ŚMIERĆ

Rozmowy na tematy związane z filozofią oraz etyką.

chodź miła śmierci! Julia cię tu nęci!

Postprzez ExXxstaza » 18 lut 2006, 23:27

śmierć wcale nie jest taka straszna! myślę, ze to brama do kolejnego etapu! ale jeśli chodzi o sam proces umierania, to bardzo boję się osobiście zakopania żywcem. śni mi się czasem jak budzę się w ciasnej trumnie i widzę ciemność i czuję wszechogarniajacy mnie, niewyobrażalny strach! dusze się, ale nie mogę umrzeć! straszne... boję się tego! każdy rodzaj umierania, tylko nie ten.
ExXxstaza

Postprzez Rybson » 19 lut 2006, 00:42

No dość potworne wyobrażenie, przyznam. Chociaz myśle, ze znalazlbym kilka rónie nieprzyjemnych, no ale nie będe o nich mówić, bo mogliby wpaść do mnie panowie z bluzą z przydługimi rękawami :P z tego co wiem to można załatwić sobie trumne z butla tlenową i jakąś komórką czy czymś. Fajny bajer jak ktoś się tego boi. Temu ja bym wolał być skremowany. Taaa to jest plan, jak mnie kiedyś dzieci/wnuki będą irytować, to w testamencie zapisze sobie, że dostaną moje siano dopiero, gdy rozsypią moje prochy nad biegunami, Australią, Kanadą i Saharą :) to jest dopiero plan, być wrednym po śmierci :D
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Postprzez KluchA » 19 lut 2006, 11:00

To jak sie zachowujemy na pogrzebie mamy wpisane przez kulture, w ktorej sie wychowujemy (sa oczywiscie wyjatki). Gdybym byl murzynem z plemienia, ktore tanczy cala noc po smierci ktoregos z nich, mialbym wpisane w swiadomosc to ze trza sie cieszyc jak ktos odejdzie. Niestety wychowalem sie w Polsce gdzie pogrzeby to bardzo smutne uroczystosci, na ktorych jest dobijajaca atmosfera a poniej wszyscy sie na stypie zapijaja w trupa... Nie uwazacie, ze jest to sprzeczne z naukami Kosciola? Poza tym nie wiem jakbym sie zachowal gdybym mogl brac udzial w pogrzebie w jakims kraju gdzie ludzie sie ciesza na takich uroczystosciach. Podejrzewam, ze atmosfera tak by na mnie wplynela ze tez bym sie cieszyl. Coz, wedlog mnie Polska to jeden z bardziej smutnych i negatywnie myslacych krajow.
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez Gizbar aka Bocian » 19 lut 2006, 19:31

KluchA napisał(a):To jak sie zachowujemy na pogrzebie mamy wpisane przez kulture, w ktorej sie wychowujemy (sa oczywiscie wyjatki).

Jakby nie patrzeć, dobrze gadasz. A co do tych dzisiejszych styp... Też masz rację. Początkowo miały one służyć pokrzepieniu serc i pomóc zapomnieć o śmierci danej osoby, ale - jak widać - po czasie pewnym zrobiły się z nich pijackie imprezy...:/ Niektórzy chyba zbyt dosłownie wzięli to sobie do serca...:/
"... gdzie śmierć mi siostrą, a cierpienie bratem"

Li!!Olota plynn d'jal, Rivill!
Gizbar aka Bocian

Postprzez Cazpian » 20 lut 2006, 17:38

Ja tam nic złego nie widzę w wypiciu sobie na stypie . Szczerze mówiąc wolę stypę od wesela - stypy są weselsze :D . Co do wplywu kulturowego to hmm... czy ja wiem ?
Może i coś w tym jest , ale grunt to nie dać się zmanieryzować ogólowi :).
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez Gizbar aka Bocian » 28 lut 2006, 08:39

Chodzi o to, że ludzie robią się na tyle "dziwni", że po paru takich 'imprezach' nie potrafią się już normalnie bawić, tylko muszą się urżnąć w trupa... A to już zakrawa na barbarzyństwo, IMHO... :/
"... gdzie śmierć mi siostrą, a cierpienie bratem"

Li!!Olota plynn d'jal, Rivill!
Gizbar aka Bocian

Postprzez KluchA » 28 lut 2006, 13:54

Wedlog mnie urzniecie sie w trupa to nie jest dobra zabawa. Rozumiem - mozna sie urznac zeby cos odreagowac, ale na imprezach wedlug mnie potrafia pic ci, ktorzy pija do pewnej granicy i dobrze sie bawia nie przekraczajac jej. Potem budza sie nastepnego ranka rzezcy i swierzy :D, poza tym pamietaja dobra zabawe. A czy urzniecie sie w trupa z powodu smierci kogos, zakladajac ze trafil w lepsze miejsce niz ziemski padol, jest wedlog mnie nie najlepszym wyjsciem. Tak samo wielu placze na pogrzebach wspominajac tylko moment smierci danej osoby, gdy mogliby sie smiac i wspominac wspolne chwile spedzone z dana osoba. Dlaczego krotka chwila przeslania cale zycie umarlego?
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez Dreadking » 3 mar 2006, 00:36

Śmierć....hmmmm.....nie że sie jej boję ale niepokoi mnie. Tak jak wszystko co jest nie wiadome :/ Widziałem już trochę śmierci na własne oczy i nie mówie o rozjechanych kotach czy psach. Wszystko to wygląda tak ......właściwie przerażająco.
Co do sposobu w jaki bym chciał umrzeć to robiąc coś ......hmmm ....ważnego, szczytnego...z jakimś poświęceniem (kamikadze?? :P ) , albo umierać z głową na kolanach tej jedynej :D ....ale jedna z lepszych to w wielkiej bitwie średniowiecznej.
Oooo mam ...kiedys oglądałem 13 wojownika, film taki sobie, ale na końcu ten cały szefo wikingów po bitwie umarł z klasą. To jest wzór do umierania : :roll:
Together they walked and together they’d fall
Under the Autumn sky
With victory song behind shield-wall strong
They slashed and they battered with pride
http://squall.metal.pl/
http://www.myspace.com/111486377
Dreadking

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik humanistyczny