Gnomy - co je charakteryzuje

Gnioty.

Czy gnomy mają byc w tym świecie?

Tak
5
63%
Nie
3
38%

Liczba głosów : 8

Postprzez Balduran De'Arnise » 15 wrz 2005, 17:10

Diabellus napisał(a):Balduran, pamietaj ze glos bez napisania postu jest niewazny, gdy juz zajmiesz ostateczne stanowisko daj znac.

Na razie poczekam czy zmieni trochę i napiszę
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Jok » 15 wrz 2005, 17:15

oddalem swoj mocz na "tak" poniewaz uwazam ze gnomy to zawsze ciekawe urozmaicenie swiata-zawsze to od nich bedzie mozna wytargowac(ew.zaciepac jesli nie uda sie wytargowac) jakies fajne artefakty czy cuda techniki. jednak optowalbym za zerwaniem ze stereotypem tegiego kurdupla-proponuje cos przeciwstawnego- masakrycznie chude i wysokie istoty o szczuplych i dlugich palcach. sa zbyt chude by przypominaly kommukolwiek elfa-pozatym byly by blade o idealnie czarnych oczach, pozbawione wlosow-co Wy na to?
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Misiekh » 15 wrz 2005, 17:49

Takie rozwiązanie nie było by złe. Koniec jowialnych jegomościów ;). Taka wersja gnomów bardziej by mnie przekonywała.
A może by je wogóle przerobić w coś w rodzaju gremlinów (np takich jak w HoMM3)? :)
Misiekh

Postprzez Jok » 15 wrz 2005, 17:59

nie wiedzialem tych gremlinow- moglbys zapodac link do jakiegos screena?
Jok

Postprzez Misiekh » 15 wrz 2005, 18:06

http://heroes.duke.org.pl/jed/1gremlin.gif
http://heroes.duke.org.pl/jed/1mastergremlin.gif

Nie wiem, czy sam wygląd dużo ci powie, ale chcesz to masz ;)

PS. I od razu uprzedzę - chodzi mi o sam pomysł, a nie o konkretny wygląd ;). Małe, upierdliwe, je*nięte stworzonka, za to świetnie radzące sobie z machinami :)
Misiekh

Postprzez Gnom » 15 wrz 2005, 19:30

Wiedźma napisał(a):Hmm, generalnie lubię gnomy

Spróbowałabyś nie... ;)

Jok napisał(a):stereotypem tegiego kurdupla-proponuje cos przeciwstawnego- masakrycznie chude i wysokie istoty o szczuplych i dlugich palcach.

Widziałeś mnie na żywo? Bo w tych słowachw sumie mnie opisałeś :D

Ale badając tematy w tym dziale i z rozmów z Diabłem jak świat ma wyglądać w teorii, to jestem pół na tak pół na nie.

Jeśli chodzi o uzasadnienie, to nie pasują mi Gnomy w sensie wyej opisanym. Diabeł ma tutaj rację że brakowałoby tylko jednorożców, pegazów, wróżek zębuszek i magów zombie. Co innego jeśli przedstawić gnoma jako degenerata, szaleńca, gdzie umysł błądzi mu pomiędzy zapiskami kół zębatych a czasopismami z gołymi babkami. Śliniącego się praktycznie non stop, o rozbieganym wzroku. O Czuprynie z kepków włosów, z wielkim nosem i brodą wyglądającą jak stara, obsikana przez psa miotła. Szaleńca wynalazcę. Zbudujmy miotacz ognia! Nie ważne że drewno nie nadaje się na wylot lufy, ważne żeby strzelało i wybuchało rzadziej niż zawsze.

Taki jakby darksunowy Niziołek Barbarzyńca tylko że brzydszy niż zachlany krasnolud po kolizji ze stadem wygłodniałych mrówkojadów, ale z nutką geniuszu. Osobnik który siłę prochu sprawdza siadając na beczce, podpalając lont i licząc metry na ile poleci w górę.

Taką wizję przechylałbym na Tak.

Ale że nie biorę udziału w tworzeniu, i tym bardziej że jasnego zdania nie mam - głosu nie oddam...

Pozdrawiam,
Gnom
Gnom

Postprzez Balduran De'Arnise » 15 wrz 2005, 19:51

Gnom napisał(a):Jeśli chodzi o uzasadnienie, to nie pasują mi Gnomy w sensie wyej opisanym. Diabeł ma tutaj rację że brakowałoby tylko jednorożców, pegazów, wróżek zębuszek i magów zombie. Co innego jeśli przedstawić gnoma jako degenerata, szaleńca, gdzie umysł błądzi mu pomiędzy zapiskami kół zębatych a czasopismami z gołymi babkami. Śliniącego się praktycznie non stop, o rozbieganym wzroku. O Czuprynie z kepków włosów, z wielkim nosem i brodą wyglądającą jak stara, obsikana przez psa miotła. Szaleńca wynalazcę. Zbudujmy miotacz ognia! Nie ważne że drewno nie nadaje się na wylot lufy, ważne żeby strzelało i wybuchało rzadziej niż zawsze.

Taki jakby darksunowy Niziołek Barbarzyńca tylko że brzydszy niż zachlany krasnolud po kolizji ze stadem wygłodniałych mrówkojadów, ale z nutką geniuszu. Osobnik który siłę prochu sprawdza siadając na beczce, podpalając lont i licząc metry na ile poleci w górę.

No i takie Gnomy by pasowały perfect :D
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Jok » 15 wrz 2005, 20:05

No to kto popiera moj pomysl? wysokich, anemicznych, strasznie wysuszonych i bladych gnomow ktore umazane smarem, w kombinezonie i okularach spawalniczych caly czas nad czyms pracuja. malo jedza i spia- dlatego ich cera jes taka niezdrowa...ciagle bowiem pracuja, i pracuja
Jok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kwestie zamknięte - odrzucone