Śmieszno i Straszno. Giertycha boje z ewolucją.

Czyli wszelkie sprawy związane z polityką - zarówno Polską jak i światową.

Śmieszno i Straszno. Giertycha boje z ewolucją.

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 22 paź 2006, 06:21

Tudzież - "śmiać się, czy płakać?".

Prof. Maciej Giertych, ojciec ministra edukacji narodowej, o neandertalczykach: - Tacy ludzie są wśród nas. To rasa człowieka, kiedyś bardziej rozpowszechniona, ale wciąż istniejąca. A dinozaury żyły w tych samych czasach co ludzie - przecież Polacy zapamiętali smoka wawelskiego. To fragmenty sobotniego wykładu dla wszechpolaków z Akademii Orła Białego, ich nieformalnej "uczelni"

Na wykład zaproszeni zostali dziennikarze - o ewolucji dużo się mówi, odkąd Maciej Giertych (europoseł LPR) orzekł na konferencji w Brukseli, że teorii Darwina nie powinno wykładać się w szkołach. Wsparł go wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski (LPR), nazywając ją "kłamstwem".

W sobotnim wykładzie prof. Giertych teorię ewolucji obalał ponad godzinę. Słuchaczy było niewielu, wśród nich rzeczniczka MEN Kaja Małecka i szef gabinetu politycznego Romana Giertycha Paweł Sulowski.

Maciej Giertych, specjalista od drzewoznawstwa i genetyki roślin, teorią ewolucji zainteresował się po przeczytaniu podręczników swoich dzieci.

- Dowiedziałem się, że moja dziedzina dostarcza dowodów dla teorii ewolucji. Że ewolucja to skutek drobnych mutacji, dzięki którym organizmy wykształcają przydatne cechy - mówił Giertych. - A czy ktokolwiek z państwa potrafi podać przykład korzystnej mutacji? Nie! Bo mutacje są zawsze szkodliwe.

Słuchacze notowali, a profesor kontynuował: - Jak ja chodziłem do szkoły, to przedstawiano różne wykopaliska jako dowody na ewolucję. Szukano brakującego ogniwa. I na kongresie 1980 r. w Chicago paleontolodzy przyznali, że brakujące ogniwa pozostaną brakujące! - opowiadał Giertych.

- No bo co się stało z rączką myszki, zanim stała się skrzydełkiem nietoperza? Jaka może tu być część pośrednia? Mysz ruszała łapką aż w końcu pofrunęła - ironizował Giertych. Dla większego efektu machał przy tym ręką.

Od nietoperzy i myszy przeszedł do uwięzionych w wiecznej zmarzlinie mamutów. - Badania rosyjskie dowiodły, że wszystkie mamuty padły uduszone. I to błyskawicznie - w żołądku jednego z nich znaleziono niestrawione kaczeńce, a - to sprawa trochę wstydliwa - samce miały sztywne członki. Tak zawsze jest w przypadku uduszonych samców.

Uduszone mamuty ze sztywnymi członkami posłużyły jako poszlaka wskazująca, że mamucia katastrofa wydarzyła się nie tak dawno, jak się naukowcom-ewolucjonistom wydaje. - Bo w czasach gorączki złota na Alasce jadano befsztyki z mamuta. A mięso nie przetrwałoby tak długo - uzasadniał Giertych.

Druga poszlaka wskazująca na słabość teorii ewolucji - zdaniem Giertycha - to dinozaury. - Badania pokazują, że dinozaury były współczesne ludziom. Ze wszystkich kultur docierają informacje, że je pamiętamy. Szkoci - potwora z Loch Ness, my - smoka wawelskiego, a Marko Polo pisał, że smok był zaprzężony do karety cesarskiej w Chinach - przekonywał Giertych.

A potem pokazał słynną planszę pokazującą etapy rozwoju człowieka - od australopiteka do homo sapiens. - To fałszerstwo! Najpierw włochaci i czarni, potem nadzy i biali - a przecież na podstawie szczątków kopalnych nie sposób tego stwierdzić - objaśniał wykładowca.

Zresztą i neandertalczyk, i australopitek, to według Giertycha lipa. - Jeden z naukowców pokazał mi zdjęcie znanego amerykańskiego boksera. Miał wszystkie cechy neandertalczyka. Tacy ludzie są wśród nas. To rasa człowieka, kiedyś może bardziej rozpowszechniona, ale wciąż istniejąca - mówił Giertych. Australopitek zaś to po prostu małpa.

- Całe to datowanie jest nieprawdziwe. To, że mówimy o milionach lat, wynika z błędu naukowców z XIX wieku. I to kładzie całą tę ewolucją. Bo nie było na nią czasu. Jest za to dewolucja, gatunki wymierają, a materiał genetyczny ubożeje - podsumował Giertych. Dodał, że doszedł do tych wniosków jako naukowiec i przyrodnik, nie jako czytelnik Biblii.

Przyszedł czas na pytania z sali.

- Czego w takim razie uczyć w szkołach? Skąd się wziął człowiek?

- Mamusia, tatuś, plemnik, komórka jajowa - odparł Giertych.

O komentarz poprosiliśmy ewolucjonistę, dr. Marcina Ryszkiewicza z Muzeum Ziemi PAN: - Gdyby faktycznie, jak chce prof. Giertych, nie było korzystnych mutacji, to gatunków powinno być mniej niż kiedyś, bo niektóre wymarły, a nowe nie powstały. Tymczasem od kambru - mam nadzieję, że nazwy epok jeszcze obowiązują - gatunków wciąż przybywa. Ale z tymi poglądami nie warto dłużej dyskutować.
(zaczerpnięte z wiadomości.gazeta.pl)

Pogrubiłem największe, moim zdaniem absurdy.[/b]
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Balduran De'Arnise » 22 paź 2006, 08:30

Chryste :|
I to jest ponoć XXI wiek?!
To nie jest już śmieszne.... możemy mieć tylko nadzieję że Roman tego nie przeforsuje :/
Tak, pora stąd uciekać :(
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Orzech » 22 paź 2006, 10:32

Balduran De'Arnise napisał(a):Chryste :|
I to jest ponoć XXI wiek?!
To nie jest już śmieszne.... możemy mieć tylko nadzieję że Roman tego nie przeforsuje :/

Nie zdziwiłabym się, gdyby przeforsował. W końcu to profesor nauk przyrodniczych. :fool:
Ja już się z tego nie śmieję, bo to żałosne. WSTYD.

Balduran De'Arnise napisał(a):Tak, pora stąd uciekać :(

Dreadking mi to chyba codziennie powtarza.. :( I coraz bardziej zdaję sobie sprawę, że to byłaby chyba jedyna słuszna decyzja.
"Czekoladka, której człowiek nie chciał zjeść nie liczy się jako czekoladka".
Orzech

Postprzez Misiekh » 22 paź 2006, 11:43

Teoria ewolucji wciąż jest tylko teorią. Jest też alternatywna teoria inteligentnego projektu.
Problem w tym, że teoria ewolucji o wiele lepiej łączy wszystko co wiemy o dziedziczeniu, genetyce i dane z wykopalisk. Nie ma jak na razie równie solidnej alternatywy ;).

Ja tam już dawno nauczyłem się nie zwracać uwagi na pomysły Giertychów ;). Obaj są zakręceni jak słoik z konfiturami ;).

Taka ciekawostka jakby ktoś nie wiedział - Giertychowie nic tu nowego nie wymyślili, tylko naśladują pomysły z kilku stanów USA, gdzie też próbuje się wprowadzić (lub nawet gdzieśtam chyba wprowadzono) teorię inteligentnego projektu do szkół.
Misiekh

Postprzez KluchA » 22 paź 2006, 14:37

Coz dziwne to poglady jak na profesora biologii. Ale coz - niech ludzie wierza w co chca, tylko, ze nie mozna narzucac jednej teorii w szkole. Jezeli zdania sa podzielone niech ucza obu teorii - kazdy wtedy wypracuje wlasny poglad na sprawe, a nie bedzie wyznawal swiatopoglad narzucony przez kogos innego. Na chemii jakos uczylem sie nie tylko modelu atomu Bohra ale takze blednych starszych modeli...
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez NINA » 23 paź 2006, 19:48

Czyżbyśmy byli świadkami tworzenia nowej biologii? Nie mam nic do wyznawców różnych teorii, skoro chcą - niech wierzą. Jednak to co czasem się słyszy w czasie wypowiedzi, niektórych "wybitnych postaci" zakrawa na kpinę.
NINA

Powrót do Polityka