[Ramy Systemu] Uciekinierzy

To co na tapecie.

[Ramy Systemu] Uciekinierzy

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 17 kwi 2006, 11:33

Kolejna rzecz przyszła mi do głowy. Ile było portali, gdzie się pojawiły i kto z nich wylazł? A co ważniejsze, jak te rasy przeżyły po przejściu przez Portale, zważając na to, że część z nich jest bardzo delikatna (Nantuko, Elfy)? Jak dla mnie, to wyglądało tak:
1) Magowie otwierają portal, wraz z nimi otwierają się portale łączące świat fantasy z naszym
2) Meteoryty przechodzą przez główny portal, przez małe portale przechodzą rasy fantasy
3) Rasy fantasy znajdują się na ziemi, rozpoczyna się panika, bo meteoryty lecą w kierunku naszej planety
4) Gdzie się pochowały rasy fantasy? Bo ludzie to do schronów przeciwatomowych itp.

No i poza tym istotna kwestia, co do której nie jestem pewien, czy nie była już poruszana, mianowicie: DLACZEGO W OGÓLE RASY FANTASY PRZESZŁY PRZEZ TE PORTALE? Myślę, że dla każdej trzeba wymyśleć coś sensownego. Dla Nantuko już coś opracowałem... Ale zmieniłem też czas ich wejścia w portale. No to proszę, kolejna rzecz do dopracowania.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Jok » 17 kwi 2006, 17:26

Moze tak. Moja idea:
Glowny portal otwarl sie nad zachodnimi przegami Ameryki, meteroryt walna i pfuuuuuuuuuuuuuu i zalal USA (i tak powstalo czokapik) Fala powodziowa zalala europe miejwiecej do Francji i wschodnie brzegi Azji. Wszelkie pyly itd zakryly zachodnia polkule tak ze zycie stalo sie tam niemozliwe. Nad Europa i Azja warstwa ta byla stosunkowo cienka wiec po 10 latach rozwiala sie stosunkowo. Jednak ludzie bali sie tego i uwazajac ze powierzchnia nie nadawala sie do zycia zeszli pod ziemie i tam zostali na te 100 lat.
Rasy fanasty - albo zostaly wessane albo ...moze to skazancy? moze uciekinierzy przed wojna domowa? a moze czysty przypadek. Logidzne bedzie ze Wampiry wywali gdzies w Rumuni ;)
Pytanie czy istoty beda pochodzic z roznych swiatow czy tylko z jednego? jakby z roznych bylo by znacznie ciekawiej. Bo dla takiego Elfa nie tylko czlowiek bedzie nowoscia ale i krasnolud czy driada.

Krasnolud nowością dla elfa? coś pieprzysz joku :P -Balduran
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 17 kwi 2006, 18:00

I dobra, ale nie możemy tego tak bardzo zapętlić, bo wtedy jak wytłumaczymy fakt, że wszystkie portale sprowadziły te rasy na ziemię? Wszędzie naraz były meteoryty i grupa magów, która nigdy wcześniej nie robiła czegoś takiego? :) To fajny pomysł, ale nie możemy tego tak zapętlić, bo wyjdą idiotyzmy.
Rycerz Astarotte

Postprzez Jok » 17 kwi 2006, 18:04

Nie chodzilo mi ze wroznych swiatach tylko ze magowie byli w jednyma a te portale potwieraly sie nie tylko na nasz swiat tylko na inne tez ;-)
Jok

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 17 kwi 2006, 19:00

Aha - no w takiej opcji to jest to dość fajne i miło mącące skomplikowanie. Ale znowu - dlaczego wleźli w te portale?
Rycerz Astarotte

Postprzez Jok » 17 kwi 2006, 20:29

No coz - portale mogly otwierac sie w roznych miejscach - najczesciej pod czyimis nogami :D A np portale mogly sie otwierac tam gdzie jest duze skupisko energi zyciowej - czyli w duzych skupiskach istot zyjacych. Na ziemskim globie byla by to Ameryka

Albo Chiny :lol:
Jok

Postprzez eMka » 17 kwi 2006, 21:12

(wypowiedź fanki swojej rasy)

Z wampirami nie ma kłopotu. Nie pamiętam, czy pisałam, ale one same nawet szukały portali w swoim świecie (notabene który dzieliły z elfami), żeby znaleźć nowy świat, ale ostatecznie nie wysżło im to na zdrowie.
Powrót...
eMka

Postprzez Misiekh » 17 kwi 2006, 21:13

Hmm o ile pamiętam to założenie było takie, że przy otwarciu tego pierwszego portalu coś nie wyszło i dlatego zaczęły się pojawiać na całym tym 'starym świecie' zupełnie losowo mniejsze i większe portale, które wciągały to, co znajdowało się akurat w pobliżu i wyrzucały to na Ziemi.
Misiekh

Następna strona

Powrót do Kwestie w opracowaniu