Śmieszna historia :)

Od starożytności po czasy współczesne... dział obowiązkowy dla każdego miłośnika historii.

Śmieszna historia :)

Postprzez Misiekh » 4 gru 2005, 15:48

W dziejach ludzkości było mnóstwo zabawnych momentów - choć częściej przejawiał się w nich humor tzw. "wisielczy" ;).W tym temacie wpisujmy znane nam zabawne "scenki" historyczne ;).

Leszek Biały, książę polski z początku XIII wieku, zobowiązał się w młodości do ruszenia na krucjatę. Po latach nie bardzo miał jednak ochotę dopełnić ślubowania, poprosił więc papieża o zwolnienie z przysięgi. Argumentował, że w Ziemi Świętej nie ma piwa, a on nie może żyć bez tego trunku ;). Argument został uznany przez papieża, który zwolnił Leszka z przysięgi. W zmian polecił Leszkowi zorganizować wyprawę przeciw poganom z Prus.
Leszek z kolei zaproponował, żeby zamiast wyprawy utworzyć na pograniczu targi, gdzie przy okazji handlu szerzono by wśród pogan chrześcijaństwo. Tym razem papież jednak nie przyjął oryginalnych pomysłów księcia ;).

A z czasów bardziej współczesnych: Podobno ś.p. papież Jan Paweł II na pytanie pewnego dziennikarza, jak się dziś czuje, odpowiedział kiedyś: "Nie wiem, nie czytałem jeszcze gazety" :D
Misiekh

Postprzez Misiekh » 12 gru 2005, 21:52

No dawajcie, w historii było tyle jajcarskich motywów :). Przecież nie tylko ja tu się interesuję historią 8)

Gdy grecki filozof - cynik, Diogenes wygrzewał się na słońcu, stanął przy nim król Aleksander i powiedział: "Proś mię, o co chcesz!". Na co Diogenes odpowiedział: "Nie zasłaniaj mi słońca".
Misiekh

Postprzez Balduran De'Arnise » 12 gru 2005, 21:58

Misiekh napisał(a):Gdy grecki filozof - cynik, Diogenes wygrzewał się na słońcu, stanął przy nim król Aleksander i powiedział: "Proś mię, o co chcesz!". Na co Diogenes odpowiedział: "Nie zasłaniaj mi słońca".

łuuu.. Diogenes to w ogólę był rzeźnik :D
Szczał na ulicy, żył w beczce i miał wszystkich w dupie :lol:
No a teraz takiego kogoś nazywa się pijakiem :lol: :D
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Marz » 12 gru 2005, 21:59

O ile pamiętam to było inaczej :p on mieszkał w bardzo dużej beczce a "nie zasłaniaj mi słońca" powiedział jak aleksander staną nad tą beczką:D możliwe oczywiście, że pomyliłem filozofów :)
Lubie Diablo, Lubie Morrowind, Lubie Baldurs Gate, Uwielbiam D&D

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

super stronka:
http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=20500
Marz

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 13 gru 2005, 16:03

Einsteinowi pewnego razu pewna modelka zaproponowała, żeby zrobił jej dziecko. Argumentowała to tak: "Pomyśl, jakie doskonałe się urodzi! Będzie miało urodę po mamusi i inteligencję po tatusiu." Na to Einstein odpowiedział: Mogę na to przystać, ale obawiam się co będzie, jak dziecko odziedziczy urodę po tatusiu a inteligencję po mamusi...".

Jan Paweł II odpowiedział kiedyś jakiemuś swojemu znajomemu, przepraszając, że musi go opuścić tak: "Poczekaj, muszę chwilę popapieżyć."
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Misiekh » 13 gru 2005, 19:08

Na dworze Karola "Panie kochanku" Radziwiłła przebywał pewien szlachcic, którego zadaniem było hamować bogatą wyobraźnię Karola. Radziwiłł jednak często brał go na "świadka" swoich niezwykłych wyimaginowanych wyczynów. Raz "Panie kochanku" opowiadał jednemu ze znajomych o swych wojennych przewagach. "I wtedym rozerwał sześć aramat" - rzekł i po chwili spytał owego sługę - "Nieprawda, panie kochanku?"
"Nie wiem" odparł tamten "Ja wtedy padłem od pierwszej kuli."
Misiekh

Postprzez Misiekh » 16 gru 2005, 19:46

Pewien magnat chcąc zostać kanclerzem, rzekł do Zygmunta Starego, pragnąc go wybadać:
- Ludzie plotą, że mam zostać kanclerzem.
- Nie turbuj się waszmość, czego to ludzie nie plotą!

Gdy Stefan Batory wypominał jednemu z dostojników duchownych, że nie zna łaciny, choć jest biskupem, ten odparował:
- Miłościwy Panie, jeszcze dziwniejszy jest król polski nie mówiący po polsku.

Beethoven siedział kiedyś w kawiarni i czytał gazetę. Wtem dosiadł się do niego jakiś młody człowiek, ponieważ brakowało wolnych stolików. Beethoven opuścił gazetę i spojrzał na gościa, po czym znów zagłębił się w gazecie. Po paru sekundach ponownie zerknął na młodzieńca, by raz jeszcze wrócić do czytania. Powtarzał ten zabieg parę razy, aż wreszcie zerwał się z krzesła, rzucił gazetę, wykrzyknął "Cóż za łajdacka morda!!!" - i wyszedł.
Misiekh

Postprzez Marz » 16 gru 2005, 21:08

Pewnego razu Edison z roztargnienia ugotował zegarek, a jajko prubował założyc na ręke
Lubie Diablo, Lubie Morrowind, Lubie Baldurs Gate, Uwielbiam D&D

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

super stronka:
http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=20500
Marz

Następna strona

Powrót do Historia