Klimat jest Bardzo, ale to Bardzo Orginalny

Zawadiacy i czarnoksiężnicy. Piraci i odkrywcy. Szpiedzy i dyplomaci. Witajcie w nowym świecie!

Re: Klimat jest Bardzo, ale to Bardzo Orginalny

Postprzez Diabellus » 28 lip 2010, 08:09

Cazpian napisał(a):Eh .. ja tam się nadal będę trzymał swojej opinii, że 7th sea nadaje się tylko do gry jako system "przerywnikowy" ,na jedną czy dwie przygody żeby dać odsapnąć graczom od jakiejś kampanii w innym systemie. Do niczego innego się on nie nadaje na dłuższą metę pomimo potencjału w nim tkwiącego.

I na szczęście to tylko twoje zdanie. Powiedzmy sobie szczerze, dla kogoś kto spędził prawie całą swoją karierę na dark fantasy, heroic w stylu 7th Sea nie trafia łatwo. Tak samo nie podszedłby ci Wolsung i wiele tego typu innych systemów. Ale ja np potrafię się świetnie przy tym bawić i nie czuje żeby to był dobry przerywnik. To dobry pełnoprawny RPG w którego można grać wiele fajnych kampanii, tyle że innych niż w WFRP. I tyle.
Diabellus

Postprzez Cazpian » 28 lip 2010, 12:31

Cóż .. Nie powiedziałbym, że ostatnie jakieś 15 lat spędziłem tylko czy też głównie na dark fantasy bo trochę systemów różnego typu przerobiłem w życiu. Moja opinia nie wynika z tego, że uważam systemy typu heroic za dość mdłe, ale z osobistych doświadczeń z 7th Sea. Zresztą w topicu dotyczącym 7th sea tylko dotyczącym mechaniki bodajże sam przyznawałeś rację że ten system nie jest pozbawiony absurdów, które powodują ( z doświadczenia - nawet u doświadczonych graczy ) głupawkę u graczy. Mnie osobiście to wystarczy już sam ten fakt , pomijam inne aspekty przemawiające na minus tego systemu. To tak w sprawie uściślenia "dlaczego". Co zaś do tego że na szczęście to tylko moje zdanie..cóż na tym forum chyba tak ..natomiast "ogólnie' to jednak nie , nawet zdecydowanie nie .
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez Diabellus » 28 lip 2010, 12:54

Mechanika owszem, wymusza brawurowość, ale do MG należy żeby uzmysłowić graczom co jest fajną brawurową akcją a co jest głupotą. I wierz mi, 7th Sea akurat ma bardzo dużą rzesze fanów w Polsce, jak i na świecie. Zasadniczo jesteś jedyną osobą którą znam, która ma problemy z strawieniem tego systemu :) .
Diabellus

Postprzez Cazpian » 28 lip 2010, 13:48

Z wielkością cóż bym nie przesadzał tych rzeszy ( zresztą cóż.. system nie sprzedał się najlepiej na naszym rynku, i nie pozyskał poklasku..zaś na zachodzie cóż nie jest to też system "wielbiony" tak naprawdę ).
Owszem znasz tylko mnie , a ja znam zaś inne o podobnym do mojego zdaniu.. to że obracasz się akurat w środowisku wielbicieli czy zwolenników tego systemu nie znaczy, że zmienisz tym rzeczywistość... ten system ma również przeciwników. I nie chodzi raczej o kwestie strawienia tego systemu co o raczej pewien niesmak. Jak wspomniałem wyżej ten system ma potencjał ale to jak został napisany i pewne jego założenia powodują to , że odstaje mi od dobrych RPG. A sam klimat to nie wszystko..przynajmniej nie zawsze..
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez Diabellus » 28 lip 2010, 13:59

7th Sea jest tak słabym systemem i tak niedocenionym na świecie, że otrzymał nagrodę Origins za najlepszy RPG 1999 roku. A sama gra została zarówno w Polsce jak i na świcie ubita przez wydawców bez pomysłu. A nie przez brak popularności...
Diabellus

Postprzez Cazpian » 28 lip 2010, 14:11

Nie będę się silił nawet na odpowiedź w tym wypadku, zauważając tylko iż obecnie mamy rok 2010 ... choć przyznam ci dużo racji w drugiej części wypowiedzi dotyczącej wydawców bez pomysłów niemniej nie jest to całkowita ich wina.
Cazpian

Postprzez redss » 28 lip 2010, 15:02

Cazpian napisał(a):Jak wspomniałem wyżej ten system ma potencjał ale to jak został napisany i pewne jego założenia powodują to , że odstaje mi od dobrych RPG.

Mam bardzo podobne zdanie na temat tego, jak i wielu innych systemów. Prawdę mówiąc, praktycznie każdy RPG z jakim miałem do czynienia ma pewne elementy, które mi się nie podobają, nie pasują do reszty albo tworzą pewien niesmak. Ale niektóre założenia można najzwyczajniej w świecie zmienić lub zignorować, gry fabularne dają nam ten przywilej. Tak, wiem, że to częściowo mija się z celem, w końcu system ma być „gotowy do gry” od samego początku i nie powinien wymagać żadnych poprawek, ale każdemu nie da się dogodzić, no i nikt nie jest idealny. Oczywiście nie mówię tutaj o wypadkach, w których gra ma więcej negatywnych, niż pozytywnych cech, ale z 7th Sea chyba nie jest tak źle? Przy tak dobrym i ciekawym klimacie można mu wybaczyć kilka „absurdów” i niedociągnięć.
redss

Postprzez Hannibal » 22 sie 2010, 13:34

Wybaczcie offtop, ale nie ma sensu zakładać nowego tematu.

Czy ktoś ma jakiś pomysł skąd mogę wziąć podręczniki i dodatki do 7th sea? oczywiście w sklepach nie ma, na rebelu takoż:/ Allegro również nie sprzedaje a orginalny wydawca w ogóle się nie przyznaje do posiadania na składzie:/

Ktoś może ma i chce sprzedać, albo może ktoś ma w pdf. Interesują mnie również angielskie dodatki.
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 7th Sea