Najwięksi zbrodniarze w historii

Od starożytności po czasy współczesne... dział obowiązkowy dla każdego miłośnika historii.

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 3 sie 2007, 09:32

Stalin, bo za jego życia zginęło wystarczająco dużo osób, a jego rozsianie komunizmu nadal zbiera krwawe żniwo (chociażby w Chinach).
I żeby The_Aragorn nie miał się czego przyczepić, albo miał mniej - przez komunizm mam tu na myśli ten w stylu Stalinowskim.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez szczurzyca » 3 sie 2007, 12:30

Giertych, bo cofa ludzki rozwój umysłowy :D on zmienia ewolucje, to jest problem w skalii... ewolucji? :P
szczurzyca

Postprzez Cazpian » 20 gru 2007, 10:18

Jesli chodzi o ilosc ofiar, to niedoscigli sa Jozef Dzugaszwili i Adolf Hitler. Sa nie do pobicia.

Są do pobicia. Kościół katolicki bije ich na głowę :) .
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez Misiekh » 20 gru 2007, 13:04

Cazpian napisał(a):
Jesli chodzi o ilosc ofiar, to niedoscigli sa Jozef Dzugaszwili i Adolf Hitler. Sa nie do pobicia.

Są do pobicia. Kościół katolicki bije ich na głowę :) .

Cazpian, o ile pamiętam to o tym już kiedyś była dyskusja, dawno temu. Wtedy prosiłem o wiarygodne dane statystyczne na poparcie twojej tezy i się ich nie doczekałem, więc teraz tylko powtórzę prośbę ;)

Tak się upominam, bo uważam tą tezę za kompletną bzdurę i naprawdę nie wiem, kogo należałoby zaliczać do ofiar Kościoła, żeby wyszły liczby większe niż liczba ofiar samego tylko Wielkiego Głodu na Ukrainie, a to przecież tylko część ofiar Stalina ;) Więc skąd się bierze to "bicie na głowę" to ja wogóle nie wiem ;)
Misiekh

Postprzez Veetoo » 20 gru 2007, 13:10

Cazpian, może jakieś konkretne liczby?
Jeśli chodzi o ofiary komunizmu to jest to około 100 mln ludzi, wydaje mi się, że ofiary Kościoła Katolickiego można liczyć co najwyżej w setkach tysięcy (przez 2000 lat istnienia), komunizm istnieje ledwo od 90. Przebicie w liczbach jest ogromne.
Die, die my Darling
Veetoo

Postprzez Cazpian » 20 gru 2007, 13:27

Nie chce mi się liczyć , ale na przestrzeni wieków trochę się tego uzbierało . Ofiary wypraw krzyżowych, wybijanie heretyków , nawracanie pogan , holokausty ludności żydowskiej , ofiary inkwizycji , wojny trzydziestoletniej itd. policzcie sobie sami :P

Jak mi sie będzie chciało to siegne potem do notatek z uczelni i żródeł historycznych i spróbuje podliczyć trochę żeby was zaspokoić :P
Ostatnio edytowano 20 gru 2007, 13:33 przez Cazpian, łącznie edytowano 1 raz
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez Veetoo » 20 gru 2007, 13:30

Nie zbierze się tego 100 mln ;] <kazali to wycinam>.
Ostatnio edytowano 20 gru 2007, 13:36 przez Veetoo, łącznie edytowano 1 raz
Die, die my Darling
Veetoo

Postprzez Cazpian » 20 gru 2007, 13:35

Nie zbierze się tego 100 mln ;] Ni chuja

Wymieniłem tylko pierwsze które przyszły mi do głowy . Jest tego znacznie więcej dlatego napisałem na końcu "itd." Przez tyle wieków istnienia chrześcijaństwa ssię tego troche uzbierało :)
Cazpian

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia