Koalicja PiS LPR Samoobrona

Czyli wszelkie sprawy związane z polityką - zarówno Polską jak i światową.

Postprzez Cazpian » 9 lut 2006, 11:11

Jak dla mnie to kaczory dążą do włacy autorytarnej co najmniej . A co do tych bialych ksiąg Misiekh , to radiowcy rydzyka mają dziwne zboczenie , bo bodajże jeszcze z dwa dni temu była mowa o czarnych księgach dotyczących oczywiście wrogów narodu czyli polityków opozyji :)
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez Logan » 9 lut 2006, 12:07

Dzisiaj Kaczka oświadczyła, że zastanawia się nad wprowadzeniem w Polsce wiz dla Amerykanów, w ramach polityki odwetowej. Dziwne posunięcie, jakby Amerykanie tłumnie przyjeżdżali do Polski i kradli nam miejsca pracy... :lol: za dolara na godzinę :lol: Kaczor tworzy sobie kolejnego wroga, pogłębim antagonizmy z Rosją a teraz próbuje pogorszyć dobre stosunki z Ameryką. Nie wiem co on robi, pewnie uroił sobie że stworzy państwo tak silne że nie potrzebna mu Rosja, USA i pewnie jeszcze UE (podpowiedzą mu to LPR i Samoobrona). :x
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Rybson » 9 lut 2006, 14:13

A mi się to posunięcie podoba.

Dla Polaków wszystko jest źle - jak idziemy za ameryka w bój do Iraku to jest źle, jak chcemy się z nimi troche podroczyć i wprowadzić wizy to też jest źle.

W tej sprawie wiz nie chodzi o miejsca pracy tylko o sam fakt, ze oni mogą a my nie. Finansowo na tym nie ucierpimy, bo i tak amerykanów tu przyjezdza jak na lekarstwo, a b edzie ich to na pewno nieprzyjemnie drażnić, że przyjechac tu nie mogą. W walce o to, żeby USA zdjeło wizy nam, uważam ze jest to dobry krok.
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Postprzez Gość » 9 lut 2006, 16:17

No właśnie widzisz Rybsonie, różnica jest taka, że oni sobie moga ustalac wizy itp. bo są jednym z najpotężniejszych krajów na świecie. To, czy taka Polska będzie miała dostęp do Ameryki, czy nie, im zupełnie ZWISA. Bo i tak zainteresowanych przyjazdem tam jest więcej niż wszystkich Polaków razem wziętych. Dopóki jesteśmy sojusznikami w Iraku, to może nic z tym nie zrobią. Ale potem... My tak nie możemy, bo, jak Logan słusznie zauważył - jak pogorszymy stosunki ze wszystkimi naszymy "współpracownikami" (UE, USA, Rosja) to zostanie sami i prawda jest taka, że GÓWNO tylko możemy zrobić sami. Ale cóż - przynajmniej będzie w 100% nasze, jeśli o to chodzi.

Zgadzam się z Loganem. Nasz prezydent chyba rzeczywiście jest popierd****... Zobaczymy, co będzie dalej. I jak zostanie to skomentowane na www.chomiks.com
Gość

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 9 lut 2006, 16:19

No właśnie widzisz Rybsonie, różnica jest taka, że oni sobie moga ustalac wizy itp. bo są jednym z najpotężniejszych krajów na świecie. To, czy taka Polska będzie miała dostęp do Ameryki, czy nie, im zupełnie ZWISA. Bo i tak zainteresowanych przyjazdem tam jest więcej niż wszystkich Polaków razem wziętych. Dopóki jesteśmy sojusznikami w Iraku, to może nic z tym nie zrobią. Ale potem... My tak nie możemy, bo, jak Logan słusznie zauważył - jak pogorszymy stosunki ze wszystkimi naszymy "współpracownikami" (UE, USA, Rosja) to zostanie sami i prawda jest taka, że GÓWNO tylko możemy zrobić sami. Ale cóż - przynajmniej będzie w 100% nasze, jeśli o to chodzi.

Zgadzam się z Loganem. Nasz prezydent chyba rzeczywiście jest popierd****... Zobaczymy, co będzie dalej. I jak zostanie to skomentowane na www.chomiks.com

PS: to wyżej to oczywiście moja wpadka - przepraszam, to wina moich ciągle przerywanych połączeć (co 5 minut teraz)
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez the_Aragorn » 4 kwi 2006, 03:01

Zacznę od niewinnego pytanka... JAKIM CUDEM DOPIERO TERAZ DOWIADUJę SIę O ISTNIENIU TAKIEGO DZIAłU??????? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
No, ale przejdźmy do konkretów. Na początek kilka odniesień do Waszych słów, a później ciąg dalszy histerii ;).
Kristof napisał(a):Przede wszystkim: "A nie mówiłem?".
PiS jest partią kombinatorów. "Jakby tu zdobyć jak najwięcej dla siebie i nie musieć nikomu oddawać władzy". Gdyby prezydentem był Donald Tusk, to może jeszcze coś by się dało zrobić, ale teraz...
W ogóle uważam, że pod rządami PO nie byłoby takich jaj... Oni nigdy by się nie zniżyli do robienia koalicji z dwoma chyba NAJGORSZYMI partiami w Polsce. [...i cała reszta...]"

Ja bym tak PiSu nie nazwał. Kaczyńscy doskonale wyczuli koniunkturę i wreszcie udało im się to, co planowali od początku lat 90-tych. Czy coś się zmieniło od czasów Partii Centrum? Chyba tylko tyle, że nie musimy zabiegać o czlonkostwo w UE i NATO, ponadto nie musimy wyrzucać żołnierzy radzieckich z Polski. Poza tym Kaczyńscy grają na tą samą nutę - spisek, wrogie ["pewne"] układy i tym podobne.
Nie od dzisiaj wiadomo, że nie tyle człowiek, co społeczeństwo potrzebuje wrogów. PiS dał im ich dość i to na tacy - począwszy od esbeckiego Okrągłego Stołu, przez tak zwanych postkomunistów aż po liberałów.
Właśnie to w PiSie jest najgroźniejsze, że partia ta jestkierowana naprawdę rozumnie. Tak samo zapowiedź i późniejsze złożenie wniosku o samorozwiązanie sejmu = - wydawać by się mogło, iż bezsensowne. Osobiście uważam je za dobrą zagrywkę taktycczną, a w gestii uzasadnienia zapraszam tutaj.

Rzeczą oczywistą jest to, że lepiej byłoby dla Polski, gdyby prezydent reprezentował inny, jak najdalszy PiSowi, obóz polityczny. Niestety, stało się inaczej i to na życzenie Platformy. Nie trzeba chyba przypominać, czyimi rękami zniszczono Włodzimierza Cimoszewicza. Nie twierdzę, że miał on wygraną w kieszeni, ale po pierwsze w czasie pierwzej tury zabrałby część głosów Kaczyńskiemu [Tuskowi zresztą wedle badań również], w drugiej zaś - rozpatrując scenariusz Kaczyński - Tusk, najprawdopodobniej poparłby Tuska. Co nie umniejsza faktu, iż [w moim osobistym mniemaniu] miał on wielkie szanse na wygraną.
Co do wyrokowanego przez Ciebie podziału bipolarnego polskiej sceny politycznej między PiS i PO. Jest to naprawdę mało prawdopodobne. Po pierwsze PiS nie rządzi [chyba wiadomo, co mam na myśli ;-)] i wreszcie będzie musiał. A wtedytrafi do ludzi kogo wybrali. W wypadku, gdyby wybory odbyły się nie wcześniej niż pod konieć 2007 roku jest możliwe zmarginalizowanie środowiska braci Kaczyńskich w skali porównywalnej do przypadku AWS. Jeśli jednak PiSowi udałoby się [np. dzięki wcześniejszym wyborom] przerzucić ciężar na PO, prawdopodobnie wchłonąłby Ligę Polskich Patologicznych, a w dalszej perspektywie być może Samoobronę. Nie wydaje mi się jednak, aby aktulna opozycja mogła do tego dopuścić [z PO na czele].
Ponadto, PO i PiS nie różnią się od siebie za bardzo. W sferze gospodarczej, fakt, są biegunami, ale na polu ideologicznym są bardzo zbieżne. Osobiście wydaje mi się, iż powoli [ale naprawdę powoli, nie zapominajmy, ze ta demokracja jest młoda!] będzie dochodziło do utworzenia dwóch bloków skupionych wokół dwóch partii - prawdopodobnie PO [lub następcy] po prawej stronie i bazującej na Sojuszu Lewicy Demokratycznej nowej formie na lewicy. Klasyczny system dwupartyjny nie ma szans [poza wypadkiem sztucznego wymuszenia np. za pomocą rdynacji większościowej] pojawić się w tym kraju przez najbliższe 20 lat.
PO (które, jak wiemy, nie wygrało) to JEDYNA TAKA PARTIA na Polskiej scenie politycznej. Jedyna partia choć trochę liberalna (bo z tego, co się orientuję, to do liberałów z prawdziwego zdarzenia im jeszcze bardzo dużo brakuje), na tle takich ugrupowań jak Samoobrona i LPR (banda oszołomów i wieśniaków), SDPL i SLD (postkomuniści, których teraz wszyscy chcą się pozbyć), PSL (partia już od dawien dawna martwa i tak już zostanie na 99%) oraz PiS (koń jaki jest, każdy widzi). Moje pytanie brzmi - jak to się stało, że PO nie wygrało wyborów, gdy widać doskonale, że to była JEDYNA opcja głosowania?

Oj, tutaj to już pozwoliłeś sobie na rozwinięcie skrzydeł propagandy ;-). Co do liberalizmu Platformy - tylko w sferze gospodarczej. W sferze światopoglądowej wielu działaczom PO niewiele brakuje do pomysłów PiS czy LPR, na szczęście są w mniejszości. Nie spodziewam się jednak po PO pomysłów tworzenia społeczeństwa nowoczesnego, otwartego i demokratycznego.

Co do SdPl-u i Sojuszu... ja dla odmiany jestem członkiem SLD i ciągle się zastanawiam, po kiego tak się nadużywa tego sztucznego tworu słownego jakim jest "postkomunista". Szczególnie jeśli chodzi o gospodarkę - proponuję przyjżenie się głosowaniom gosodarczym w sejmie poprzedniej kadencji [w szczególności za czasów Marka Belki] - PO głosowało razem z SLD i przeciwko PiSowi.
Na lewicy postępuje przemiana i odnowa. Różnymi środkami, spośród których część uznaję za chwalebne, inne za chaniebne. Nazywanie lewicy dzisiaj postkomunistyczną wywołuje umnie szczery uśmiech ;). Co prawda ludzie pokroju Marka Dyducha [jak i on sam] są nadal we władzach partyjnych, ale ich ilość [a jeszcze szybciej pozycja w partii] maleje i to w tępie nienajgorszym.

Odpowiedź jest prosta. Ksiądz Rydzyk.

Rodzinę Radia Maryja szacyje się na 6 do 7 milionów osób, w tym milion niedołężnych. Jest to więc ogromna siła polityczna.

Rybson napisał(a): 90% ludzi w niej, tak na 'dole', jak i u 'gory' w hierarchii, to ludzie młodzi, którzy z komunizmem mogli mieć wspólnego co najwyżej tyle, że się w czasie jego trwania urodzili.

Ta transformacja nastepuje w większości ruchu lewicowego. Osobiście mogę być dumny z własnego miasta i regionu, gdyż, jeśli chodzi o Sojusz, to młodzi mają naprawdę dużo do powiedzenia.

Kristof napisał(a):No i mieli w swojej reklamówce piosenkę Hip-Hopową

No nie żartujcie, ze nie pasowała 8) Daleko mi do hip-hopu, ale nie skreślam żadnego kawałka tylko z powodu na przynależność do tego gatunku. Osobiście mi się bardzo podobał. [no to teraz zostanę zlinczowany :D ]

Co do wprowadzenia wiz dla Amerykanów... jakoś sam o tym nie słyszalem, ale możliwe, ze w gąszczu informacji potraktowałem to jako dowcip. Otóż byłoby to wielce szkodliwe dla Polski choćby dla tego, ze co któryś gość z Ameryki jest inwestorem! Udział kapitału amerykańskiego w inwestycjach w Polsce obniżyłbyby się zapewne i to znacznie. Ma to jakiś sens? Tylko i wyłącznie propagandowy.

Dołączę się jeszcze do linków - poza chomickami polecam odwiedzać czasami http://jogger.polityka.pl, do którego nie ukrywam, iż własną rękę też przykłądam ;-).
He's turned from that path a long time ago;
He has choosen exile.
the_Aragorn

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 7 maja 2006, 13:38

No to wiemy, że koalicja została zawarta. Co więcej - dość sporym kosztem, bo ministrem edukacji został Roman Giertych. Ja na szczęście mam już szkołę za sobą a studiami zajmuje się kto inny.
Moje myśli nie są jakieś odkrywcze. Jestem oburzony i zadziwiony. Oburzony, bo trzeba być nielada sukinsynem (nie wykropkuję), żeby dla władzy spisać Polskę na straty. Bo jak inaczej można nazwać dopuszczenie Leppera i Giertycha do rządu?
Zadziwiony, bo trzeba było ślepoty połowy narodu, żeby do tego dopuścić. W takich chwilach żałuję, że nie ma Piłsudzkiego, który zrobiłby przewrót majowy i postawił Kaczyńskich pod mur. Smutno mi się robi, gdy pomyślę, że wciąż istnieją ludzie, którzy wierzą Kaczkom bezkrytycznie. Moim zdaniem każda średnio inteligentna płyta chodnikowa powinna mieć teraz świadomość bycia wyruchaną w dupę i oszukaną. Ale najwyraźniej Polskie płyty chodnikowe mają niższe IQ niż średnia światowa...
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez KluchA » 8 maja 2006, 09:17

Ja mam tylko nadzieje, ze koalicja sie posypie w przeciagu 2 miesiecy i dojdzie do przedterminowych wyborow. I mam nadzieje, ze ludzie w polsce zbojkotuja wybory - ja tak przynajmniej zrobie...
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka