[Rasy] Krasnoludy - czym się charakteryzują

Gnioty.

[Rasy] Krasnoludy - czym się charakteryzują

Postprzez Misiekh » 29 sty 2005, 20:34

Ustalmy podstawowe założenia dla krasnoludów.

Uważam, że można zacząć tak:
1. Duża siła fizyczna i spora zręczność, ale niezbyt rozwinięta wyobraźnia i pomysłowość.
2. Niechęć do otwartych przestrzeni, wolą siedzieć w swych podziemiach.
3. Świetni rzemieślnicy, ale bez większych uzdolnień w mechanice (tzn zbyt skomplikowanych maszyn nie umieją budować)
4. Nie lubią magii i starają się trzymać od niej z daleka. Brak jakichkolwiek uzdolnień magicznych.
5. Pogardzają dziełami ludzi, co z jednej strony nie jest pozbawione podstaw (jeśli porównać np wykonywane przez obie rasy budowle czy posągi), ale z drugiej utrudnia im bardzo korzystanie z ludzkich osiągnięć techniki.
6. Zazdrosne o tajemnice swego rzemiosła i o owoce swej pracy.

Dorzucajcie swoje pomysły, obalajcie moje - zapraszam :)
Ostatnio edytowano 4 kwi 2006, 20:53 przez Misiekh, łącznie edytowano 1 raz
Misiekh

Postprzez Diabellus » 30 sty 2005, 11:07

Nie zgodze sie. Mechanikami sa krasnoludy lepszymi niz ludzie. Podejrzewam ze bardzo szybko by przyswoili sobie nowe technologie i w dodatku ulepszyli je. Z magia sie zgodze, ale dal bym minimalne uzdolniena magiczne. Tzn. mag krasnolud byl by z dwa razy slabszy niz zwykly mag. Co do zrecznosci... zalezy jak patrzec. Napewno zrecznie machaja toporem lub operuja w mechanicznych rzeczach. Ale czy np. potrafia wykonac salto? ;)
Diabellus

Postprzez Misiekh » 30 sty 2005, 11:38

Diabeł, chodziło mi o to że są geniuszami w tradycyjnym rzemiośle, ale w nowoczesnej produkcji mają kłopoty. Np. nie rozumieją idei produkcji taśmowej, która wydaje im się zbrodnią, bo nie można dobrze wykończyć dzieł. Tak samo pogardzają lub nie umieją zrozumieć zasad działania nowoczesnych, skomplikowanych maszyn.

Co do zręczności - chodziło mi o to, że radzą sobie świetnie chociażby z obróbką drobniutkich klejnotów czy rzeźbieniem w skale.
Misiekh

Postprzez Diabellus » 30 sty 2005, 11:57

No i wlasnie nie zgodze sie. Owszem nie uzywaja produkcji tasmowej, ale z nowoczesna technika raczej sobie by poradzily. Dzieki temu robia wyjatkowe rzeczy, ale tez sa one bardzo rzadkie i drogie. Mysl techniczna krasnoludom nie jest obca, spojrz chociazby na mlotka gdzie krasnoludy wymyslily juz zyrtokoptery :)
Diabellus

Postprzez Balduran De'Arnise » 30 sty 2005, 15:30

Misiekh napisał(a):Co do zręczności - chodziło mi o to, że radzą sobie świetnie chociażby z obróbką drobniutkich klejnotów czy rzeźbieniem w skale.

No to może być, ale radziłbym zaliczyć to jako wysoką umiejętność rzemiosł

A co do techniki, to właśnie krasnoludy (Nie licząc Gnomów) mają najlepiej rozwinętą technologię (Odliczając wspomnianą już produkcję taśmową)
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Diabellus » 6 mar 2005, 17:08

I dyskusja o krasnoludach staneła nam w miejscu... A to źle... No dawac mi tu, bo zamkne topic i sam ustale ostateczna wersje :P ;) .

Co do psychiki i społeczeństwa można wykorzystac duzo z tego co Misiek z WFRP tłumaczył... Raczej nie wydaje mi sie zeby wyestepowały zbyt wielkie różnice.
No i co z ta mechaniką? Bo ja wciąż uważam że powinny się posługiwać brońmi bardziej zawansowanymi, oczywiście tylko sporzadzonymi przez siebie gdyż ludzkimi gardzą( na poczatku korzystały z ludzkiej technologi, ale potem ulepszyły ją, wykorzystując m.in. materiały ktore trafiły do nas z swiata X).
Diabellus

Postprzez eMka » 26 mar 2005, 09:27

Mnie się tam podoba pomysł, gdzie kraśki czepiają się nowej technologii. Ciekawy pomysł, ale nie dawać im jądrówek, bo będzie po ziemi :twisted: Ale ogólnie dobry pomysł pokazaliście tutaj. A co do produkcji taśmowej... Heh, ja bym to dowaliła do "sztuczek" podobnych do tych z Neuro... Tylko dla wybranych... Obniżenie czasu produkcji danej rzeczy na koszt zadowolenia, zdobienia czy czegoś tam... Albo osłabiałoby to charakter... Ale żeby mogło być, bo czasem trzeba szybkości, jakby nie patrzeć, to wtedy one z taśmociągiem... Ale dostają przez to załamki psychicznej i charakter się osłabia... Co Wy na to??
Powrót...
eMka

Postprzez Balduran De'Arnise » 29 mar 2005, 11:26

Diabellus napisał(a):No i co z ta mechaniką? Bo ja wciąż uważam że powinny się posługiwać brońmi bardziej zawansowanymi, oczywiście tylko sporzadzonymi przez siebie gdyż ludzkimi gardzą( na poczatku korzystały z ludzkiej technologi, ale potem ulepszyły ją, wykorzystując m.in. materiały ktore trafiły do nas z swiata X).

O, i to jest dobra myśl, popieram!

zwłaszcza ten fragment
powinny się posługiwać brońmi bardziej zawansowanymi(...)wykorzystując m.in. materiały ktore trafiły do nas z swiata X).

Heh, to daje spore pole do wymyślania dziwnych zabaweczek- powiedzmy karabin maszynowy z mithrylu albo coś :shock:

[quote=eMKa"]
Ciekawy pomysł, ale nie dawać im jądrówek, bo będzie po ziemi [/quote]
Słusznie, dać niezłą broń ale bez przesadyzmu

eMKa napisał(a):A co do produkcji taśmowej... Heh, ja bym to dowaliła do "sztuczek" podobnych do tych z Neuro... Tylko dla wybranych... Obniżenie czasu produkcji danej rzeczy na koszt zadowolenia, zdobienia czy czegoś tam... Albo osłabiałoby to charakter... Ale żeby mogło być, bo czasem trzeba szybkości, jakby nie patrzeć, to wtedy one z taśmociągiem... Ale dostają przez to załamki psychicznej i charakter się osłabia... Co Wy na to??

Nieeeee, produkcja taśmowa powinna być uważana przez krasnoludy za żałosną bo te przedmioty wykonane na niej nie miałyby ducha
Ew. to możnaby zrobić że kilkoro krasnoludów korzysta z niej z tajemnicy albo otwarcie i sprzedaje technikę ludziom czy coś, w każdym bądź razie jeśli już by tak było to inne krasnoludy winny uważać tamte ułatwiające sobie robote za niehonorowe i ew. wydalać ich z klanów
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Następna strona

Powrót do Kwestie zamknięte - odrzucone