OMG rzeczpospolita moherowa

Czyli wszelkie sprawy związane z polityką - zarówno Polską jak i światową.

OMG rzeczpospolita moherowa

Postprzez 5ukkub » 19 lip 2007, 14:35

Co Wy sądzicie o tym dziwnym tworze społecznym, jakim są mocherowe berety?

Moim zdaniem PiS wogóle nie powinien żądzić.

Gdyby anulować elektorat mocherowy - 2 mln automatów sterowanych przez Rydzyka, to sondażowo PiS miałby jakieś 15% poparcia, natomiast inne partie zyskałyby jakieś 2%. Czyli PO miałoby koło 40%.

Druga sprawa.
Jakim cudem wogóle doszło do powstania tej dziwnej "grupy"?
Co ją tak naprawde cechuje?
5ukkub

Postprzez K-H » 20 lip 2007, 21:09

Tak naprawdę szkoda mi i bardzo żal tzw. "moherów". Są to ludzie naiwni i bezbronni, gdyż siedzą godzinami w domu i kontakt z Radiem Maryja i Ojcem Dyrektorem to ich praktycznie jedyny kontakt ze światem A szkoda, bo ludzie starsi, jako najbardziej doświadczona grupa w narodzie powinna być naszą potęgą, wszystkim służyć swoim doświadczeniem. Tak się nie dzieje, ponieważ starość w naszym państwie to coś, co spotyka się często z urąganiami czy pogardą.
[img][400:78]http://imagegen.last.fm/K-H/recenttracks/3/K-H.gif[/img]
K-H

Postprzez KluchA » 21 lip 2007, 10:24

Hmm, sobie sa te mohery, w sumie akceptowalbym ich gdyby:

- Nie mieszali do polityki duchowienstwa.
- Nie byli tak obrzydliwie obludni i malomiasteczkowi. To jest jedna z najbardziej denerwujacych mnie cech u ludzi. Robienie wszystkiego na pokaz. Bycie hipokryta, z jednej strona wielki katolik, a z drugiej wyzywa od k... i jest pelen nienawisci. To gorzej jak skrajni islamisci... Dobrze, ze mohery nie sa mlodsze i nie maja bomb, zeby samobojcze ataki robic.

Narazie wiecej nie pisze - nie chce miec wrzodow ;)
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Re: OMG rzeczpospolita mocherowa

Postprzez Rizzen » 21 lip 2007, 13:05

5ukkub napisał(a):Co Wy sądzicie o tym dziwnym tworze społecznym, jakim są mocherowe berety?

Moim zdaniem PiS wogóle nie powinien żądzić.

Gdyby anulować elektorat mocherowy - 2 mln automatów sterowanych przez Rydzyka, to sondażowo PiS miałby jakieś 15% poparcia, natomiast inne partie zyskałyby jakieś 2%. Czyli PO miałoby koło 40%.

Druga sprawa.
Jakim cudem wogóle doszło do powstania tej dziwnej "grupy"?
Co ją tak naprawde cechuje?

Dla mnie może rządzić każdy, byle nie kompromitował Polski w oczach całego świata.

BTW, faktyczną osobą, która sprawuje władzę jest przecież Jego Szara Eminencja Ojciec Dyrektor :tak:
Oloth zhah tuth abbil lueth ogglin
Rizzen

Postprzez Fraa » 21 lip 2007, 17:37

Tak nasz własny Richelieu. ;) :P Cóż... Jaki kraj, takie szare eminencje. :D

Jeśli chodzi o "moherowe berety", to zgadzam się z tym, co zostało już powiedziane: są to osoby bezbronne, których jedynym kontaktem ze światem jest Radio Maryja. Rydzyk dał im złudzenie, że są ważni - użył do tego celu religii, bo starsi ludzi z reguły są na religię podatniejsi od młodych.
Łatwo było tę grupę zmanipulować i doprowadzić do tego, że teraz oni wszyscy głoszą poglądy Ojca Dyrektora, zamiast się zastanowić nad sensem tego wszystkiego i wysnuć własne wnioski.

No - poza tym ludzie lubią, jak kto inny za nich myśli i podaje gotowe receptury. Rydzyk tak robi. I to też dzięki temu ma takie poparcie.
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 21 lip 2007, 18:58

Moim zdaniem w żadnej mierze nie są oni "bezbronni". Każdy człowiek ma mózg, który zasadniczo powinien służyć do myślenia. Znam wielu ludzi w wieku "moherowych beretów", którzy nie słuchają Radia Maryja i olewają Rydzyka. Są po prostu mądrzejsi, kwestia wychowania i silnej woli. Tak samo jak do dresiarzy przemawia idea (o ile można to tak nazwać) zdobywania siłą i "lansu", tak do beretów przemawiają pomysły Rydzyka.

Poza tym, działa on na bardzo prostym ludzkim instynkcie - daje możliwość zrzucenia na kogoś win za swoje niepowodzenie. Bo żydzi to, bo żydzi tamto, bo żydomasoneria. A na dodatek - najłatwiej nienawidzić ludzi, których się nie zna. Podejrzewam, że większość MB nie widziało żyda na oczy.

Wg mnie Rydzyk powinien zostać zamknięty z mocy prawnej za szerzenie nienawiści, a jeśli nie z mocy prawnej, to Stolica Apostolska powinna coś z tym zrobić. To, że ten facet wciąż pieprzy te same głupoty i nie spotykają go żadne konsekwencje nie mieści mi się w głowie.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Fraa » 21 lip 2007, 20:00

Wg mnie Rydzyk powinien zostać zamknięty z mocy prawnej za szerzenie nienawiści, a jeśli nie z mocy prawnej, to Stolica Apostolska powinna coś z tym zrobić. To, że ten facet wciąż pieprzy te same głupoty i nie spotykają go żadne konsekwencje nie mieści mi się w głowie.

Co do tego, zgadzam się w 100%. :)

Natomiast nadal twierdzę, że w pewnej mierze osoby, które dołączają do tej dziwacznej moherowej bojówki, są bezbronne. Jak sam powiedziałeś - kwestia wychowania. Jeśli wychowali się w katolickiej rodzinie, która chodziła do Kościoła co niedzielę, utrwaliło im się, że ksiądz ma kazanie i w tym kazaniu przekazuje jakąś mądrość. Że tak jest dobrze, jak on mówi. Tym bardziej, jeśli jest to ludność z prowincji, ze wsi - wtedy nie ma tak szerokiego dostępu do mediow, do przedstawicieli innych "stronnictw". Ktoś im nagada, że Żydzi to, tamto - z chęcią to zaakceptują. Bo im to pasuje. Bo nie mają świadomości tego, jak wygląda prawda.
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez K-H » 21 lip 2007, 20:45

Kristof Dernhest Eidenfel napisał(a):Moim zdaniem w żadnej mierze nie są oni "bezbronni".

Myślę, że ci, którzy już ludzi na oczy nie widzą, rodzina - dzieci, wnuki mają w głębokim poważaniu starszych, są bezbronni. Sami - podupadający już przecież na zdrowiu - nie mogą dobrze ocenić sytuacji. Jasność umysłu już nie ta.

Jest mi niezmiernie wstyd, że w kraju Papieża Polaka takie rzeczy się dzieją. Załamka.

EDIT: i, na Boga, niech ktoś zmieni tego moCHera w tytule...
[img][400:78]http://imagegen.last.fm/K-H/recenttracks/3/K-H.gif[/img]
K-H

Następna strona

Powrót do Polityka