"Taśmy prawdy"

Czyli wszelkie sprawy związane z polityką - zarówno Polską jak i światową.

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 28 wrz 2006, 13:52

Misiekh napisał(a):
To na pewno była zemsta Samoobrony (moim zdaniem dobrze, że się na to zdecydowali), ale czy Węgry mają coś z tym wspólnego to raczej wątpie.

Nie mówię, że Węgry mają z tym coś wspólnego. Mówię tylko, że ten, kto to wymyślił, skopiował scenariusz węgierski. Za dużo podobieństw jak na zbieg okoliczności.

To miałem na myśli - nadal się nie zgadzam, żeby to było skopiowane.

Misiekh napisał(a):
Kogo jeszcze brudzą? PiS tak, Samoobronę tak, PO tak (bo coś knują), ale resztę tak średniawo...

Brudzą wszystkich z góry na dół ;). Nie wiem, czy oglądałeś wczorajsze "Debaty Polaków" w TVP (1 bodajże). Byli tam politycy wszystkich partii (sejmowych), socjolog, politolog i dwóch publicystów - gość z Wyborczej i jakiś facet którego nazwiska nie pamiętam, ale generalnie popiera PiS. Żadna z tych osób nie zaprzeczyła, że takie targi są normą w polskim Sejmie. Padały słowa, że samo zdarzenie jest banalne, a niebanalne jest dopiero to, że zostało nagrane i pokazane w TV.

Ubrudzeni są w takim razie politycy jako masa, a nie poszczególne partie.

Misiekh napisał(a):
Bo na kogoś głos trzeba oddać, a oni na razie wyglądają na najbardziej "czystych" i odpowiadają mi ideologicznie
.
No mi właśnie żadna partia nie odpowiada dokładnie pod względem ideologii. Bo nie widzę partii, która wolny rynek łączyłaby z wolnością osobistą. Albo wolny rynek + konserwatyzm (PO), albo socjalizm+konserwatyzm (PiS), albo socjalizm + wolność osobista (SLD). O poglądach LPR czy "poglądach" Samoobrony to już lepiej wogóle nie gadać ;).

Jak napisał KluchA - są przynajmniej konsekwentni, a w ich pomysłach nie ma nic, co ograniczałoby moją wolność. Są może konserwatywni, ale nie na tyle, żeby mi nie odpowiadali.
A partii która odpowiada mi w 100% nie ma i nie będzie, dopóki politykę będzie się prowadziło tak jak się to robi teraz - czyli bez liczenia się z wyborcami, bez liczenia się z państwem, bez mówienia zawsze prawdy, bez przyznawania się do błędów...

Misiekh napisał(a):
Zgadzam się z drugą częścią. Natomiast uważam, że oddawanie pustych głosów należy zdecydowanie tępić.

Czemu? Te dwie opcje które podałem były praktycznie równoważne - oddawanie nieważnych głosów jest równoznaczne z głosowaniem "Przeciw wszystkim". Wyraża tylko jakby "votum separatum", nie ma znaczenia formalnego (tzn. nie odbierze nikomu np. stanowiska posła), ale stanowi sygnał dla klasy politycznej "coś tu nie gra" ;)

Oddanie pustej kartki oznacza to samo, co nie oddanie głosu. Natomiast gdy jest taka opcja jak "Żaden z wymienionych kandydatów", to ta odpowiedź we wszelkich podliczeniach i rankingach zostanie uwzględniona. Czego, jak sam już powiedziałeś, nie można powiedzieć o oddawaniu pustej karty.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Misiekh » 28 wrz 2006, 14:06

To miałem na myśli - nadal się nie zgadzam, żeby to było skopiowane.

To tylko veto czy mnie przekonasz ;). Bo mi to naprawdę pachnie węgierskim gulaszem ;)

Ubrudzeni są w takim razie politycy jako masa, a nie poszczególne partie.

To miałem na myśli. Ale skoro ubrudzeni są politycy, to ścieka to z nich na partie ;). Jeden pies, na jedno wychodzi ;).

Oddanie pustej kartki oznacza to samo, co nie oddanie głosu. Natomiast gdy jest taka opcja jak "Żaden z wymienionych kandydatów", to ta odpowiedź we wszelkich podliczeniach i rankingach zostanie uwzględniona. Czego, jak sam już powiedziałeś, nie można powiedzieć o oddawaniu pustej karty.

Ale przecież gdyby publikowano liczbę oddanych głosów niewaznych to wyszłoby na jedno z publikowaniem liczby głosów oddanych "przeciw wszystkim" ;). No może odrobinę więcej świadomości tego, co się robi, wymagałoby zaprotestowanie poprzez oddanie nieważnego głosu. Tak czy siak na jedno wychodzi ;)
Misiekh

Postprzez NINA » 28 wrz 2006, 16:45

Co ja sie tu dużo będę rozpisywać. Wszyscy widzą jak jest. Nie wiem ku czemu to wszystko zmierza. Nie mam ochoty oglądać serwisów informacyjnych. Po się wkurzać na to wszystko.
NINA

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 29 wrz 2006, 07:21

A jak myślicie, czy PO i SLD w tej prowokacji maczali palce? Jest to bardzo podejrzane, że tak krótko po programie szefowie tych partii pojawili się w Sejmie...
Ja to sobie tłumaczę tak - Bronisław Komorowski był przecież w studio podczas programu, wiec w czym problem, żeby w przerwie programowej zadzwonił do Tuska i Rokity mówiąc "Panowie, ale gówno wyszło! Zwołujcie posiedzenie w Sejmie, szybko! Beger udowodniła PiSowi korupcję!" Ale co w tym scenariuszu robi SLD? Mieli w programie swojego reprezentanta?
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez KluchA » 29 wrz 2006, 08:56

Z reguly ktos z partii oglada dany program o polityce - to po czesci ich praca aby byc na bierzaco. Biorac pod uwage popularnosc "Teraz My" podejrzewam, ze nawet liderzy partii mogli wtedy ten program ogladac.
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Poprzednia strona

Powrót do Polityka