Lustracja

Czyli wszelkie sprawy związane z polityką - zarówno Polską jak i światową.

Postprzez KluchA » 24 maja 2007, 08:33

No coz Misku, nic dodac nic ujac. Chcialbym sie nie irytowac zyciem publicznym, ale jak normalnie jestem spokojnym czlowiekiem, to czasem mnie tak wk..., ze chcialbym zlapac za tluczek do miesa i wybic im te durne pomysly ze lba.
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez Lu Tzy » 25 maja 2007, 11:35

To by bylo bardzo fajnie, gdyby ubekom udalo sie dokladnie zniszczyc archiwa lat temu prawie 20.
Niestety, tak sie nie stalo. Teraz teczki sa grozne niezaleznie od tego, czy sie je udostepnia historykom, czy nikomu. Nawet totalnie zamkniete stanowia zagrozenie (wyobrazcie sobie jakiegos pismaka: `X. jest taki wspanialy, ale gdyby zajrzec do jego teczki...`).
Zgadzam sie z Adamem Michnikiem. Skoro nie udalo sie przejsc do porzadku nad tym problemem (co by bylo najzdrowsze, ale klasy wymaga), trzeba jak najszybciej otworzyc archiwa IPN-u na osciez. Dla wszystkich, bez ograniczen. Niech kazdy ma prawo zajrzec w akta kazdego. Zeby nieuchronna fala g***a przetoczyla sie przez Polske jak najszybciej. Bo wtedy bedzie mozna po niej posprzatac i zaczac wzglednie normalne zycie.
Lu Tzy

Postprzez Balduran De'Arnise » 29 maja 2007, 19:46

A ja tak na szybko mam coś dla naszych naczelnych lustratorów http://www.youtube.com/watch?v=ju3h7yk4Hcg&NR=1 ;)
Przypomina się wam ktoś? :P
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Danielzo » 29 maja 2007, 21:06

Lu Tzy napisał(a):Zgadzam sie z Adamem Michnikiem. Skoro nie udalo sie przejsc do porzadku nad tym problemem (co by bylo najzdrowsze, ale klasy wymaga), trzeba jak najszybciej otworzyc archiwa IPN-u na osciez. Dla wszystkich, bez ograniczen. Niech kazdy ma prawo zajrzec w akta kazdego. Zeby nieuchronna fala g***a przetoczyla sie przez Polske jak najszybciej. Bo wtedy bedzie mozna po niej posprzatac i zaczac wzglednie normalne zycie.
Co za optymista. Niestety ów przełomowy, krótki artykuł Michnika, o którym wspomniałeś bardzo mną wstrząsnął, bo zwykle z redaktorem naczelnym "GW" zgadzałem się we wszystkim. Na szczęście "GW" to nie tylko Michnik, ale i inni, którzy podzielają moją opinię. Zapewne czytałeś artykuł Mirosława Czecha "I Ty zostaniesz lustratorem", w którym bardzo słusznie zauważył on, że szerokie otwarcie drzwi do IPN "nie przybliży nas do ujawnienia prawdy o czasach komunizmu i unurza w szambie bardziej, niż to miało miejsce do tej pory" - jak już mówiłem - jesteś niezwykłym optymistą jeśli uważasz, że ta "fala g***a" się przetoczy i minie.
Danielzo

Postprzez KluchA » 30 maja 2007, 08:11

Teczek powinni nie ujawniac, lecz wszyskie zniszczyc. Ewentualnie zamknac, wprowadzic prawo, ze nie mozna publicznie nic wyciagac i otworzyc po 50 latach jak wszyscy zainteresowani poumieraja i historycy sie tym zajma. Ehh, taki katolicki kraj, a wybaczac nie potrafia...
Ostatnio edytowano 4 cze 2007, 07:10 przez KluchA, łącznie edytowano 2 razy
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez Lu Tzy » 2 cze 2007, 13:04

KluchA, ja sie z toba zgadzam. To by bylo najlepsze. Jest jednak juz niemozliwe. Wlasciwie nigdy nie bylo.
Odtajnionych archiwow juz sie utajnic nie da. Ich zawartosc juz jest bronia w rekach gowniarzy. Co wiecej, bedzie nadal grozna nawet po zniszczeniu.

Danielzo, spojrz na Niemcy. Tam cos w tym stylu sie udalo.
Powtarzam: lepiej bylo spalic te smieci, ale co sie stalo, to sie nie odstanie.
Jesli otworzyc totalnie archiwa, kloaczne tsunami na pewno nie przeminie szybko. Bedzie obrzydliwie i smierdzaco przez dekade pewnie. Jednak w ten sposob mozna ukrocic praktyki 'teczkowych terrorystow'. Zauwaz, ze teraz kwity sa argumentem przeciwko kazdemu, kto jest przeciw rzadowi. Sa wyciagane w miare potrzeb. To by sie skonczylo.
W szambie juz jestesmy po gardlo. Ze uzyje metafory: wole, zeby mnie podtopilo w guanie zawirowanie odplywu, niz zeby to non stop czynily drobne falki wywolane ruchami gnojkow, plywajacych w tej mazi niczym ryby w wodzie.
Prawda zas o czasach komunizmu malo mnie obchodzi, jesli polozona na szali przeciwnej do interesu wspolczesnosci.
Lu Tzy

Postprzez NINA » 2 cze 2007, 14:49

"Zabawa" z lustracją już trwa lat kilkanaście i skończyć się może.
Zastanawia mnie dlaczego wszystko w kółko jest od początku "wałkowane".
A przecież można to było zakończyć już dawno.

Teraz nawet lekarze się bulwersują [może i słusznie], że archiwa szpitali są opróżniane w wielkim pośpiechu przez pewnych panów.
I po co to koomu?
Wszyscy na wszystkich zbierają "haki"?
NINA

Postprzez Danielzo » 3 cze 2007, 22:38

Lu Tzy napisał(a):spojrz na Niemcy. Tam cos w tym stylu sie udalo.
W jakim stylu? Niemiecki Instytut Gaucka nie rozdawał teczek na lewo i prawo. Pokrzywdzeni byli poddani szczególnej ochronie. W uproszczeniu - przypominało to coś w rodzaju polskiej ustawy lustracyjnej, przed zmianami wprowadzonymi przez aktualną władzę.

Lu Tzy napisał(a):Jednak w ten sposob mozna ukrocic praktyki 'teczkowych terrorystow'. Zauwaz, ze teraz kwity sa argumentem przeciwko kazdemu, kto jest przeciw rzadowi. Sa wyciagane w miare potrzeb. To by sie skonczylo.
No tak. Niech typowy Kowalski interpretuje sobie, niezwykle wiarygodne, dokumenty SB. Przecież każdy umie obiektywnie oceniać źródła historyczne i prowadzić nad nimi wnikliwe badania.
Danielzo

Poprzednia strona

Powrót do Polityka