Dajcie mi potwora, proszę!

Zawadiacy i czarnoksiężnicy. Piraci i odkrywcy. Szpiedzy i dyplomaci. Witajcie w nowym świecie!

Dajcie mi potwora, proszę!

Postprzez nimnen » 5 gru 2008, 16:33

Hej, mam prośbę. Poszukuję jakichś spektakularnych, nietypowych stworów morskich do 7. Macie może jakieś dobre pomysły, albo znacie miejsca gdzie ich szukać? Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc.
nimnen
nimnen

Postprzez Misiekh » 5 gru 2008, 17:22

Hmm 7th Sea zasadniczo nie znam, ale potwór morski... pomyślmy... wielka mątwa strzykająca atramentem i brudząca żagle? :D

Nie no, serio, nie znam 7th, nie wiem jaki to klimat (poza tym, co słyszałem z drugiej ręki), więc nie umiem pomóc. Przejrzyj stworki do innych systemów na www.bestiariusz.pl , może któryś Cię zainspiruje i zrobisz siódmo-morską wersję :)
Misiekh

Postprzez Muscat » 5 gru 2008, 19:19

Polecam artykuł M. Mortki i G. Zbarskiego z Magii i Miecza ze stycznia '98 roku pt. "Frutti di mare". Podają wprawdzie warhammerowe statystyki potworów, ale da się przerobić.
Jeśli nie masz dostępu do tak archiwalnych materiałów to w telegraficznym skrócie:
- Diabeł morski (jest ożywieńcem eterycznym, duchem po prostu, pojawia się, gdy kapitan czyni zło; doprowadza załogę do obłędu; obrona przed nim jest odnalezienie własnej winy i próba zadośćuczynienia; char. zły)
- Kraken (dwunastomackowy potwór z parzydełkami, jada wieloryby, ale może sie pomylić i zmiażdżyć statek; char. neutralny)
- Lewiatan (to jest to coś, co można pomylić z wyspą, bo takie jest duże i na długo nieruchomieje tuż pod powierzchnią morza; oczywiście nikt w to nie wierzy)
- Raja (gigantyczna płaszczka z kolcem na ogonie, wyskakująca znienacka z wody i atakująca wszystko, co naruszyło jej terytorium, gryzie, kłuje, niszczy statki; ma pancerz)
- Wąż morski (trzydziestometrowy z końskim pyskiem, uwielbia się ścigać ze statkami, połyka marynarzy w całości; można mu uciec wyjątkowo szybkim statkiem, odstraszyć strzelając i rzucając harpuny, a już napewno salwą armatnią, albo poczekać aż zje 3-4 osoby i da spokój; char. neutralny, pancerz, wzbudza ogromny strach)
- Syrena (jak w bajkach i mitach, śliczna i ślicznie śpiewa, a wszystko po to, żeby się statek rozbił o skały; co się potem dzieje z marynarzami, którzy przeżyli - nie wiadomo; char. neutralny, śpiewem i wyglądem powodują utratę woli, oddychają równie dobrze na lądzie, jak pod wodą)

To tyle, mam nadzieję, że trochę pomogłam.
Muscat

Postprzez nimnen » 6 gru 2008, 09:15

Dzięki Muscat, to już coś:)
nimnen
nimnen

Powrót do 7th Sea