Aborcja

Rozmowy na tematy związane z filozofią oraz etyką.

Postprzez K-H » 3 maja 2007, 09:10

Orzech napisał(a):K-H, zwróć uwagę na to, że dzieci bywają czasem niechciane (nie wnikając w temat głębiej). Smutne, ale prawdziwe.

Bywają niechciane, ale nie z własnej winy! Dlaczego małą istotkę pozbawiać możliwości życia? Bo jej ojciec/matka był/a szalenie nieodpowiedzialna? Nie chcę wnikać w sytuację gwałtu, bo to już jest szczególnie skomplikowana sprawa. Ale ja nawet w takiej sytuacji sądzę, że każdy ma prawo do życia. I że zawsze dziecko może trafić do adopcji. A wtedy "chętni" na pewno się znajdą.
[img][400:78]http://imagegen.last.fm/K-H/recenttracks/3/K-H.gif[/img]
K-H

Postprzez KluchA » 3 maja 2007, 09:31

A propo pelni swiadomego czlowieka. Napisalem to specjalnie, gdyz w sumie juz plemnik albo komorka jajowa nalezy do gatunku homo sapiens gdyz zawiera nasze DNA. Co do swiadomosci, nie da sie okreslic kiedy czlowiek staje sie swiadomy. To zalezy od wiary poszczegolnych ludzi, od tego czy wierza czy jest cos poza cialem fizycznym, czy istnieje jakas dusza. Naukowcy nie okreslili kiedy czlowiek zaczyna myslec jak czlowiek. Ja osobiscie uwazam, ze kazdy z ludzi posiada swego rodzaju dusze i nie pojawia sie ona juz w jednokomorkowej zygocie, lecz raczej pod koniec okresu ciazy. Pod koniec okresu ciazy uwazam tez, ze dziecko jest w pelni swiadome. To sa moje odczucia, kazdy moze miec inne.

A co do legalizacji aborcji. Rozumiem, ze to jest fe, zle i tak dalej. Ze to morderstwa itd itp. Ale powiedzcie mi, czy calkowity zakaz aborcji zmieni cokolwiek? Czy kobiety przestana pozbywac sie dzieci? Wedlug mnie nie przestana, lecz beda to robic w bestialskich warunkach. Legalizacja aborcji zapewni im wygode i podejrzewam, ze przy odpowiednim przygotowaniu kazdego dziecka do zycia seksualnego, mimo legalnej aborcji, to zjawisko bedzie malec, az stanie sie marginalnym. Zakaz aborcji to wedlug mnie pojscie na latwizne. Ah i nie uwazam, ze jestem o krok za cywilizowanym czlowiekem, ale co ja tam moge wiedziec :D. Poza tym sa inne sposoby na pozbywanie sie dziecka - nie tylko aborcja...

Oczywiscie sie powtarzam i powtarzam argumenty innych, ale czasem trza :D
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez Dalien » 3 maja 2007, 09:44

KluchA napisał(a):Ale powiedzcie mi, czy calkowity zakaz aborcji zmieni cokolwiek? Czy kobiety przestana pozbywac sie dzieci? Wedlug mnie nie przestana, lecz beda to robic w bestialskich warunkach. Legalizacja aborcji zapewni im wygode i podejrzewam, ze przy odpowiednim przygotowaniu kazdego dziecka do zycia seksualnego, mimo legalnej aborcji, to zjawisko bedzie malec, az stanie sie marginalnym. Zakaz aborcji to wedlug mnie pojscie na latwizne.

Hmm, nikt tutaj nie mówi o całkowitym zakazie. Wg mnie jest dobrze tak jak jest teraz i nie należy nic zmieniać. Zgwałcili cię - masz prawo do aborcji. Zalałaś się w trupa i dałaś dupy na dyskotece - masz problem...

Legalizacja aborcji zapewni im wygodę? Chcesz dawać wygodę degeneratom?

I NA PEWNO nasz kraj, przynajmniej w najbliższej przyszłości, nie zapewni ludziom odpowiedniego przygotowania do życia seksualnego. I nie rozumiem też dlaczego zakaz jest pójściem na łatwiznę a legalizacja nie? Wytłumacz proszę :)
Obrazek
Dalien

Postprzez K-H » 3 maja 2007, 09:52

Mnie odpowiadają warunki aborcji jakie są teraz. Legalizacja spowoduje swobodę? Tak, ale jaka to swoboda? Jakaś samowolka. Okropna dla mnie... Wyobrażam sobie, jakby dziecko miałoby być wtedy jak jakiś np. źle zakupiony ciuch... Nie podoba Ci się - wyrzuć. Kiedy indziej załatw sobie nowy.
Okropieństwo.
K-H

Postprzez Danielzo » 3 maja 2007, 10:22

Dalien napisał(a):Tak sobie właśnie oglądałem star treka i coś mi przyszło na myśl. Jest tam zestaw dyrektyw (Np. Pierwsza Dyrektywa która mówi o niewtrącaniu się w życie zacofanych cywilizacji) które ściśle bronią życia wykazującego oznaki inteligencji, dla przykładu nasi małpowaci przodkowie...
Nie szargaj świętością! :P
Pamiętaj, że I Dyrektywa może też być użyta, by nie wtrącać się do życia cywilizacji, która np. ginie.

Dalien napisał(a):Legalizacja aborcji zapewni im wygodę? Chcesz dawać wygodę degeneratom?
Dalien napisał(a):Ludzie wy pozwalacie na masowe morderstwa...
Bez takich erystycznych chwytów.

Dalien napisał(a):Pragnę zauważyć że z legalną aborcją będzie podobnie jak z becikowym. W polskich patologicznych rodzinach ilość dzieci wzrosła kilkukrotnie tylko dla tych paruset złotych... Przecież to będzie całkowita paranoja w tym kraju jeśli to zalegalizują...
Niestety fakty są przeciwko Tobie. W krajach, w których aborcja jest całkowicie legalna (np. Szwecja), ilość aborcji jest niezwykle mała, a większość jest dokonywana na ludziach z zagranicy (np. na Polkach, które nie mogą takiego zabiegu dokonać w swoim kraju). Okazuje się, że legalizacja aborcji wcale nie przyczynia się do wzrostu liczby usuwanych ciąż. Z tego powodu, z czystym sumieniem, możemy ten argument odrzucić i nie powtarzać go w dyskucji.

Dalien napisał(a):nie można pozwalać na to aby tysiące osób bezkarnie dymało się na dyskotekach a za dwa miesiące leciały do kliniki
Dalien napisał(a):Kobieta decyduje o swoim losie w momencie współżycia.
Zdarzają się wpadki. A nawet jeśli bezkarnie się "dymają", to po co mieć im to za złe? Ważne, żeby nie roznosili chorób. Jeśli więc robią to "higienicznie", to niczego złego w tym nie widzę.
A co powiecie na to, by pojęcia "dymać", "dawać dupy" itp. - zastąpić terminem "uprawiać miłość"? :P

Dalien napisał(a):Albo jesteś gotowy przyjąć odpowiedzialność albo trzymaj pisiora na uwięzi
Posługując się językiem freudowsim - masz silne superego, albo słabe id - może chcesz o tym porozmawiać? :P

Dalien napisał(a):zawsze będę bronił bezbronnych, chorych, starszych i dzieci także te nienarodzone
To ciekawy zbieg okoliczności, bo ja też bronię tych bezbronnych - kobiety, które się zmusza do urodzenia dziecka, którego one nie chcą.

Soag Afihn napisał(a):Również jakby spojrzeć na sprawę ze strony wiary, to przecież życie zaczyna się w momencie poczęcia.
Takie spojrzenie jest bardzo ciekawe. Po pierwsze dlatego, że materiał genetyczny rodziców, wtedy jeszcze przez jakiś czas nie łączy się. Czy można więc mówić o jakimś konkretnym indywiduum? Po drugie, bo zapłodniona komórka jajowa ma spore szanse by zginąć w organiźmie matki. Czy to oznacza, że matka może zabić własne dziecko?
Wiem, że jesteśmy zmuszeni przyjmować pewne granice i musimy stworzyć jakiś prawny konsensus, kiedy zaczyna się życie. Tego natomiast jednoznacznie określić nie można, ale bylibyśmy dosyć głupi, gdybyśmy ignorowali przy tym naukę. (tak wiem, są tacy, którzy uważają, że biologia im się nie przyda i będą starali się drążyć tę dyskusję bez żadnego empirycznego poparcia - taka refleksja odnośnie do dyskusji o tzw. naukach ścisłych i humanistycznych :) ).

K-H napisał(a):I że zawsze dziecko może trafić do adopcji. A wtedy "chętni" na pewno się znajdą.
Należy jednak zauważyć, że biologiczna matka musiałaby je i tak przez 9 miesięcy nosić. Nie byłbym również tak przekonany co do tego, czy chętni "na pewno" się znajdą. Z tego co wiem, to coraz mniej dzieci z domów dziecka znajduje rodziców.

K-H napisał(a):Mnie odpowiadają warunki aborcji jakie są teraz.
O jakie warunki dokładnie Ci chodzi? Podobają Ci się "syfiaste", nielegalne kliniki, które mieszczą się w blokach? Nie sądzę, że o to Ci chodziło.
Danielzo

Postprzez Orzech » 3 maja 2007, 10:36

Dalien napisał(a): Zalałaś się w trupa i dałaś dupy na dyskotece - masz problem...

Prawda, całkowicie się z tym zgadzam, dodam, że kiedy widzę takie młode zdziry z brzuchem- czuję satysfakcję (wiem, jestem podła).
Każdy doskonale wie, co robi. Tak samo z seksem- jeśli się decydujesz na współżycie, powinnaś/powinieneś liczyć się z możliwością ciąży. Ale przecież wszyscy wiemy, że to nie do końca tak pięknie wygląda.
Wiecej pisać nie będę, bo się nie chcę powtarzać. Tyle, że rzeczywiście zakaz aborcji nic nie da, zawsze się znajdzie sposób na "problem", tylko znacznie bardziej brutalny. Kto teraz by się nie zgodził na aborcję- nie zrobiłby tego, gdyby była dozwolona i na odwrót- kto chce- ten znajdzie sposób. :roll:
"Czekoladka, której człowiek nie chciał zjeść nie liczy się jako czekoladka".
Orzech

Postprzez Dalien » 3 maja 2007, 10:42

Danielzo napisał(a):Nie szargaj świętością! Razz
Pamiętaj, że I Dyrektywa może też być użyta, by nie wtrącać się do życia cywilizacji, która np. ginie.

Danielzo napisał(a):Niestety fakty są przeciwko Tobie. W krajach, w których aborcja jest całkowicie legalna (np. Szwecja), ilość aborcji jest niezwykle mała, a większość jest dokonywana na ludziach z zagranicy (np. na Polkach, które nie mogą takiego zabiegu dokonać w swoim kraju). Okazuje się, że legalizacja aborcji wcale nie przyczynia się do wzrostu liczby usuwanych ciąż. Z tego powodu, z czystym sumieniem, możemy ten argument odrzucić i nie powtarzać go w dyskucji.

Zerknij na mojego posta i na Twojego raz jeszcze. Widzisz? W Szwecji usuwa się POLSKIE ciąże... Co powiesz na to? Przynajmniej odciążymy szwedzkich lekarzy co nie?

Danielzo napisał(a):A co powiecie na to, by pojęcia "dymać", "dawać dupy" itp. - zastąpić terminem "uprawiać miłość"? Razz

Miłość uprawiają kochający się ludzie nie natomiast małolaty po alkoholu

Danielzo napisał(a):Posługując się językiem freudowsim - masz silne superego, albo słabe id - może chcesz o tym porozmawiać? Razz

Nie martw się moje ego jest w porządku. Chociaż nie wiem czy zmieściłoby się w jednym pomieszczeniu z Twoim :P

Danielzo napisał(a):To ciekawy zbieg okoliczności, bo ja też bronię tych bezbronnych - kobiety, które się zmusza do urodzenia dziecka, którego one nie chcą.

Jak już napisałem miały okazję do obrony. Też WIELE okazji. Same sobie są winne.

Danielzo napisał(a):O jakie warunki dokładnie Ci chodzi? Podobają Ci się "syfiaste", nielegalne kliniki, które mieszczą się w blokach? Nie sądzę, że o to Ci chodziło.

Hmm jeśli wykonuje legalnie chyba nie jest tak źle co nie?
Obrazek
Dalien

Postprzez K-H » 3 maja 2007, 10:42

Danielzo napisał(a):
K-H napisał(a):Mnie odpowiadają warunki aborcji jakie są teraz.
O jakie warunki dokładnie Ci chodzi? Podobają Ci się "syfiaste", nielegalne kliniki, które mieszczą się w blokach? Nie sądzę, że o to Ci chodziło.

Nie, oczywiście chodziło mi o warunki prawne. Jakoś i tak nie szkoda mi kobiet, które mordują własne dzieci w nieeleganckich klinikach w blokach.

Tak na marginesie, serce dziecka bije przed 21 dniem ciąży. W drugim miesiącu, mając dopiero 3 cm, już, np. małżowina uszna przybiera kształt odziedziczony po rodzicach... Nie wiem, jak takiego małego człowieczka można nazywać "zlepkiem komórek"itd... Nie wiem, jak można zabijać maleńka istotkę, której już nawet małżowina uszna przypomina naszą?!
K-H

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik humanistyczny