21 X - WYBORY!!

Czyli wszelkie sprawy związane z polityką - zarówno Polską jak i światową.

21 X - WYBORY!!

Postprzez naimad » 18 paź 2007, 20:24

Dziwi mnie strasznie, że nikt jeszcze nie założył takiego tematu - biorę więc sprawy w swoje ręce. Przypominam wszystkim, że 21 października odbywają się wybory parlamentarne!

Niezależnie od poglądów politycznych, apeluję o sprint do urn i branie udziału w głosowaniu! (wyjątkowa sytuacja to taka, gdybyście głosowali na PiS - wtedy lepiej byłoby, gdybyście zgubili dowody :P). W każdym razie - chyba po raz pierwszy w życiu żałuję, że nie mam osiemnastu lat i nie mogę głosować.

W temacie dyskutujemy na wszelkie tematy zwiazane z wyborami - przebiegiem kampanii wyborczej, szansach poszczególnych partii i wizjach przyszłości dla naszego kraju :).
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Diabellus » 18 paź 2007, 20:38

Dobra, topic może byc. Ale obawiam się, że w piątek o północy do zamknięcia lokali wyborczych zostanie zamknięty z powodu ciszy wyborczej :> .
Diabellus

Postprzez Armen » 18 paź 2007, 20:49

To dyskutujmy do piątkowej północy. ;) Jest jeszcze czas. ;)

A ja się cieszę, że nie mam jeszcze osiemnastki i prawa do głosowania. :> Bo na kogo miałabym zagłosować? Żadna z kandydujących partii nie jest rewelacyjna. W sumie najlepszym wyjściem byłoby połączenie każdej po kawałku.

U mnie w szkole organizowana jest akcja "Młodzi głosują". Nie oddałam głosu, bo na kogo? Tak jak już napisałam wcześniej - nikt nie jest rewelacyjny. Takie moje zdanie. :P
LOS - Liga Obrony Smoków
LOG - Liga Obrony Glanów

KOALICJA ZARAŻANIA LENIEM! :D
Armen

Postprzez Fraa » 19 paź 2007, 06:48

A ja nie zdążyłam załatwić sobie kwitka z urzędu (musiałabym jechać do domu w tygodniu, a w tygodniu to ja mam zajęcia), toteż nie mogę głosować w Gdańsku. A na wyjazd w ten weekend i głosowanie u siebie, to mnie nie stać. Także wychodzi na to, że w tym roku nie zagłosuję... ale spoko, pewnie następny rząd też się rozleci, wtedy zagłosuję. :P

Swoją drogą podzielę się w takim razie swoją refleksją odnośnie kampanii:
PiS miał kampanię głupią i prostacką, to fakt, ale - jakby nie patrzeć - ludzi od marketingu to ma lepszych niż PO. :/ PO zamiast skupić się na konkretach i jakiejś własnej kampanii, zajął się antykampanią PiSu (te całe "Pogarda" itp.) - nie wiem jak innym, ale mi się wydaje, że nie tędy droga. Aczkolwiek mogę być odosobniona w tej opinii. :P
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez Diabellus » 19 paź 2007, 08:16

Fraa, wiesz jak PiS wygrało poprzednią kampanie i jak na całym świecie (m.in. w USA) wygrywają partie? Właśnie prowadząc taki hate. Nie poradzisz, ludzie łatwiej wierzą hasłom niż merytoryce. Co poradzisz?

Ja zagłosuje na Platformersów. Ich program najbardziej zgadza się z moimi poglądami. Jak najmniejszy socjal i wolna gospodarka to szanse dla Polski. Za 30 lat będziemy mogli sobie pozwolić na socjal wysokości Niemieckiego..
Diabellus

Postprzez Jassmina » 19 paź 2007, 09:55

Armen napisał(a): Nie oddałam głosu, bo na kogo? Tak jak już napisałam wcześniej - nikt nie jest rewelacyjny. Takie moje zdanie. :P

Ale niektórzy są lepsi od innych...Nie głosując, dajemy innym szansę na decydowanie za nas... A wszyscy wiemy, która grupa obecnie jest najaktywniejsza wyborczo - ta sterowana radiem. Młodzi mają wybory gdzieś, a to źle, bardzo źle. Kolejne dwa lata takich rządów i będziemy mieli ruinę zamiast państwa...
Ty akurat jesteś usprawiedliwiona, ale mam nadzieję, że będziesz głosować, kiedy nadejdzie Twój czas. Nawet, jeśli nie interesujesz się polityką, to polityka interesuje się Tobą. A lepiej żyć w normalnym i nowoczesnym państwie, niż w Kaczkolandzie.

Ja strasznie biję się z myślami. Najbliżej mojemu sercu jest LiD, ale chyba zagłosuję na PO (swoją drogą, ex-punkowiec Diabeł i nie głosuje na lewicę? :P). Z prostej przyczyny - różnica między nią a PiS jest mała, więc każdy dodatkowy głos się liczy. A nie mogę pozwolić, żeby kaczory wygrały drugi raz...

No i jeszcze jedno. Źle interpretujecie ciszę wyborczą. To zakaz prowadzenia agitacji politycznej (wystąpienia polityczne, manifestacje, audycje radiowe i telewizyjne z udziałem kandydatów, publikacje na ich temat, naklejanie plakatów, sondaże przedwyborcze) i prezentowania jakichkolwiek reklam politycznych. Cisza nie obejmuje dyskusji na tematy polityczne. No, chyba, że ktoś jest z jakiejś bojówki... eeee... przepraszam... młodzieżówki i będzie tu jutro wklejał reklamy polityczne swojej partii.
Musiałam. :P
Jassmina

Postprzez Diabellus » 19 paź 2007, 10:21

No właśnie Jass chce uniknąć agitacji jakiejkolwiek u nas :) . Dyskusje polityczne zawsze są zażarte. O 24 zamkne topic z hasłem "głosujcie zgodnie z głosem serca" :P .

Czasy kiedy byłem punkiem, to okres niedojrzałości społecznej :) . Przyznaje się do tego otwarcie i bez bicia. Kolejna rzecz, że anarchizm a lewica niby są podobne, a jednak odległe. Ale to nie temat na to :) .

Ja będę miał niezły HC w dzień wyborów i nie wiem kiedy zagłosuje. Najpewniej będę musiał przed zajęciami iść do urny (czyli koło 8 rano, sic! :P).
Diabellus

Postprzez NINA » 19 paź 2007, 12:37

Do urny wyborczej podążę zdaje się już po raz trzeci.
I w przeciwieństwie do tego co było przed 2 laty - obecnie mam coraz większy mętlik w głowie.
Ale zapewne ostatecznie podejmę jedyną i słuszną decyzję :)

Swoją drogą, na uczelni słyszę coraz więcej rozmów o wyborach.
Jakby wszyscy na chwilę zainteresowali się polityką.
Mimo to, śmieszą mnie wypowiedzi niektórych osób: "nie idę na wybory bo będzie zła pogoda", 'bo mi się nie chce", "nie idę bo tata jedzie rano, a ja jeszcze będę spać", "zagłosuję na tą samą partię co tata, bo nie wiem na kogo" etc, etc.
Pogratulować optymistycznego nastawienia.
NINA

Następna strona

Powrót do Polityka