Zeitgeist

Czyli wszelkie sprawy związane z polityką - zarówno Polską jak i światową.

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 29 cze 2009, 20:15

cpt_molo napisał(a):Przepraszam bardzo! ale jeśli pokazywanie genitaljów na krzyżu (wszyscy wiemy o jakim procesie mowa) NIEjest obrażaniem uczuć religijnych (prawomocny wyrok sądu) to czemu mówienie prawdy o członkach pewnej organizacji jest?

Ja akurat nie wiem o jaki proces chodzi. Jak już napisał Rein - prawo do wyzywania ludzi od złodziei i morderców masz (dopóki ktoś cię o to nie zaskarży do sądu gdzie odpowiedni wyrok może ci to prawo odebrać i jeszcze będziesz musiał pluć sobie w brodę), ale wypadałoby zachować minimum kultury i brać pod uwagę że możesz obrażać użytkowników forum. Twoja nienawiść do Kościoła (nie wnikam czy uzasadniona, czy nie), to wyłącznie twoja prywatna sprawa. Poziom twoich wypowiedzi to sprawa nie tylko twoja, ale też wszystkich innych użytkowników forum oraz moja, jako moderatora.
A poza tym prawda jest jak dupa. Chyba wszyscy wiemy dlaczego. Więc uprzejmie proszę, nie forsuj swojej.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Vivax Falciparum » 29 cze 2009, 21:34

Chyba napisze coś w tym temacie...
Musze tylko powiedzieć jedno. Zeitgeista nie widziałem i nie mam potrzeby oglądać.
Zwróce tylko uwage na kilka szczegółów...

No to teraz jedziemy: :twisted:

Nooo ja się nie zgodzę - stek bzdur to wciska nam największa i najgroźniejsza sekta w dziejach ludzkości - czyli Chrześcijanie!

Prosze, nie utożsamiaj chrześcijan z Kościołem.
A komu kk wciska bzdury temu wciska. Ja się nie zgadzam z określeniem ''nam'' i czuje się tym pokrzywdzony. :P
No i co jest sektą a co religią? Nie tak łatwo to okreslić...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Religia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sekta
(ta paskudna wikipedia)

Stali za zacofaniem jakie przyniosły wieki ciemne i gdyby tylko mogli nadal głosili by że ziemia jest płaska i pan Bóg spogląda na nas z chmurki w niebie i każde złych, a dobry błogosławi... pffff

Jeśli uważasz, że średniowiecze to okres zacofania i zastoju, to gratuluje wiedzy z zakresu historii. Chyba zatrzymała się na podstawówce.

Uprasza się o nie używanie mocnych stwierdzeń. Na tym forum również są Chrześcijanie i myślę że część z nich mogła by być urażona zaliczeniem do "sekty złodziei i morderców".

I tu sie zgodze. Troche szacunku. Sam nie jestem chrześcijaninem, ale dla ludzi którzy są tego wyznania to po prostu obraźliwe...

Co do samego Zeitgeist'a to faktycznie przyznam pierwsza cześć, o religii jest troszkę dziurawa, jednak 2 i 3 to cała prawda!

Nie widziałem. Nie znam się. Ale czy napewno masz podstawy by stwierdzać, że indywidualny pogląd twórcy jest ''całą prawdą''?

Przepraszam bardzo! ale jeśli pokazywanie genitaljów na krzyżu (wszyscy wiemy o jakim procesie mowa) NIEjest obrażaniem uczuć religijnych (prawomocny wyrok sądu) to czemu mówienie prawdy o członkach pewnej organizacji jest?

Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie :P
Jak już ktoś mądrze napisał:
1. Tak się składa że interakcja między ludźmi nie rządzi się tylko prawami z kodeksu cywilnego ale również tzw grzecznością.

W pełni się z tym zgadzam.

Ja akurat nie wiem o jaki proces chodzi.

Ja też nie mam pojęcia...

Sorry za post który niewiele wnosi do tematu.
Ale czasem lubie wywalić swoje żale na grupe ludzi buntujących się przeciw kk, tylko po to aby poczuć się ''odważnym''. A że się skupiło na konkretnej osobie...

cpt_molo
Całkiem fajnie, że nie wierzysz ślepo w nauke współczesnago kościoła. Ale uwierz mi, że nic nie jest jednoznacznie czarne lub białe...

Ale ładny morał walnąłem :D
Mam paliwo razy 100 suki.
Vivax Falciparum

Postprzez Rein » 30 cze 2009, 01:59

Ja akurat nie wiem o jaki proces chodzi.

Ja też nie mam pojęcia...[quote]

Myślę że chodzi o Gorgotha (kobity na krzyżach):
http://www.gorgoroth.kom.pl/art-jak_dia ... ek_polska_
Rein

Postprzez Diabellus » 30 cze 2009, 08:13

cpt_molo napisał(a):Przykro mi (a raczej niebardzo) ale jeśli komuś niepodoba się PRAWDA o instytucji do jakiej należy

Jak rozumiem albo nie jesteś ochrzczony albo dokonałeś apostazji?
Diabellus

Poprzednia strona

Powrót do Polityka