Miłość - co to za uczucie?

Rozmowy na tematy związane z filozofią oraz etyką.

Postprzez Logan » 25 maja 2007, 09:03

Właśnie :D
Ja myślę że Ty albo Joku, bylibyście tu idealnymi modami :P

Naimadzie - czyń swoją powinność...
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Altea » 10 gru 2007, 14:03

Miłość- temat rzeka, wyeksploatowany już chyba we wszystkich możliwych kierunkach. Dla jednych będzie to bajka, nieosiągalne marzenie, dla innych reakcje chemiczne zachodzące w organizmie. Każdy ją odczuwa inaczej. I nie wiem, czy w jakimkolwiek momencie można powiedzieć - "tak, to jest miłość, wiem to naprawdę". Bo jak zdefiniować miłość? Po czym ją poznać? Jak rozgraniczyć ją od zakochania/zauroczenia?
A mnogość miłości? Jest przecież tyle jej odmian- miłość kobiety i mężczyzny, miłość rodziców i dziecka, miłość braterska, siostrzana, miłość w pojęciu ideału chrześcijanina...
Potrafię opisać co się ze mną dzieje, potrafię opisać odczucia, całą gamę często przeciwstawnych uczuć składających się na to jedno- miłość. Ale czy umiem opisać samą istotę miłości?- Nie. I chyba nikt nie potrafi. Bo ona po prostu jest i każdy czuje ją trochę inaczej.
"Nie szukam bajki w życiu- bajki są okrutne"
Altea

Postprzez Rizzen » 10 gru 2007, 17:24

"Co to za uczucie?"

Dodające nadludzkich sił.

Żądające największych poświęceń.

Wiążące silniej niż łańcuchy.

Najsilniejsze. Silniejsze nawet od nienawiści i często o wiele bardziej niszczycielskie.
Oloth zhah tuth abbil lueth ogglin
Rizzen

Postprzez Cazpian » 11 gru 2007, 10:27

To uczucie głupie i właściwie niepotzrebne . W dużym stopniu oparte na chemi . Po prostu głupi kaprys .
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez K-H » 11 gru 2007, 11:05

Człowieku, kto Ci taką krzywdę wyrządził? Co przeczytam posta, to coraz większe przerażenie mnie bierze...

Co do miłości... Cóż mogę napisać... Na pewno miłość to uczucie, które bardzo podnosi na duchu i daje wiarę w siebie. Wiedząc, że ktoś nas kocha, wzrasta samoocena. To przecież tak ogromne wyróżnienie...
[img][400:78]http://imagegen.last.fm/K-H/recenttracks/3/K-H.gif[/img]
K-H

Postprzez Diabellus » 11 gru 2007, 11:07

K-H napisał(a):Człowieku, kto Ci taką krzywdę wyrządził? Co przeczytam posta, to coraz większe przerażenie mnie bierze...

Co do miłości... Cóż mogę napisać... Na pewno miłość to uczucie, które bardzo podnosi na duchu i daje wiarę w siebie. Wiedząc, że ktoś nas kocha, wzrasta samoocena. To przecież tak ogromne wyróżnienie...

Zastanów się dobrze co piszesz. Miłość to nie tylko dobre strony. Cierpienie i ból jaki może wyrządzić miłość jest nieporównywalne do czegokolwiek innego... Pomyśl jeszcze raz, kiedy zaczniesz zachwalać uczucie które wywołuje najgorsze konflikty :>
Diabellus

Postprzez Cazpian » 11 gru 2007, 11:16

I tu Diabeł ma racje . Wszystko ma dwie strony . Raz orzeł raz reszka.
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez K-H » 11 gru 2007, 11:57

Diabellus napisał(a):Zastanów się dobrze co piszesz. Miłość to nie tylko dobre strony. Cierpienie i ból jaki może wyrządzić miłość jest nieporównywalne do czegokolwiek innego... Pomyśl jeszcze raz, kiedy zaczniesz zachwalać uczucie które wywołuje najgorsze konflikty :>

Niestety, wiem, jak to i źle bywa, ale jak myślę "miłość" to przychodzą mi do głowy dobre skojarzenia. Skoro miłość sprawia tyle radości, po co mam się rozwodzić nad tym, jak może zranić? A już tym bardziej twierdzić, że jest np. niepotrzebna. Przy okazji pragnę przypomnieć, ze mamy różne rodzaje miłości, i mi nie chodzi tylko o miłość partnerską.
[img][400:78]http://imagegen.last.fm/K-H/recenttracks/3/K-H.gif[/img]
K-H

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik humanistyczny