po prostu bierze z tych subkultur tylko to, co się dobrze sprzedaje. Ona właściwie nie wypacza ideologii, lecz zupełnie jej pozbawia. Stąd takie kwiatki że ''Jak ktoś jest gotem to wierzy w szatana i odzywia się czarnymi kotkami'' itp.

kompletnie ignorując m.in. to że za hip-hop'em też stoi wbrew pozorom ideologia i konkretna kultura

Nie znam się na ideologii hip-hopu, więc pewnie masz tutaj racje. Mogłem przeoczyć dużo żeczy, niestety do ankiety już dodać nie moge.

(tu się objawia Twoje ograniczenie związane z własną postawą)

To nie jest moja postawa, lecz gapowatość. Czasem faktycznie ogranicza.

PS. Cytuje się całe zdania. Myślnik to nie kropka.

Wybacz. W każdym razie w tym zdaniu nie robiło to raczej różnicy. Sens jest ten sam. Odpowiedź też była by taka sama, jak w przypadku gdyby zostało wklejone całe.
Ostatnio edytowano 2 kwi 2009, 13:05 przez Vivax Falciparum, łącznie edytowano 4 razy
Mam paliwo razy 100 suki.
Vivax Falciparum

Postprzez Diabellus » 2 kwi 2009, 12:15

Vivax, a jaka do cholery jest ideologia charakterystyczna dla Punka? Czy jest to obraz wkurwienia na smród, brud i ubóstwo po 2 wojnie (warunki powstania Sex Pistols, którzy notabene jaka wg ciebie mieli ideologie?), czy może jest to ideologia typu "nie chce być pochowany na cmentarzu dla zwierząt" czy "Sheena jest punkrockersem"? Ideologie do punka dopisał Jelo Biafra, ale to jest dla mnie ideologia Jelo a nie ideologia Punk. A może mam być anarchistą, bo to też ideologia popularna dla punka. A może mam być emo? To jest pochodna punka. Nie ma czegoś takiego jak "ideologia punk". Jest ideologia którą sobie dopisali kolejni co bardziej znani twórcy....
Diabellus

Postprzez Vivax Falciparum » 2 kwi 2009, 12:25

Jest ideologia którą sobie dopisali kolejni co bardziej znani twórcy....

Ktoś to musiał opisać. A kto wg. ciebie lepiej sie orientuje w punku niż twórcy tego gatunku?

A może mam być anarchistą, bo to też ideologia popularna dla punka. A może mam być emo? To jest pochodna punka.

Ja ci nie mówie kim masz być...
A emo? To jest właśnie ta popkulturowa pochodna punka służąca do zbijania kasy na depresyjnych nastolatkach.

Nie ma czegoś takiego jak "ideologia punk".

Owszem jest. Baaardzo rozbudowana. Jak już wspomniałeś mnóstwo osób dodawało coś od siebie. To wszystko się składa na jedną całość.
Mi osobiście pasuje punkt widzenia przedstawiony w linku powyżej.
Vivax Falciparum

Postprzez Diabellus » 2 kwi 2009, 12:27

Buhehhehe :) . Twórcy punka nie mieli ideologi. Mieli dopiero ludzie, którzy zaczęli tworzyć punka 5-6 lat po powstaniu punka. I co, może jeszcze mi wmówisz że punk to nie jest popkultura? To powiedz mi jaka muzyka była najbardziej popularna na świecie w 77-78 roku....
Diabellus

Postprzez Vivax Falciparum » 2 kwi 2009, 12:32

Diabellus napisał(a):Buhehhehe :) . Twórcy punka nie mieli ideologi. Mieli dopiero ludzie, którzy zaczęli tworzyć punka 5-6 lat po powstaniu punka. I co, może jeszcze mi wmówisz że punk to nie jest popkultura? To powiedz mi jaka muzyka była najbardziej popularna na świecie w 77-78 roku....

Mówiąc o ''twórcach punka'' nie miałem na mysli kreatorów, lecz ludzi tworzących w tym gatunku. Przepraszam za niejasność tej wypowiedzi.
Oczywiście kiedyś była to popkultura. W poprzednich postach używając terminu ''popkultura'' miałem na myśli tą dzisiejszą. A punk z tej swojej pierwotnej popkultury ładnie nam poobrastał ideałami i dziś ma o wiele szersze znaczenie.

Miło Diable, że wlazłeś na ten topik, bo teraz mam z kim się pokł.. sorry, podyskutować w wolnym czasie :D
Ostatnio edytowano 2 kwi 2009, 15:53 przez Vivax Falciparum, łącznie edytowano 1 raz
Vivax Falciparum

Postprzez Diabellus » 2 kwi 2009, 13:01

Jeśli uważasz Johnego Rottena za idiotę, to ja przepraszam ale stąd wychodzę..
Diabellus

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik humanistyczny