Koalicja PiS LPR Samoobrona

Czyli wszelkie sprawy związane z polityką - zarówno Polską jak i światową.

Koalicja PiS LPR Samoobrona

Postprzez Logan » 6 lut 2006, 23:04

Co myślicie o takim zestawieniu? Jako komentarz do tej sytuacji doskonale pasuje mi podpis kolegi na gg
Nie odśnieżajcie dachu nad parlamentem.

Myślałem, że jest źle jak PiS wygrał wybory, teraz jeszcze taki cios. Spodziewajmy się powrotu cenzury, równania miast do wsi zamiast wsi do miast, jeszzce większych wpływów Kościoła. Np. taka Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma w swoim składzie tylko ludzi z powyższej koalicji, jaka będzie polska telewizja publiczna możecie się domyślić - program kończymy o 20 nabożeństwem i koniec... :evil: Na szczęście jest jeszcze telewizja prywatna jak TVN, Polsat, HBO... Ale ciekaw jestem co ze stacjami radiowymi, bo wydaje mi się że wszystkie rozgłośnie raz do roku musza uzyskać licencje z KRRiT, nie wiem co będzie w takim razie np. z warzsawskim Antyradiem.

Wogóle to jestem zdołowany sytuacją w polskiej polityce, radości dostarczają mi przynajmniej takie akcje jak bojkot koalicji przez media :)
Ostatnio edytowano 7 lut 2006, 01:49 przez Logan, łącznie edytowano 1 raz
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 6 lut 2006, 23:32

Przede wszystkim: "A nie mówiłem?".
PiS jest partią kombinatorów. "Jakby tu zdobyć jak najwięcej dla siebie i nie musieć nikomu oddawać władzy". Gdyby prezydentem był Donald Tusk, to może jeszcze coś by się dało zrobić, ale teraz...
W ogóle uważam, że pod rządami PO nie byłoby takich jaj... Oni nigdy by się nie zniżyli do robienia koalicji z dwoma chyba NAJGORSZYMI partiami w Polsce. Najgorszymi - bo łączą wpływy z debilizmem. Taka Polska Partia Patriotyczna jest tylko nierozgarnięta, bo ich wpływy zamykają się w zwierzętach domowych i teściowych.
Jakie są wizje na przyszłość? Ja mówię tak: oby do kolejnych wyborów. Jestem patriotą i uważam, że wszyscy (poza najbardziej skrajnymi) wyborcy PiSu z tego roku pójdą po rozum do głowy następnym razem i zagłosują na partię, która ich nie wyrżnie w dupę. Ich i całej Polski.
Jest jeszcze szansa w wcześniejszych wyborach. Wtedy prawie na 100% władza będzie podzielona między PiS a PO... może wtedy coś się poprawi. W przeciwnym wypadku, tak jak pisałem wyżej - oby do następnych wyborów i oby Polacy wyciągnęli wnioski z zeszłego (i kolejnego) roku.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Dreadking » 7 lut 2006, 20:50

A ja się zastanawiam tylko nad jednym......spierdalać z tego walonego kraju czy nie :(
Kristof mówisz że za żądów PO nie było by takich jaj.....takich może nie ale jakies by były. Żyjemy w polsce gdzie nasza władza żyje w innym świecie jak by PO wygrało to na bank PiS Samoobrona (samodestrukcja??) i LPR rzucali by im kłody pod nogi i w efekcie byłby porównywalny burdel jak teraz. Śmieszy mnie tez to że kazdy mówi o bezrobociu, braku pieniędzy na to i tamto, strasznie zagmatwanej administracji itp, ale jakoś nikt nie kwapi sie żepy z tym coś zrobić...mają to po prostu w dupie i lewica i prawica. Dostają tyle kasy z budżetu że głowa boli (że odprawach to juz nie będe mówił bo mi pikawa pęknie). Żyją w innym swiecie i wprowadzają ustawy w sam raz pasujące do "ich świata" a nie rzeczywistości.

Tak więc dalej dreczy mnie to pytanie wyjechać czy nie....tez jestem patriotą i nie chcę wyjeżdżać (za duzo rzeczy i osób mnie tu trzyma.........co nie Orzeszku :D) ale jak świnie dorwały sie do koryta to co....też mam być świnią?? Czy klepac biede w ukochanym kraju i umrzeć z głodu albo zakatowany dla 50groszy jako uczciwy obywatel??
Together they walked and together they’d fall
Under the Autumn sky
With victory song behind shield-wall strong
They slashed and they battered with pride
http://squall.metal.pl/
http://www.myspace.com/111486377
Dreadking

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 8 lut 2006, 07:34

Nono, z tym 50 groszami to trochę przesadziłeś...
Ja nie zamierzam wyjeżdżać - tu się urodziłem i bardzo jestem do naszego kraju przywiązany (choć znam go zatrważająco mało :oops: ). Może kiedyś wyjadę na jakiś okres, ale na pewno nie na zawsze. Poza tym, Dreadkingu - mnie też tu trzyma pewna dama (ale ja nie mogę napisać "..... co nie, Smoczyca?" bo jej nie ma tu na forum :( ).
Koniec oftopa - kontynuujmy naszą myśl.

Otóż, głosując na PO wierzyłem w nich. Teraz wierzę już trochę mniej, bo zaczęli się łapać brzytwy i wychodzą z tego różne głupie zwroty oraz inne wpadki. Co nie zmienia faktu, że nadal wierzę, iż to jest partia, która gdy dostanie się do władzy, poprawi trochę sytuację w Państwie.

Przede wszystkim, co pokazuje tylko, jak myśli u nas większość społeczeństwa, PO (które, jak wiemy, nie wygrało) to JEDYNA TAKA PARTIA na Polskiej scenie politycznej. Jedyna partia choć trochę liberalna (bo z tego, co się orientuję, to do liberałów z prawdziwego zdarzenia im jeszcze bardzo dużo brakuje), na tle takich ugrupowań jak Samoobrona i LPR (banda oszołomów i wieśniaków), SDPL i SLD (postkomuniści, których teraz wszyscy chcą się pozbyć), PSL (partia już od dawien dawna martwa i tak już zostanie na 99%) oraz PiS (koń jaki jest, każdy widzi). Moje pytanie brzmi - jak to się stało, że PO nie wygrało wyborów, gdy widać doskonale, że to była JEDYNA opcja głosowania?

Odpowiedź jest prosta. Ksiądz Rydzyk. Gdyby nie jego nawoływanie o głosowanie na PiS, PO by wygrało. Różnica % nie była taka duża, i myślę, że braki wypełniły Moherowe Berety (uzbrojone w żółć i nienawiść do wszystkiego bez imienia Maryja w nazwie). Te babcie po prostu siedziałyby w domu, modląc się, żeby wszystkich dookoła szlag trafił, bo nie wygrało LPR.
Jaki z tego wniosek? Pierwszą przeszkodą do usunięcia jest Toruński Oszołom. Co już zaczęło się dziać (Benedykt XVI się zaczął czepiać i Episkopat Polski też), ale obawiam się, że gdy Watykan powie, że Rydzyk ma się usunąć ze sceny, to Rydzyk powie, że Watykan to zło.... i niestety Moherowe Berety mu uwierzą. Wtedy to będzie prawdziwa schizma w kościele Polskim.
Jeśli chcemy, aby za 4 i 5 lat wygrała właściwa partia (chociaż kto wie, czy się po drodze nie rozpadnie - wielce prawdopodobne, niestety), to należy pozbyć się Ojca Dyrektora.

Aha - nieważne, co się stanie z PO. Wierzę wciąż, że Donald Tusk to właściwy człowiek, który myśli podobnie jak ja. I dlatego też mój głos zawsze padnie na tę partię, której on będzie przewodzić, lub której będzie członkiem (chyba, że zbrata się z niewłaściwymi ludźmi, ale wątpię, żeby się poniżył do czegoś takiego jak PiS w temacie).
Rycerz Astarotte

Postprzez Rybson » 8 lut 2006, 11:44

Ja tylko chciałbym rzucić kilka słów o SDPL, które nazwałeś postkomunistami. Sam jestem w tej partii, i nie czuje się postkomunistą. 90% ludzi w niej, tak na 'dole', jak i u 'gory' w hierarchii, to ludzie młodzi, którzy z komunizmem mogli mieć wspólnego co najwyżej tyle, że się w czasie jego trwania urodzili. SDPL to ludzie, którzy odłączyli się od SLD za matactwa tamtych, i z tego co mi wiadomo, jeszcze sami namataczyć nigdzie nie zdążyli, a Borowskiego darze szacynkiem większym niż pięciu Tusków naraz.

Takie IMHO/offtop :)
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Postprzez KluchA » 8 lut 2006, 12:34

Ja na to patrze z innej strony - wladza korumpuje. Nikt tego nie moze zmienic i nie da sie tego zmienic. Gdy czlowiek staje wobec wyboru on czy nieznany tlum - wybiera siebie. Zwlaszcza ze tlumowi nie poprawi sie prawie w ogole (na to trzeba czasu) a on w przeciagu kilku lat stanie sie bogaty. Oczywiscie sa od tej reguly wyjatki, lecz nawet w takim kraju jak USA, gdzie demokracja ma duza dluzsza historie od Polski, sa przekrety i korupcja. Tylko tam ludzie nauczyli sie tak maskowac ze nie wychodzi to na jaw, poza tym w tak wielkim kraju nie jest to bardzo odczuwalne. Takze wedlug mnie nie mozna patrzec na wladze i narzekac, bo i tak to nic nie zmieni. A co do "koalicji" jestem nia bardzo zbulwersowany. Ludzie z calkowicie roznym programem dochodza do porozumienia? Co to ma byc? Przeciez jak czlowiek glosuje na partie XYZ to patrzy na jej program i wierzy ze, gdy ta partia wygra bedzie sie starala go przeprowadzic, a nie zmieni nagle zdanie po wyborach i zmiesza wyborcow z blotem.
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 8 lut 2006, 16:38

Wybacz, Rybson - nie chciałem nikogo urazić. Wyraziłem swoje zdanie + ogólną, obiegową opinię. Widzisz, mnie Borowski jakoś nie podchodzi :) No i mieli w swojej reklamówce piosenkę Hip-Hopową :) :) :)
Rycerz Astarotte

Postprzez Misiekh » 8 lut 2006, 20:28

Wiadomość o zawarciu tzw. "Paktu stabilizacyjnego" ("tzw" bo dla mnie to jest raczej pakt destabilizacyjny, bo w końcu jak można cokolwiek stabilizować z Lepperem i eLPeeRowcami? :evil: ) mnie zawiodła, a towarzysząca jej wiadomość o bezczelnym faworyzowaniu mediów Rydzyka przy podpisywaniu paktu wkurzyła. Widzę tylko 2 wytłumaczenia - albo J.Kaczyński (bo to przecież on kieruje partią, nawet jego brat Lech jest mu podobno podporządkowany) jest nie tylko krótkowzroczny, ale też zależy mu wyłącznie na utrzymaniu się u władzy - albo Kaczyński dąży do budowy państwa autorytarnego.

Mam nadzieję, że jak najszybciej odbędą się nowe wybory, bo już po prostu nie mogę słuchać o coraz to nowych pomysłach tych faszystów - o centralnie sterowanej edukacji narodowej, o zjednoczeniu urzędów i instytucji nadzorujących rynek finansowy czy o Narodowym Instytucie Monitoringu Mediów (czy jakoś tak). Dzisiaj chociażby załamała mnie opinia tego "fachowca" Radia Maryja, Nowak czy jak mu tam, że Instytut Monitoringu Mediów powinien wydawać "Białą księgę" opisującą przypadki wystąpień mediów przeciwko polskości, religii i czemuśtam jeszcze.

Nie no, kończę już te żale, bo mnie znowu k***wica bierze na samą myśl :x
Misiekh

Następna strona

Powrót do Polityka