OMG rzeczpospolita moherowa

Czyli wszelkie sprawy związane z polityką - zarówno Polską jak i światową.

Postprzez 5ukkub » 6 sie 2007, 11:46

Muszę przyznać, że założenia ideowe moherów są imponujące.
Patriotyzm, miłość do blizniego, wielka wiara w Boga, niekiedy franciszkanizm.
Mógłbym jeszcze długo wymieniać.

Jest duże ale... tym ale jest Ojciec Dyrektor.
Do tego dochodzi jeszcze totalna obłuda, agresja i nienawiść do wszystkiego, co jest inne, niż by chcieli.

Ostatnio odwiedziłem wójka. Fajna rozmowa itp, ale gdy zaczął nawijać o swych poglądach, zdębiałem poprostu...
Wałęsę nazwał ciotą, "bo on tylko przeskoczył przez bramę".
Kaczyńscy to dla niego zbawiciele narodu, że dopiero za ich rządów kraj rozkwita.
(Przecież to dzięki rozwojowi gospodarki, jeszcze za rządów SLD)
Że Radio Maryja to dar od Boga a Ojciec Rydzyk to duchowy przywódca narodu...
Dalej już nie będę przytaczać bo to istna żenada... (m.in. wspominał o złodziejach żydach i Unii Europejskiej jako żmiji, która doprowadzi do czwartego rozbioru Polski...).

Dla mnie ci ludzie, to muły z klapkami na oczach, zaprzężeni do powozu "rodziny radja maryja", który jest powożony przez Ojca Rydzyka z biczem w ręku.

Jeszcze chiałbym wtrącić co nieco o mediach Rydzyka...
Mohery mówią, że tylko one są prawdomówne a wszystkie inne kłamią. Przecież w to radiu Maryja i telewizji Trwam jest czysta propaganda. Zapraszają tylko ludzi z PiS'u, sapią na PO i inne partie... W tvn 24 jeszcze nie słyszałem, by jakiś dziennikaż wyrażał własne poglądy. Wszystko jest przedstawiane obiektywnie.
Nie wiem, jak ludzie mogą wierzyć w te rydzykowskie brednie.
Zauważyłem nawet, że lekka propaganda jest również w TVP1 we wiadomościach!!! (w zarządzie TVP jest większość z PiS'u...)
5ukkub

Postprzez K-H » 6 sie 2007, 19:20

Zgadzam się z Tobą w wielu aspektach.
Telewizji "Trwam" w ogóle nie rozumiem. Polityka + religia? Stanowcze NIE.

P.S. Na naszym forum jest autokorekta. Wiem, że ja się tym nie zajmuję, ale muszę się dołączyć do nawoływań Wiedźmy. Nie znoszę okaleczania Języka Polskiego.
[img][400:78]http://imagegen.last.fm/K-H/recenttracks/3/K-H.gif[/img]
K-H

Postprzez Soag Afihn » 6 sie 2007, 19:59

To nie pisz "Języka Polskiego" z wielkich liter :P.
A on topic, to jak kiedyś siostra przełączała kanały i na chwilę się zatrzymała na TRWAM, to trafiliśmy na coś takiego, że zostawiliśmy to i brechtaliśmy przez dobre pół godziny :lol:. To było coś o muzyce i nie zabrakło gadki o "szatanach" hahahahahaha. Jeszcze jak mi siora powiedziała, że na stronie netowej u nich jest jakaś lista "zakazanej muzyki", to przepraszam za wyrażenie, ale myślałem, że pierdolnę :D:lol:.
PS 5ukkub pozdrów wójka hehe.
Obrazek
Soag Afihn

Postprzez K-H » 6 sie 2007, 20:01

Soag Afihn napisał(a):To nie pisz "Języka Polskiego" z wielkich liter :P.

Dziwię się, że się nie domyśliłeś, że to celowy zabieg mający na celu wyrażenie szacunku. Takie coś też istnieje w naszym języku.
K-H

Postprzez daboo » 6 sie 2007, 20:11

hyh w moherach jest taka sila, ze zignorowac sie ich nie da, przekrzyczec sie ich nie da, a o uzyciu sily to juz zupelnie nie ma mowy ... :( denerwuje mnie w nich to ze publicznie krytykuja niby bezczelna i zepsuta mlodziez czesto uzywajac slow, nad ktorych uzyciem ja sie czesto zastanawiam ... jak dla mnie jest to jedna wielka pokazowka, bo wiara tego nie mozna nazwac ... wiare kazdy ma w sobie, kazdy inna i kazdy ma swoja droge ... a ze nie zawsze jest to wielbienie radia heavy rydzykowego to po wiek wiekow jestesmy w oczach moherow potepieni :P
Gdyby Bog popierał przedni napęd to chodzilibyśmy na rękach...
[img][400:123]http://img180.imageshack.us/img180/5350/locologoorypj3.jpg[/img]
daboo

Postprzez Soag Afihn » 6 sie 2007, 20:57

KaHa takie coś nazywa się zwrotem grzecznościowym i tutaj tego nie powinnaś zastosować.
Obrazek
Soag Afihn

Postprzez szczurzyca » 6 sie 2007, 21:07

Moherki są ciekawym obiektem do obserwacji w ogólnej florze społeczeństwa. I tyle. Co prawda ich zastraszajaca liczba sugerowac powinna, aby ktos wreszcie uregulował ich populacje (odstrzał w okolicach 1-go listopada, kiedy to najwięcej osobników jest w okolicach miejsc kultu). Nie wydaje mi sie aby miały wpływ negatywny na ekosystem, chybaze nadmierna sukcjesja kościołów komuś przeszkadza (ale o tym sie nie mówi w tak katolickiem kraju)
szczurzyca

Postprzez K-H » 7 sie 2007, 09:19

Soag Afihn napisał(a):KaHa takie coś nazywa się zwrotem grzecznościowym i tutaj tego nie powinnaś zastosować.

Nie chcę mi się na ten temat dyskutować, ale zwrot grzecznościowy to nie jest. Poczytaj o pisaniu listów, tam jest o zwrotach grzecznościowych^^ Ale już dość offtopa.

Co do moherków, mam nadzieję, że sytuacja się zmieni, kiedy ktoś "obali" Wielmożnego Ojca Dyrektora. Swoją postawą obraża on Kościół i Watykan powinien go odsunąć ze swojej funkcji.
K-H

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka