traktaty średniowieczne

Od starożytności po czasy współczesne... dział obowiązkowy dla każdego miłośnika historii.

traktaty średniowieczne

Postprzez szczurzyca » 20 mar 2007, 17:12

jak w temacie (przepraszam jeśli temat już był kiedyś etc etc)
czy macie / znacie / czytaliscie traktaty sredniowieczne dotyczace fechtunku? Co wam sie podoba, jakie triki stosujecie w walce najchętniej? Zakladam, ze czasc z was miala styczność z fechtunkiem. :)

pominmy traktaty znajdujace sie na stronie ARMY :) Ci ludzie to oddzielny temat :) może ktoś jest tutaj z ARMY?!
szczurzyca

Postprzez Jok » 20 mar 2007, 18:36

ja lubie traktaty zwlaszcza szkoly niemieckiej ;) duzo roznych podstaw duzo opisywania ale wiem oco chodzi ;)
znam tez ARMY;)

p.s
taki jestem fajny;p
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 20 mar 2007, 22:27

Ja tam uważam, że traktaty to już za bardzo wiązanie się w temat walki. Kojarzą mi się jedynie ze szkołami szermierczymi (które kojarzą mi się bardzo źle - takiej wylęgarni buty, dumy i bucowatości nie ma lepszej), a więc siłą rzeczy...
Poza tym dotyczą okresu późniejszego niż ten, który mnie interesuje. Więc jednocześnie średnio mnie biorą.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Jok » 23 mar 2007, 11:25

Widzisz Kristof mi sie skolei przypomina jak bylem na targach nauki w Warszawie z kolega takze w temacie. Zobaczylismy ze jedno ze stoisk prezentuje kulture jakiegos bractwa rycerskiego z mazowsza(bodajrze Narni, tak sie zwali) (na marginesie my niestety prezentowalismy cos nudnego). No i tak z nimi zaczelismy gadac i zaprosili nas na mala walke na dziedzincu przed palacem. Ale zanim z nimi walczylismy mielismy pokazac co sami umiemy w walce ze soba. Mimo ze bylismy w garniakach, zdjelismy marnynarki, zalorzylismy lebki i przystapilismy do walki. Bracia slowianie stwierdzili :
"o kurde, my z wami nie walczymy, bo walczycie precyzyjnie"
a oni walczyli na chama, na tak zwane lebkowanie

ech ech ech
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 25 mar 2007, 18:09

Wiesz, co innego na****dalanie bez sensu i na odlew, a co innego trzymanie się sztywno sztuki szermierki (szczególnie że jak już wspomniałem - jej spisana wersja jest późniejsza niż wczesne średniowiecze, byłby to anachronizm).
Bractwa Wczesne mają status w Polsce tych, w których wystarczy uderzać miecz-tarcza, miecz-tarcza aż się któryś z wojów zmęczy, ale chyba nie trzeba podkreślać jak bardzo jest to błędne mniemanie.
Jeśli ktoś uważa, że walka z tarczą jest dla tępych ludzi pozbawionych precyzji i zdolności, to się myli.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Lu Tzy » 25 maja 2007, 13:06

Kristof, jestes niesprawiedliwy. Klubizm kazdego moze dotknac, bez wzgledu na historyczne upodobania.
Ja sam jestem w ciekawej sytuacji: zostalem ojcem zalozycielem (jednym z wielu, najmniej istotnym) stowarzyszenia 'praslowianskiego' w moim rodzinnym miescie, a tu, gdzie zyje, zaczalem niedawno trenowac fechtunek wedlug Fiore dei Liberi.
Jedno z drugim sie nie kloci. Jedno z drugiego wynika.
Lu Tzy

Powrót do Historia