Indianie

Od starożytności po czasy współczesne... dział obowiązkowy dla każdego miłośnika historii.

Postprzez Muscat » 24 lis 2008, 21:38

Gdzie w moim poście jest uwaga, że chodzi mi o teren naszego państwa? Czytaj, proszę, uważnie i przestań się czepiać wyimaginowanych błędów, zwłaszcza, że nikomu wykładu z historii nie robię, o fantastyce gadam. Nie wiem, o jakiej to teorii piszesz i dlaczego jej wyznawanie mi wpierasz. Błagam! Odpowiadajcie na to, co człowiek w poście umieścił, a nie na to, co Wam się wydaje, że chciało się powiedzieć. Wszak to, co w tej chwili robisz, to celowe prowokowanie jakiejś kłótni, nawet nie wiem o co! :(
(Nie wiem, czy to ważne, ale jestem kobietą; co również byś zauważył, gdybyś zechciał dokładnie przeczytać mojego posta.)

Hej!(teraz mi przyszło do głowy) A może załóż temat o tej słowiańsko/germańskiej teorii, o której piszesz i oświeć nas, to się przynajmniej czegoś dowiemy i będzie z tego pożytek jakiś. Trzeba się dzielić wiedzą, a nie szukać gdzie by tu komuś, potrzebnie czy nie, wytknąć jej brak. To na pewno fascynujący temat jest!
Muscat

Postprzez Cazpian » 24 lis 2008, 21:55

:D jak już pisałem była to luźna uwaga , a potem sie odniosłem do twojej odpowiedzi na nią .. a tematu nie założę bo nie mam zamiaru się znowu babrać w historii :D ..pięć lat w tym mi starczy jeszcze na długo ..

A jeśli cię ubodło to co napisałem to sorry :D nie taki był mój zamysł .
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez Muscat » 24 lis 2008, 22:18

A ja się nie gniewam, ale wracajmy do Indian!
Muscat

Re: Indianie

Postprzez Cazpian » 24 maja 2010, 20:55

Cóż czytam ten temat od początku do końca i myślę co se zdarzyło do tej pory ..i wiecie jakie mi się nasuwają winsoki iż stosując tą samą zasadę rozrachunku sprawy indiańskiej jaką zastosowała większość się tu wypowiadających doszedłem do jednego może dla niektórych drastycznego wniosku : Zamach na World Trade Center był jak najbardziej słuszny , co więcej seria innych zamachów była również jak najbardziej uzasadniona , a ludzie którzy w nich zginęli byli jak najbardziej sobie winni . To że amerykańscy żołnierze giną w Afganistanie , w Iraku i innych misjach na całym globie jest jak najbardziej prawidłowe i słuszne .
Dlaczego ? Bo tak jak Indianie byli Indianami i byli nieprzystosowani jak to ktoś napisał tak Amerykanie są Amerykanami i też nie są przystosowani do nowych czasów i form prowadzenia długotrwałej walki .
Suma summarum śmierć amerykanów w tym też amerykańskich dzieci i kobiet jest jak najbardziej sprawiedliwym przejawem powtarzania się historii i to uważam za pozytyw .
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez Misiekh » 24 maja 2010, 21:41

Dlatego właśnie ja bym był ostrożny z takimi sformułowaniami jak "nieprzystosowani". Prowadzą do moralnego nihilizmu, nasuwa się skojarzenie z Raskolnikowem ;)

Zagłada Indian była straszną zbrodnią i nic jej nie usprawiedliwia. Można tylko ze smutkiem podumać nad prawami historii, które zawsze oddają zwycięstwo tym, którzy mają większe kije, i nad uniwersalnymi cechami ludzkości - chciwością, żądzą sławy, egoizmem itp. Gdy silna grupa spotyka słabą, zawsze wydrze jej to, co ma ona cennego. W tym konkretnym wypadku Europejczycy wydzierali rdzennym Amerykanom, ale były setki innych wydarzeń, gdy kto inny wydzierał komu innemu, na całym świecie i w dowolnych czasach. Jakaś szczególna nienawiść do USA z tego powodu jest bez sensu, bo we własnych oczach też mamy belki ;)

Inna rzecz, że jakiekolwiek próby rewanżu czy "zwrotu ziemi" są teraz kompletnie bezsensowne. Co się stało, to się nie odstanie, nauczki pewnie nikt z tego nie wyciągnie, tak jak nie wyciągnięto z tylu innych ludobójstw i podbojów, ale to jest historia.
Misiekh

Postprzez Galathar » 24 maja 2010, 22:20

A dajmy na to, że chociaż 5% ludzi którzy zginęli w 9/11 miało w sobie rozcieńczoną indiańską krew. No to czy wtedy to jest już takie sprawiedliwe i czy to byłyby ofiary konieczne?
Trochę tu motam z tym powyższym zwłaszcza że wiem o co Ci chodzi, ale nie nazywałbym tego sprawiedliwością. Prędzej "koleją rzeczy". Nie widzę w tym również nic pozytywnego - dla mnie śmierć zawsze jest czymś złym. Według mnie godne potępienia są zarówno tamte walki i masakry, jak i dzisiejsze zamachy. Smutne, ale taka jest "kolej rzeczy" i ludzka natura. I to się będzie powtarzać (i się powtarza), choć mam cichą nadzieję, że kiedyś przestanie.

EDIT:
a propos tych belek z postu, z którym wciął mi się Misiekh po drodze - i bolszewików po 1920 trochę "uszczknęliśmy", i z Ukraińcami mieliśmy zatargi, i przecież nawet w czasie drugiej wojny światowej mieliśmy własne obozy koncentracyjne - Sikorski ladnie tłamsil wtedy opozycję - a to tylkokilka przykładów mniej heroicznego postępowania
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez morfin » 24 maja 2010, 22:26

Drogi Czapianie, jako należący do narodu polskiego powinieneś wiedzieć, że nie istnieje sprawiedliwość dziejowa, a historia świata to kronika zbrodni dokonywanych na masową skalę. Indianie wyginęli, bo wyginąć musieli. Zrobili miejsce innym, ci „inni” też kiedyś wyginą w taki czy inny sposób. I tak będzie się toczyć owa historia, do czasu aż Słońce zgaśnie, czy co tam innego. Ale dzięki ludziom takim jak Ty, przetrwa ich legenda... a ponieważ znam nieco Indian (również osobiście:) wiem, że ich dawno zmarli przodkowie niczego więcej by nie chcieli.
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Postprzez szczuplaola2 » 14 maja 2015, 14:13

Mam pełen szacunek dla Indian, więcej nie zrobię nic sensownego. Teraz trzeba się troszczyć o to co mamy tu i teraz. Problemy Indian zostawmy Indianom a my zajmijmy się swoim życiem.
Chociaż bezrobocie w Polsce maleje, to w dalszym ciągu sporo osób jest bez pracy. A przecież bezrobotni także chcą brać kredyty www.dobrekredyty.com.pl - szczególnie ci pracujący na czarno. Dobrze, że działa w Polsce bardzo dużo banków.
szczuplaola2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia