Rozwój systemu

To co na tapecie.

Rozwój systemu

Postprzez naimad » 14 paź 2006, 09:23

Zakładam ten temat gdyż odniosłem wrażenie - możliwe, że jest to wrażenie błędne - iż mimo że nadal pracujemy nad systemem, to wiele rzeczy stoi w miejscu.

Myślę że wypadałoby rozgraniczyć, w jaki sposób będziemy przygotowywać ten system i po kolei co będziemy w nim robić. Ostatnio wpadłem na stronkę Rewolucji Kreatywnej i zaproponowano tam całkiem sensowny sposób na tworzenie systemu. Składa się on z 10 etapów.

Dlaczego pomyślałem aby użyć tego choćby częściowo w Katharsis? Bo zauważyłem że mamy już sporo roboty wykonanej, ale tak naprawdę niewiele aspektów systemu mamy gotowych ostatecznie. To w sumie dobrze -gdyż zawsze będzie można dodać jakiś ciekawy pomysł. Ale warto by już zacząć nadawać Katharsis ręce i nogi.

Proponowałbym zacząć od jednej rzeczy. Mamy zniszczony świat, mamy otwierający się portal i wysypujące się przez niego rasy fantasy. Moglibyśmy się w tym momencie zastanowic, co stanowiłoby esencję systemu.
Tak jak np. w Neuroshimie jest nią walka z ciągle rozrastającym się Molochem, tak jak np. w Warmłotku jest nią odpieranie sił Chaosu (w tym przypadku głowy nie dam, Warmłotka praktycznie wcale nie znam).

Założę więc osobny temat. Kiedy tę sprawę będziemy mieli rozwiązaną, zajmimey się bardziej szczegółowo religią i kosmologią (lub czymkolwiek innym, byleby w danym momencie mieć coś, na czym skupiamy się najbardziej i coś, czemu poświęcamy odrobinę mniej uwagi).

Może to zły pomysł, trudno powiedzieć. Niemniej proszę wyraźcie swoje opinie i powiedzcie co o tym myślicie
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 14 paź 2006, 12:00

Daj linka do tego poradnika Rewolucji Kreatywnej. Zobaczymy, co nam proponują. Mam też linka do innego tego typu "co kiedy robić, żeby system zrobić", więc w razie czego go tu wkleję.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez naimad » 14 paź 2006, 16:14

http://megakonkurs.com/

To stronka rewolucji, tam należy kliknąc w link 'terminarz'. Niby nic, a jednak w oparciu o to można tworzyć podwaliny systemu myslę ze z całkiem konkretnym skutkiem. :)
naimad

Postprzez Jok » 15 paź 2006, 09:01

ok ja jestem aby wprowadzic ten system. jest sensowny i moze sie wreszczie ruszymy
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez naimad » 18 paź 2006, 06:16

Mam jeszcze jeden drobny pomysł. Coby nie mówić, kilka ogólnych spraw związanych z Katharsis mamy już przyjętych i zaakceptowanych. Są to oczywiste sprawy -np. typ świata itd. Myślałem coby opracować pod kątem podręcznikowym choćby takie drobnostki. Przykładowo, informacje o rodzaju świata w Katharsis (fantasy/postapokaliptyka) możnaby zawrzeć na wstępie w podręczniku np. w zakładce "Co to za świat".
Co ma na celu ten pomysł? Opracowanie większej ilości szczegółów nie tylko dla wiadomości twórców, czyli naszej, ale też pod kątem podręcznikowym. Kiedyś mamy go w końcu zamiar wydać - czy to w formie książki, czy pięknie wydanego PDFa :).
Mogę się tego podjąć :)
naimad

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 18 lut 2007, 12:09

Dobra, to spróbuj napisać taki wstęp na podstawie tego, co już mamy.
Co do kolejności prac - ciągle pracujemy nad światem i trzeba to ciągnąć do momentu, gdy nie będzie on plus minus kompletny. Jedyna rzecz która mnie martwi tutaj to fakt, że zaczęliśmy trochę od dupy strony - skupiliśmy się na opisaniu w szczególe pojedynczych krajów (jeszcze u zarania, tematy te są aktualnie nieużywane), a wciąż, wydaje mi się, brak nam całościowego rzutu.
Moim zdaniem trzeba teraz dopracować kwestie: RAS, bo to w nich zawiera się klimat, który panować będzie w systemie; takich prostych rzeczy jak podanie liczby tych, którzy przeżyli zagładę, mniej więcej ilości uzbrojenia, które pozostało (moim zdaniem dużo więcej niż np. w Neuroshimie - bo typ zagłady był inny); skupienie się w opisaniu świata nad JEDNYM kontynentem (proponuję Europę) oraz dopracowanie paru innych szczegółów o reszcie świata - np. Wielkie Imperium.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Hannibal » 18 lut 2007, 12:46

Tak dokładnie...popieram Kristofa...
co do ras to mieliśmy z Jokiem już nie zły zarys mutantów, ale to było dawno i chyba nie mamy zapisanych wszystkich wiadomości, więc trzeba to opracować od nowa...a szkoda.
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Postprzez naimad » 21 lis 2007, 18:56

Słuchajcie... widze, że ostatni post w dziale 'Katharsis' został napisany niemal rok temu. Moje pytanie brzmi - co robimy z tym projektem? Próbujemy dalej go ciągnąc, czy też rozpoczniemy tworzenie nowego systemu RPG?

Wydaje mi się, że Katharsis upadł. Niemniej jednak uważam tworzenie systemu RPG przez użytkowników za doskonały pomysł - raz, że sprawia to sporo frajdy, dwa, że przysporzy Bestiariuszowi reklamy. Gdybyśmy mieli startować z systemem od nowa - wybrałoby się jednego koordynatora projektu, który miałby prawo weta i ogólnie sprawowałby nadzór nad systemem. Jak widac po Katharsis, demokracja nie wszędzie się sprawdza.

Pytanie brzmi - czy ktoś z was ma jakąś wizję autorskiego systemu RPG? Czy próbowaliście kiedyś stworzyć coś własnego - podejrzewam, że tak. Możnaby rozpatrzeć te idee i rozważyć ich tworzenie. Najlepiej według systemu zaprezentowanego podczas konkursu 'Rewolucja Kreatywna'. Uważam, że tworzenie systemu w ten sposób pozwoli na w miarę sprawne opracowanie podstaw naszego systemu RPG.

Moje pytania:
- czy ktos chce kontynuować tworzenie Katharsis?
- jeśli nie, to ile osób byłoby chętnych do tworzenia nowego projektu?
naimad

Następna strona

Powrót do Kwestie w opracowaniu