[Rasy] Wampiry - ponowna dyskusja

To co na tapecie.

Postprzez Jok » 9 kwi 2006, 22:20

Misiek - sprawdz jakie innowacje wprowadzilismy w topiku o rasach alternatywnych.
A co do mlotka- tak to w dodatku ;)
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez eMka » 11 kwi 2006, 07:08

A tak w ogóle to ostatnio pomyślałam nad rozdzieleniem wampirów na dwie różne rzeczy... W sensie: wampiry jak opisane wcześniej jako rasa NIEgrywalna, a zrobić z tego rasę alternatywną dla doświadczonych graczy (w sensie: w przygodzie może nagle wampirek napaść i po bohaterze w sensie bycia swoją rasą). To by rozwiązało nieco, ale trzeba by takiego wampira opisać na podstawie wcześniejszego opisu. Ale podzielonego na etapy, w jakich ulega przemiana. Np. w pierwszym miesiącu tylko nadwrażliwośc na słońce i początki potrzeby krwi, potem nasilanie się cech, w końcu zupełna przemiana. W tym czasie statystyki by się zmieniały powoli. Co wy na to?
Powrót...
eMka

Postprzez Jok » 11 kwi 2006, 07:23

JEsli zrobisz to w sposob sensowyny - jestem za. A to ze Wampir bedzie rasa grwalna (czyt alternatywna) to logiczne ze moze byc i przeciwnikiem czy ncp
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 11 kwi 2006, 15:16

Ja jestem przeciwny - ponownie przemawia przeze mnie wizja wampirów z WoDa, czyt: zmiana nie następuje stopniowo, tylko bardzo szybko (wyssanie krwi i nakarmienie swoją). Oczywiście nie jest tak, że od razu całe ciało gnije, ale światło pali od razu, od razu Wampir staje się istotą nocną itp. a w związku z tym wszystkie modyfikatory są natychmiastowe.

Dyskusję zamykam, ale będzie tutaj wisieć. Dobrze by było, jakbyśmy zobaczyli od eMki pełen obraz Wampirów już jako Rasy Alternatywnej.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Poprzednia strona

Powrót do Kwestie w opracowaniu