Ludzie - kwestie podstawowe

Gnioty.

Postprzez Misiekh » 28 sty 2005, 22:56

Według Twoich założeń, Balduran, wartość kapsla w roli pieniądza wielokrotnie przewyższa wartość materiału, z którego został wykonany. Tak jak w przypadku naszego pieniądza papierowego. Jest tylko jeden problem Taki pieniądz nie może funkcjonować bez odgórnie narzuconych (np. przez państwo) zasad, wymuszających akceptowanie go jako środka płatniczego 8)
Misiekh

Postprzez Balduran De'Arnise » 28 sty 2005, 23:45

Misiekh napisał(a):Według Twoich założeń, Balduran, wartość kapsla w roli pieniądza wielokrotnie przewyższa wartość materiału, z którego został wykonany. Tak jak w przypadku naszego pieniądza papierowego. Jest tylko jeden problem Taki pieniądz nie może funkcjonować bez odgórnie narzuconych (np. przez państwo) zasad, wymuszających akceptowanie go jako środka płatniczego 8)

Chmm..... Masz rację.... Przemyślę to sobie..... No ale jakieś tam osady mogły przyjąć kapsle jako umowny środek płatniczy :wink:

Diabellus napisał(a):jedyne co ma wartosc to cos co realnie sie przyda. Wiec naboje sa imho b. dobrym pomyslem.

Bardziej miałęm na myśli to, że naboje jako środek platniczy to moim zdaniem analogia do kultury Azteków, tzn. u nich środkiem płatniczym były ziarna/owoce/ coś innego kakaowca, (Czy tam czekolady), Aztekowie umieli z niego przyżądzać napój ale nie robili tego ze względów finansowych (No bo kto by u nas zjadł banknot 200zł?) , ale za to władcy Azteków dla pokazania jacy są bogaci pili czekoladę, To trochę nietypowe, bo i płacili tym i z tego korzystali (No, może tylko władcy, ale....), to podobna sytuacja jak u was w systemie, i płacą tym i używają co pięć sekund.

Diabellus napisał(a):Hmm... Ty masz chyba jakies problemy z logicznym mysleniem. Upadl swiat, ale nie jego kultura. Pozatym jak chcesz wymazac z ludzkiej pamieci dawne wierzenia w preciagu dajmy na to 50 lat? To sie poprostu nie da.

Da się, da..... Ludzkie umysły są dziwne, bardzo dziwne.....
Mogę się mylić, ale chyba wy sami napisaliście że CAŁA kultura i cywilizacja upadła? :?
Wspomnij pogańską kulturę, ta też utrzymywala się niesamowicie długo, a potem po "wynalezieniu" Chrześcijaństwa w ciągu stosunkowo krótkiego czasu Chrześcijaństwo wyparło Poganizm, więc dlaczego taki sam los nie miałby czekać waszego Chrześcijaństwa?
W końcu kultura i cywilizacja się cofnęła i także ludzie są lekko cofnięci w rozwoju, prawda?
Dlaczegoby nie mogli wrócić do starego "sprawdzonego" wyznawania zjawisk przyrody?
(To tak jak z ruchem kontynentów, kiedyś był jeden olbrzymi, teraz jest kilka mniejszych, ale sytuacja powoli wraca do przeszłości- lądy nadal są w ruchu i zmierzają do kolejnego połączenia w jedność)
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Misiekh » 28 sty 2005, 23:57

Balduran napisał(a): No ale jakieś tam osady mogły przyjąć kapsle jako umowny środek płatniczy

Jakieś tam mogły, czemu nie :). Ale teraz omawiamy ogólne założenia dla całego wymyślanego świata, do szczegółów przejdziemy gdy już ustalimy ramy, w którym będziemy się poruszać :).

Balduran De'Arnise napisał(a): Wspomnij pogańską kulturę, ta też utrzymywala się niesamowicie długo, a potem po "wynalezieniu" Chrześcijaństwa w ciągu stosunkowo krótkiego czasu Chrześcijaństwo wyparło Poganizm, więc dlaczego taki sam los nie miałby czekać waszego Chrześcijaństwa?
W końcu kultura i cywilizacja się cofnęła i także ludzie są lekko cofnięci w rozwoju, prawda?
Dlaczegoby nie mogli wrócić do starego "sprawdzonego" wyznawania zjawisk przyrody?
(To tak jak z ruchem kontynentów, kiedyś był jeden olbrzymi, teraz jest kilka mniejszych, ale sytuacja powoli wraca do przeszłości- lądy nadal są w ruchu i zmierzają do kolejnego połączenia w jedność)

1. Ten "stosunkowo krótki czas" wyniósł około 14 wieków (chrzest Litwy).
2. Nawet kilka czy kilkanaście stuleci po chrystianizacji utrzymywały się różne pogańskie tradycje (słynne z "Krzyżaków" wystawianie misek z kaszą dla różnych duszków czy opisane przez Mickiewicza Dziady).

50 lat to okres, kiedy pokolenie pamiętające świat przed apokalipsą nawet nie zdążyło wymrzeć. Siłą rzeczy niemożliwe jest, by istniejące dawniej religie zanikły. Na to potrzeba wielu pokoleń.
Misiekh

Postprzez Balduran De'Arnise » 29 sty 2005, 00:49

Misiekh napisał(a):50 lat to okres, kiedy pokolenie pamiętające świat przed apokalipsą nawet nie zdążyło wymrzeć. Siłą rzeczy niemożliwe jest, by istniejące dawniej religie zanikły. Na to potrzeba wielu pokoleń.

ZARAZ, tylko 50lat?! Ja myślałem że ten okres postapokaliptyczny trwa dłużej :shock: Oops.....

2. Nawet kilka czy kilkanaście stuleci po chrystianizacji utrzymywały się różne pogańskie tradycje (słynne z "Krzyżaków" wystawianie misek z kaszą dla różnych duszków czy opisane przez Mickiewicza Dziady).

Wiem, ale nie miałem na myśli CAŁKOWITEGO wybicia chrześcijaństwa, tylko wyparcia go przez inną religię

Zapomniałem ci powiedzieć że w takich sprawach to ja mówię w skali wszechświata, a w porównaniu z nim to JEST krótki czas, takie zboczenie zawodowe :(
Dołącz do kultystów Zła!

Balduran De'Arnise

Postprzez Misiekh » 29 sty 2005, 00:58

Balduran De'Arnise napisał(a):
ZARAZ, tylko 50lat?! Ja myślałem że ten okres postapokaliptyczny trwa dłużej :shock: Oops.....

Ja nie wiem jaki to jest czas, to będzie pewnie do ustalenia. Osobiście stawiałbym na jakieś 2 stulecia, ale ktoś tu wspominał o 50 latach więc tak wpisałem :)

Zapomniałem ci powiedzieć że w takich sprawach to ja mówię w skali wszechświata, a w porównaniu z nim to JEST krótki czas, takie zboczenie zawodowe :(

:shock: nawet mi nie przyszło do głowy żeby przy tworzeniu naszego świata rozpatrywać okres dłuższy niż kilkaset lat :shock:
Misiekh

Postprzez Balduran De'Arnise » 29 sty 2005, 18:34

Misiekh napisał(a):
Balduran De'Arnise napisał(a):

Ja nie wiem jaki to jest czas, to będzie pewnie do ustalenia. Osobiście stawiałbym na jakieś 2 stulecia, ale ktoś tu wspominał o 50 latach więc tak wpisałem :)

50 lat to tak w ogóle za krótki czas po kataklizmie, 200 OK

:shock: nawet mi nie przyszło do głowy żeby przy tworzeniu naszego świata rozpatrywać okres dłuższy niż kilkaset lat :shock:

Możecie przyjąć że przez jakiś dłuższy czas (Chm... powiedzmy 1000 lat?) na ziemi nie było żadnej dominującej rasy bo wszystkie obawiały się wyjść w obawie przed tym że warunki na powierzchni są dalej ekstremalne (Trochę jak ci goście z Krypt w Falloucie, ale cóż..)
Ostatnio edytowano 1 lut 2005, 19:28 przez Balduran De'Arnise, łącznie edytowano 1 raz
Dołącz do kultystów Zła!

Balduran De'Arnise

Postprzez naimad » 1 lut 2005, 19:02

Hm jeszcze nie mamy danych odnośnie roku w któym uderzyły meteoryty itd., ale myślę że historia powinna odbiegać od teraźniejszości o jakieś siedemset lat, z czego dwieście byłoby stworzone przez nas, a pięćset opisane wedle prawdziwej historii naszego, realnego świata... czekam na komentarze :twisted:
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Diabellus » 1 lut 2005, 19:21

Wg mojej histori jest to 22 maja 2044 roku, ale to oczywiscie kwestia dyskusyjna ;) .
Diabellus

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kwestie zamknięte - odrzucone