Śmierć Saddama Hussajna

Od starożytności po czasy współczesne... dział obowiązkowy dla każdego miłośnika historii.

Postprzez Diabellus » 30 gru 2006, 10:13

Odszedł Saddam Husajn, wielki człowiek który zmienił mocno oblicze świata. Został bestialsko zamordowany przez rząd sprzyjający najeźdźcą na jego kraj. Dla wielu wciąż pozostanie symbolem walki z USA.
Diabellus

Postprzez Logan » 30 gru 2006, 10:53

To nie jest śmieszne.
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Diabellus » 30 gru 2006, 10:59

I nie miało byc, Saddam nie popełnił większych zbrodni niż rzad USA. Ale ponieważ rzad USA to są ci sprawiedliwi, to wszystko jest ok. Wybacz.
Diabellus

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 30 gru 2006, 14:15

http://www.youtube.com/watch?v=oU020IYdu9Q Obejrzyj ten krótki filmik, Diaboł i przemyśl jeszcze raz swoje słowa. Rozumiem, że można nienawidzic Busha, ale przegięcie w drugą stronę to nie odpowiedź.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Diabellus » 30 gru 2006, 15:45

Ojej, straszne. Chyba sie nie przejołem...
Diabellus

Postprzez Soag Afihn » 30 gru 2006, 17:07

Diabellus napisał(a):Odszedł Saddam Husajn, wielki człowiek który zmienił mocno oblicze świata. Został bestialsko zamordowany przez rząd sprzyjający najeźdźcom na jego kraj. Dla wielu wciąż pozostanie symbolem walki z USA.
Wiesz Diaboł, to jest trochę przegięcie(nawet dla mnie, a ja jestem wielkim radykałem, więc ta wypowiedź mówi sama za siebie), bo wielki to on nie był i daleku mu do takiego miana. Oblicza świata to on nie znienił, a co najwyżej Iraku i to na gorsze(no chyba, że myślałeś o sponsorowanych przez niego atakach terrorystycznych, które były dla mnie g***o warte). Że bestialsko to się zgodzę, bo kara śmierci poprzez powieszenie (niesprawdzone wiadomości ) nie jest humanitarna. Już lepszy byłby kat z dobrze naostrzonym toporem :krasnolud:, ale i tak strzał w łeb z dobrej pukawki jest najlepszy (Desert Eagle, Magnum 44 - lub te inne trochę słabsze, Kałasz itp.). O ile się nie myle to został stracony w USA, a jak oni mogliby się ze soba nie zgadzać :?: Symbolem. Tylko dla kogo, chyba dla tępych arabów - pokręconych terrorystów. I żeby nie było. Ja jestem przeciwnikiem USA - ich rządu i prowadzonej przez nich polityki, ale tego typu walka nic nie daje oprócz niepotrzebnych szkód i śmierci niewinnych(chociaż nikt z nas nie jest do końca niewinny).
Diabellus napisał(a):I nie miało byc, Saddam nie popełnił większych zbrodni niż rzad USA. Ale ponieważ rzad USA to są ci sprawiedliwi, to wszystko jest ok. Wybacz.
Większych. Dla mnie tak, a przynajmniej są sobie równi, ale to chyba biorąc pod uwagę wszystkie rządy USA(wtedy to oni by go chyba nawet nieźle przegonili). A co do tej sprawiedliwości to się zgodzę. Stara prawda tu się sprawdza, a mianowicie "Na wojnie zwycięzca ma zawsze rację", co nie oznacza, że się z nią zgadzam. Kristof w tym filmiku naprawdę nie ma nic czym możnaby się przejąć. Ot takie pitolenie. Jedyne co da się zauważyć to wielki egocentryzm Husseina i nienawiść do zdrajców(w jego mniemaniu zdrajców - co ten koleś tam robił to nie wiem, więc tego nie skomentuję czy słusznie, ale karanie za same publiczne wypowiedzi nie jest normalne), i kara dosyć słaba, bo ja bym wymyślił coś lepszego :P. A tak na marginesie to przejął pisze się przez "ą"(tak jak ja to napisałem) :P.
Obrazek
Soag Afihn

Postprzez Pirix » 30 gru 2006, 18:53

Soag Afihn napisał(a):O ile się nie myle to został stracony w USA

Z tego co usłyszałem w dzisiejszym Teleexpresie został stracony w Iraku, nie w USA. Zresztą skazany został przez iracki sąd przecież.
„Transire bene faciendo”
Pirix

Postprzez Danielzo » 31 gru 2006, 00:21

Saddam nie popełnił większych zbrodni niż rzad USA.

A ja się zastanawiam kto jest większym mordercą Bush czy Husajn

Uuuu. Odważne tezy. Kompletnie nie można się z nimi zgodzić, bo porównując takie rzeczy trzeba wziąć pod uwagę: cele, skalę, metody (w przypadku Busha to nawet osoby, które wpłynęły na decyzję) i ogólnie całą sytuację polityczną. Czasami trzeba odciąć się od moralności przy podobnych analizach, a nie z biegu dawać etykietki "czarne", "białe". Dla wojny trzeba przybrać kompletnie inną perspektywę. Inter arma enim silent leges.

życie może odebrać tylko Bóg, człowiek nie jest godny decydować o tym kiedu umrze drugi człowiek!!

Takim argumentem to można nawet uzasadnić tezę, żeby zlikwidować profesję lekarską. :P

Zapraszam do tematu o karze śmierci i sam się też muszę tam przejść, bo muszę komuś dokopać słownie

Heh. Bring it on. :D
Danielzo

Następna strona

Powrót do Historia