USA - lubimy czy nie?

Czyli wszelkie sprawy związane z polityką - zarówno Polską jak i światową.

USA - lubimy czy nie?

Postprzez Fraa » 28 mar 2006, 22:23

Bąku napisał(a):jess jakieś imperium któe sie nie rozpadło?

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej... ale wszystko przed nami. :D
Wydzielony z Topiku o Pierscieniu - bo jakby Baku miał Jedyny Pierscien to by rozdupił USA - Joku
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez Bąku » 28 mar 2006, 22:32

1)to nie imperium
2)to nie kraj
3)to nie naród
4)to tylko banda złodziei morderców i potomków wielokrotnie gwałconych kobiet

- ni da sie z tego zrobić imperium
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Postprzez Fraa » 28 mar 2006, 22:58

1) Terytorium zajmuje duże, prowadzi politykę ekspansji, ma coś na kształt zamorskich prowincji... moim zdaniem ze wszech miar imperium.
2) Dlaczego nie? Granice ma? Ma. Flagę i hymn ma? Ma. Czego chcesz jeszcze?
3) Powiedz tak amerykańskiemu patriocie :evil:
4) Uogólniasz, a tego już nie lubię, bo to świadczy o nieprzemyślanym uprzedzeniu 8)

Przepraszam za offtopa - najwyżej będzie do wydzielenia, albo co... :P ;) Ot tak jakoś wyszło. :)
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez Bąku » 28 mar 2006, 23:05

Coś w tym jest
Ja ogólnie jessem cholernie tolerancyjną osobą ask whoever you want
ale tego usańskiego scierwa po porstu nie znosze nie trafie i marzę o anihilacji w/w
wbrew pozorom niechęć moja nie powstała jako element tak ostatnio modnego antyamerykanizmu
tylko dlatego że jak w wieku 5 lat przeczytałem Małego Bizona A.Fiedlera to mi do tej pory zostało - jeden z bardziej popierdzielonych elementów totalnego braku dojrzałości emocjonalnej - ale cóż ktoś na tym świecie musi być rąbnięty bo inaczyj by było za nudno - btw - przeczytaj sobie taką mangę Bosonogi gen się to zwie - świetne - życie ludzi w okolicach Hiroshimy zaraz po zrzuceniu bomby + podczas okupacji japonii
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Postprzez Fraa » 28 mar 2006, 23:34

Tylko pamiętaj o tym, że jeśli mówisz o USA, nie mówisz o jednym gigantycznym Amerykaninie. Jak mówi bakteria w reklamie: "Były nas miliony" ;) - a chodzi mi o to, że nie można uogólniać i wydawać tego rodzaju sądów, bo nie znasz wszystkich obywateli USA. Nie wiem nawet, czy znasz jakąś reprezentatywną grupę. Więc hola hola ;)
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez Bąku » 29 mar 2006, 00:36

Zabijajcie wszystkich, Bóg rozpozna swoich
W zasadzie ok niech będzie
wymordowałbym tylko tych białych usańcó[url] któzy nie zdążyli by sieewakuować stamtąd, reszta moze uciekać
ewentualnie w ramach odmainy można by im przyznać jakieśrezerwaty - pustyń Ci w usa dostatek [/url]
Nienawidzę Niemców za
Bąku

Postprzez Diabellus » 29 mar 2006, 09:33

Fraa zapewniam cie ze mozna uogulniac. Inaczej w zaden sposob bysmy nie mogli nazwac sie ludzmi, w koncu kazdy jest inny i zadne uogolnenie - nawet bilogiczne - nas by sie nie tyczyło.
Diabellus

Postprzez Rybson » 29 mar 2006, 11:33

uogólniać można, ale nie wypada :)chociaz ja np nie lubie niemców, ot tak. Za wiele razy na Macierz najerzdzali. Ale wracając do tematu:

Mi się część założeń politylki USA podoba, część nie. Lubi u nich to, że np jak ktoś im podskoczy to nie boją się oddać, są zdeterminowani, zdecydowani. Cenią wolność ponad wszystkie inne wartości (zupełnie jak ja :) ).

Minusem jest w moim mniemaniu gospodarka, polityka dolarowa, to, że wlasnie w usa jest główne siedlisko neoliberałów i spekulantów walutowych.

Pozatym robią najlepsze filmy :) może dlatego, że robią ich tak duzo, i jest w czym wybierać? Nie wiem, ale filmy z usa są imho bez porownania lepsze od tych z innych krajów.
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Następna strona

Powrót do Polityka