Motywy w Katharsis

To co na tapecie.

Motywy w Katharsis

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 19 wrz 2006, 09:20

Motywami w Earthdawnie są m.in. odkrywanie świata na nowo, wyzwalanie świata od wpływu Horrorów, roszczenia Imperium Therańskiego w stosunku do Barsawii. Motywami w Warhammerze są m.in. ciągłe zagrożenie od strony Chaosu, wewnętrzne konflikty Imperium, oraz próba przetrwania w świecie, który jest bardzo niebezpieczny.
A jakie motywy mamy w Katharsis? Dobry system musi ich mieć przynajmniej kilka - inaczej jest nijaki.

Moje propozycje są następujące:
- adaptowanie się ras fantasy do naszego świata
- odbudowa świata
- sekty apokaliptyczne
- rozwijające się Wielkie Imperium
- konflikt między Elfami i Umarłymi Elfami

Dopisujcie co wam przychodzi do głowy. Musimy mieć to określene, żeby wiedzieć, jak ten nasz świat będzie funkcjonował.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Balduran De'Arnise » 19 wrz 2006, 13:40

-Dogaszenie życia lub odbudowanie go?
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez naimad » 14 paź 2006, 10:17

Heh kilka minut temu założyłem bardzo podobny temat i zauważywszy ten, musiałem go skasować.

Propozycje Kristofa wydają mi się fajne, choć dodałbym od siebie jedno. Mianowicie - rywalizacja międzyrasowa. I nie chodzi mi tu tylko o elfy i umarłe elfy, ale ogólnie. Stworzenia wysypały się z portalu i zajęły jakieś tam swoje tereny. Ale dałbym głowę, że którejś z ras po jakimś czasie będzie mało. Rasy te mogły też przynieść jakieś uprzedzenia wobec siebie, mające swój początek jeszcze przed otwarciem portali.
Oczywiście konflikt między kraskami i elfami odpada, to dla mnie zbyt standardowe. Tym niemniej przynajmniej jedna z ras powinna wg mnie okazać się na tyle chciwa, by stosowała terror przeciwko innym i próbowała wyrobić sobie 'większe znaczenie' na tle innych ras.

Co o tym myślicie?
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 14 paź 2006, 12:01

No w takim ujęciu jedyną rasą, która może szukać dominacji do Umarłe Elfy. No i Wielkie Imperium, ale to nie rasa, tylko państwo. Na dodatek ludzkie.
Rycerz Astarotte

Postprzez Balduran De'Arnise » 14 paź 2006, 14:10

Kristof Dernhest Eidenfel napisał(a):No w takim ujęciu jedyną rasą, która może szukać dominacji do Umarłe Elfy. No i Wielkie Imperium, ale to nie rasa, tylko państwo. Na dodatek ludzkie.

No i co z tego że ludzie?
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 14 paź 2006, 14:57

Jak to: co z tego? Wiadomo, że będzie ono automatycznie nastawione na podbój, to już ustaliliśmy przeca.
Oj, sorry, to zabrzmiało po prostu tak jakby ludzie nie podbijali, mea culpa -B.
Rycerz Astarotte

Postprzez naimad » 14 paź 2006, 16:27

Racja Kristofie, to o czym wspomniałeś to oczywista sprawa.
Niemniej jednak myślałem też o tym coby poszczególne rasy jeszcze z poprzednich światów zabrały ze sobą jakieś uprzedzenia i niechęci do innych ras. Np. grupy elfów wypierające gobliny z jakichś terenów.
Takie międzyrasowe rywalizacje mogłyby być swojego rodzaju motywem. I nie chodzi mi tu o jakieś ogromne zagrożenia jak np. Imperium, ale powiedzmy drobne nieporozumienia na jakimś tam obszarze, gdzie dwie rasy tłuką się powiedzmy o złoża złota. Drobne nieporozumienia, w których nie chodzi o losy całych kontynentów, ale np. niewielkich państewek czy nawet prowincji.

Ojć, ale chyba za bardzo wdaję się teraz w szczegóły :D
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Powrót do Kwestie w opracowaniu