[Rasy] Krasnoludy - czym się charakteryzują

Gnioty.

Postprzez Misiekh » 8 maja 2006, 17:52

modłę Góralską, ale z widocznym dodatkiem kultury Krasnoludzkiej

Czemu piszesz tu wielkimi literami? ;)

Aby zapewnić rasie ciągłość, kobiety krasnoludów są bardzo dokładnie chronione
w wielkich miastach Ghrundirat i Beregath – poza tymi dwoma ośrodkami właściwie nie spotyka się krasnoludzkich kobiet.

Do bólu standardowe, a w sumie po co to stosować? Niech choć w jednym świecie krasnoludzka baba nie będzie jak kamień filozoficzny :P (legendarna :lol: )

Stąd też wszelkie zbrodnie pomiędzy krasnoludami są dorywczo rozpatrywane i zazwyczaj przeprowadza się wtedy rytuał Wygnania, który równa się z absolutnym i nieodwołalnym (chyba, że jakimś wielkim czynem) wydaleniem ze społeczeństwa. Skazanemu w ten sposób wypala się na czole bliznę-runę oraz ścina się brodę (tak – zostajemy przy takich stereotypach).

Po czym zostaje on zabójcą trolli.
Nieeee
Misiekh

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 8 maja 2006, 18:03

Hmm... na wymieraniu tej rasy opiera się cała moja idea... Ale ok, pomyślę.

Co do tego wygnania... to to też jest konsekwencja idei "Wszyscy krasnoludowie to bracia i pracujemy razem ku przetrwaniu rasy". Ale tak jak mówię, pomyślę.

Nie miałem na te Krasnale specjalnej wizji, bo też nie ja miałem się nimi zajmować. Ale skoro już zacząłem...
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Balduran De'Arnise » 8 maja 2006, 18:09

Kristof Dernhest Eidenfel napisał(a):Hmm... na wymieraniu tej rasy opiera się cała moja idea... Ale ok, pomyślę.

Co do tego wygnania... to to też jest konsekwencja idei "Wszyscy krasnoludowie to bracia i pracujemy razem ku przetrwaniu rasy". Ale tak jak mówię, pomyślę.

Chmm... to co powiesz na mały totalitarny komunizm u Krasnoludów? :D
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Hannibal » 8 maja 2006, 20:47

ooo to by było coś :P
Kurczę mnie się taka prosta wizja krasnali podoba...problemem będzie jedynie to iż grać można bedzie jedynie wygnańcem bo Kraśki jak zrozumiałem siedzą u siebie i pracują nad rozwojem...
z tym wygnaniem to w ogóle cieżka sprawa. Bo niby jest to oczywiste, ale rzeczywiście wizja iż krasnolud zostaje wyganany i staje się zabójcą troli jest drętwa... Można by zrobić, iż przy wydalaniu ze społeczności zabrania się np. zostawać płatnym zabójcą lub parać się rzeczami rzycającymi cień na rasę...no nie wiem coś takiego co by zapobiegło inwazji zabójców troli...
Hannibal

Postprzez Balduran De'Arnise » 8 maja 2006, 21:04

Hannibal napisał(a):ooo to by było coś :P
Kurczę mnie się taka prosta wizja krasnali podoba...problemem będzie jedynie to iż grać można bedzie jedynie wygnańcem bo Kraśki jak zrozumiałem siedzą u siebie i pracują nad rozwojem...
z tym wygnaniem to w ogóle cieżka sprawa. Bo niby jest to oczywiste, ale rzeczywiście wizja iż krasnolud zostaje wyganany i staje się zabójcą troli jest drętwa... Można by zrobić, iż przy wydalaniu ze społeczności zabrania się np. zostawać płatnym zabójcą lub parać się rzeczami rzycającymi cień na rasę...no nie wiem coś takiego co by zapobiegło inwazji zabójców troli...

KONIEC - TEMATU - ZABÓJCY - TROLLI

No z tym wygnaniem to by było jak z elfami w warhammerze
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 8 maja 2006, 21:07

Właśnie - co wy tak wszyscy z tymi Zabójcami Trolli? Czy ja gdzieś napisałem że Krasnale po wygnaniu idą zginąć chwalebnie? Nie, one szukają sposobu powrotu do społeczności, bo bez niej są wszędzie pogardzane. Więc prędzej będą organizować straż poza Królestwem albo szukać możliwości walki z wrogami Króla niż iść umrzeć... dżizzzz....
Rycerz Astarotte

Postprzez Jok » 9 maja 2006, 08:24

No wlasnie w sumie co mozna zrobic z kranoludow jak nie silne, ineligentne mini czołgi? Przeciez nie tancerzy brzucha. Sa pewne kanony ktorych sie przelamac nie da bo z Kraśka zrobi sie Elfa
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 9 maja 2006, 08:38

Oj da się, da się. Patrz Earthdawn. Tam jest sugestia, że Krasnoludzkich Magów jest sporo, istnieje też np. dyscyplina "Wędrownego Mędrca". Ale i tak modyfikatory dostają do Siły i Wytrzymałości... Możemy tylko zrobić z Dwarfów Chaos Dwarfy... ale nie za dużo już tego chaosu? (obydwie nacje elfiaków).
Rycerz Astarotte

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kwestie zamknięte - odrzucone