Star Trek: Fleet Captains

Pionki i kostki.

Star Trek: Fleet Captains

Postprzez Fraa » 17 cze 2015, 12:55

Wreszcie, po latach czekania i czczego łkania za gra, udało mi się położyć łapki na planszówce z uniwersum ST. :D

Obrazek

Tak jak przypuszczałam, jest świetnie.^^
Z wad można wymienić cieniutkie karty obszarów, bo faktycznie już widzę, jak błyskawicznie mi się zniszczą. Z drugiej strony, trzeba je tasować, jest ich bardzo dużo i nie wyobrażam sobie, jak to miałoby działać, gdyby były grubsze. Czytałam też sporo zastrzeżeń odnośnie wykonania figurek okrętów, ale dla mnie - raczej laika w kwestii modelarstwa - są zupełnie piękne. No i jest Enterprise <3 A nawet dwa, ale grunt, że jest NCC-1701A.

Zasady w instrukcji wyglądają strasznie, ale kiedy usiedliśmy do gry, okazało się, że wszystko bardzo szybko dało się ogarnąć. A instrukcja jest o tyle fajna, że właściwie nie mieliśmy dylematów, których nie dałoby się za jej pomocą rozwikłać.

Sama rozgrywka z kolei ma tę zaletę, że wedle uznania i upodobań graczy - może być dłuższa, krótsza, spokojniejsza, bardziej nerwowa - zależy, jak dużą planszę sobie ułożymy z kart i do ilu punktów będziemy grać. Ja wypróbowałam opcję sugerowaną w instrukcji i było przyjemnie, ale dla mnie ciut za krótko. Następnym razem ustalimy sobie pewnie wyższy limit punktów.

No i klimat Star Treka <3 Tak bardzo obecny. :D Są teksty, są foty z filmów i seriali, są oryginalni członkowie załogi i w ogóle <3
Dla mnie to cudeńko i jestem ze wszech miar zadowolona z zakupu. :) Choć, przyznam, cenę ma zaporową...
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Powrót do Gry planszowe