Śmierć Saddama Hussajna

Od starożytności po czasy współczesne... dział obowiązkowy dla każdego miłośnika historii.

Postprzez Danielzo » 20 sty 2007, 12:07

Odpowiedziałeś Bąku nawet na to co nie było zaadresowane do Ciebie :P

jeśli mógłbyś przedstawić tą decyzję, jakośtak nie dotarła do mnie - czyżby kolejna obietnicapt. Wycofamy sięz iraku za (wstaw okres czasu) gdy demokracja tutaj (wstaw stopień rozkwitu)

Hehehe. Bynajmniej. Postanowiono zwiększyć ilość żołnierzy w Iraku. Trąbili na ten temat niedawno.

w kategorii ilu usańców jest przeciwko wojnie - owszem może i większość tak - ale nadal jess w cholere takich któzy są pro - a co do badań socjologicznych - tez miałe mz nimi pewien kontakt i jeśli brać pod uwagę ten odsetek ankietowanych któzy są studentami uczniami (nazwijmy odgórnie młodzieżą ) to Mnga Chaka jest papieżem i mieszka z Elvisem w Waszyngtonie (ojj piękne rzeczy sięwypisywało )
Jakośtak dla mnie te badania dokonywane na masach ludzkich średnio miarodajne były

Prawda, prawda. Najlepiej jest brać informacje z jakiegoś miarodajnego źródła np. youtube, a nie badań. Naukowcy, lekarze, uczeni. Ha! Najlepiej iść do szamana.

nie jest udowodnione że homo sapiens w bezpośredni sposób wyparli homo neandertalensis - najprawdopodobniej ci drudzy zaniknęli na skutek słabszego przystosowania do zmieniających sięwarunków życiowych

Nie do końca chyba zrozumiałeś sens tej wypowiedzi. Chodziło mi raczej podkreślenie absurdalności posiadania "hatreda" wobec tych, których przodkowie zrobili coś. A co do Twojego pojmowania historii, to o tym za chwilę.

tak - a co masz do niego? - gloryfikujesz tutaj sporo ideałów demokratycznych a to jest koleś który zostałwybrany na prezydenta (sic!) swojego kraju w demokratycznych wyborach (mimo faktu że w tym kraju czegośtakiego jak prezydent to nie było nigdy do momentu jak usańcy zaczęli się szarogęsić - kiedy byli tam europejczycy nadal był Szach)

Czy mam coś do niego? Tylko takie malutkie zastrzeżenia - jest radykalnym muzułmaninem, chce zbudować (jeśli już tego nie zrobił) broń atomową, której mógłby zrzucić na USA, Europę, Izrael, nienawidzi wartości, które ja (i większość Europy) wyznaję, takie tam głupotki.
A jeśli uważasz, że tam panuje demokracja, to się grubo mylisz. Weź pod uwagę, że Ahmedineżad nie posiada tam prawdziwej władzy.

i co ? - taki tygiel to dobra rzecz? - może i tak jeśli wszystkie pozytywne cechy złączą sięw jedną- ale trudno sięspodziewwać tylko pozytywnych sech po bandzie odszczepieńców religijnych ;nieprzystosowanych do zycia w Europie bądź skazańców -- jakkolwiek by nie było - won stamtąd

Masz niezwykle interesującą definicję "nieprzystosowania". Jak ktoś jest prześladowany (a jeśli chodzi o założycieli kolonii w Ameryce - to prześladowani ze względów religijnych) - no to oczywiście jest odszczepieńcem. Logika od Ciebie promieniuje, wręcz wymiotujesz nią na lewo i prawo. :D

globalizacja jess dla mnie wrogiem jeśłi rozumiem globalizację tak jak myślę - jestem Polakiem i będę Polakiem - nie po to niezliczone rzesze moich przodków ginęły za moją Polskośćbym teraz zaczał zdradzaćswój kraj

Aaa. Rozumiem. Nie kochasz kraju z własnych przekonań, tylko dlatego, że jeśli przodkowie ginęli za Polskę, to byłoby to nie fair wobec nich, gdybyś zdradził. Obligatio est iuris vinculum.
A jeśli nie rozumiesz słowa globalizacja, to wystarczy otworzyć słowniczek, albo wpisać to króciótkie słóweczko w wyszukiwareczkę. :)

Dlaczego myślisz że upadło? po porstu obudziły się tendencje niepodległościowe i jakoś sie porozłazili - ale nadal do korony brytyjskiej należy kupa różnych ziem mniejszych czy większych all around the world

Każdy historyk Ci powie, że Imperium Brytyjskie upadło. Tych ziem nie posiadają wiele (dominia się raczej nie liczą, bo są niepodległe).

brytyjczycy po porstu nie pomyśleli żeby kolonizację każdej odkrytej ziemi poprzedzać totalną! eksterminacją ludności autochtonicznej (przynajmniej nie zawsze o tym myśleli)

Imperium Brytyjskie opierało się na wartościach misji dziejowej Brytyjczyków, dlatego nie przeprowadzali eksterminacji. Jak będziesz miał swoje imperium to zaimplementujesz te swoje metody i jako patriota pokażesz prawdziwe polskie wartości. Sława! Spalić Germanów! Niech żyje Polska! Ach... To dopiero prawdziwy patriotyzm.

od prawie początku szkoły uczą nas historii - jak to nasze państwo było najeżdżane ze wszsytkich stron ale zawsze ogromnym wysiłkiem udawało się wrażego wroga odeprzeć prędzej czy później - pomników mogił etc. mijesc ludzi którzy oddali swoje życie za to byś ty teraz mógł pisać tutaj nie używając czcionki Das Gothische lub gotickaja fonta jest w naszym kraju wystarczająco dużo , tak dużo że nawet ja na wpół ślepy jessem w stanie je zauważyć - wierzę że Ty też widziałś takie meijsca kiedykolwiek - one bardzo dobrze obrazują co to znaczy najeźdźca

To widać, że uczyli Cię swoistej giertychowskiej historii i dlatego masz bardzo infantylne pojmowanie historii: Polacy - naród wybrany, inni - zło. Powinieneś troszkę poczytać i zrozumiałbyś, że Polska to nie jest takie niewiniątko, też nieraz było chamskim agresorem.

i na dodatek - rozumiem że twoja rodzina (tak pi razy drzwi dziadkowie pra-dziadkowie) w czasie wojny byli gdzieś daleko? i nie wiedzieli co s ie dzieje - jeśli nie polecam idź pogadać z nimi jak to było za hitlera stalina lenina i innych psów - chętnie opowiedzą i uzyskasz odpowiedź na pytanie jak to boli

Nie byli daleko. Gdyby jednak ucieczka miała uratować im życie, to bym chciał, żeby byli daleko.
Ale spójrzmy na to z innej strony: a może moim dziadkiem był Gombrowicz? Ten, jak na pewno wiesz, postanowił przeczekać wojnę w Argentynie - i chwała mu za to! Ktoś w końcu musiał napisać prawdę o Polakach.

i na koniec udzielając odpowiedzi na Twoje pytania o Rejtana & spółkę - tak - staram się czućtak jakbym stał nad Łabą i widział hordy germańśkich zakutych w stal wojowników przybywających niszczyć naszą słowiańską ziemię - tak - staram się w jakiś sposób zrozumieć sytuację dzieciaków na wiezy spadochronowej które mająprzed sobą jesio 2 h życia przed ostatecznym szturmem Wehrmahtu ze wsparciem lotniczym (w końcu to było miasto obok) i - tak - próbuje sobie uświadomić jak to było przez całe życie meićświadomość że Polski nie ma a są za to 3 czarne ptaki (gwoli przypomnienia na granicy sosnowca mysłowic i jaworzna był tzw. Trójkąt 3 Cesarzy - kto nie wie co to t o juz do książek)

I tutaj podzielam zdanie wyżej wspomnianego Gombrowicza na temat Sienkiewicza - szkodnik. Rozbudził patriotyzm do granic absurdu. Wielu jest takich jak Ty Bąku, którzy upraszczają rzeczywistość i historię, dzielą na Ligów i germańskiego tura ("Quo vadis"). Mam nadzieję, że nie osiągnąłeś jeszcze kompletnej skrajności - czyli, w przypadku ludzi wierzących, uważanie, że Bóg stoi po stronie Polaków.
Danielzo

Postprzez Lu Tzy » 26 maja 2007, 12:56

Ten temat nieodwracalnie chyba zofftopowal. Mimo to, zanim oddam sie rozkoszy aktualnej dyskusji, powiem cos na temat.
Saddam Hussein byl krwawym dyktatorem i amoralna szuja. Kiedy to bylo wygodne, byl socjalista i przyjacielem ZSRR. Kiedy indziej: demokratycznym sojusznikiem USA. Ostatnio: gorliwym muzulmaninem. Szmata, czyli.
Decyzje o jego straceniu uwazam za blad polityczny, nie prawny, czy moralny. Zasluzyl na daleko gorsza smierc. Niestety, w ciagu podarowanej mu przez USA dekady, upozowal sie na Obronce Islamu. Teraz dla wszystkich islamskich popie*****cow jest meczennikiem. Trzeba mu bylo, w zgodzie z tradycja prawa islamskiego, dac 100 batow na gola d**e i puscic wolno.

@Bąku
Mozna lzy ronic nad losem Indian, ale debilizmu przejawem sa proby wykorzystywania tego zalu do krytyki wspolczesnej polityki USA.
Jesli posluzyc sie twoim rozumowaniem, to nie istnieje dzis nacja nie obciazona zbrodniczym imieniem najezccy.
Produkowales sie na temat polskosci. My nie lepsi. My tez najezdzcy. Wyrznelismy i/lub zasymilowalismy, bez ogladania sie na ich etniczne prawo do samostanowienia, przedslowianskich i slowianskich tubylcow ziem miedzy Odra a Bugiem.
To samo dotyczy, i jest o niebo lepiej udokumentowane, Arabow.
Zgodnie z twoja logika, nalezy usunac ich z 90% zajmowanego przez arabskie panstwa terytorium.

Co do nieautentycznosci amerykanskiego poczucia bycia narodem: patrz wyzej. Pitolicie o zlepku narodowosci. Polska lepsza? Gratuluje Giertychowi; rzadzi edukacja pare lat, a juz sie doczekal efektow.
Mowia wam cos nazwiska takie, jak Zanussi, Bardini, Zamenhoff, Chopin, Iogailla, Gebettner, Kopernik, Warszawski? I setki innych? To sa ludzie i rody wpadle w nasz wlasny, polski 'melting pot'.

Jak sie chce wypowiadac z sensem o rzeczywistosci, warto znac cos wiecej poza glupim Sienkiewiczem i Szklarskim (ktory, nota bene, za okupacji pisal do gadzinowek. Mnie to nie wzrusza, ale Ciebie, Bąku, chyba powinno, w zgodzie z prezentowana przez Ciebie ideolo).
Lu Tzy

Poprzednia strona

Powrót do Historia