[Rasy] Nantuko - ponowna dyskusja

To co na tapecie.

[Rasy] Nantuko - ponowna dyskusja

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 9 kwi 2006, 13:20

Miśku, proszę o wrzucenie tutaj wszystkich informacji o Nantuko jakie opracowałeś w formie jednego posta - tak żeby było przejrzyście.

Mimo, ze rasa jest już zaakceptowana, po przeczytaniu informacji o niej uznałem, że jest ich trochę mało. Tutaj dopisujmy dalsze pomysły do tej rasy i ewentualne zastrzeżenia do już obecnych pomysłów. Można także składać tutaj propozycje nazw dla tej rasy, ale to akurat niekoniecznie - to mały szkopuł.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Misiekh » 9 kwi 2006, 18:19

Ok, tak więc podsumowanie. Na razie w sumie tylko kopiuj-wklej, bo nie mam czasu (trza kuć na kolosa), ale w tym tygodniu przerobię tekst tak, by był bardziej klimatyczny.

Są to dużych rozmiarów inteligentne owady. Wbrew powszechnym wyobrażenion o robalach wcale nie są jednak złe, żarłoczne i nie żyją w wielkich hordach.

Nantuko mają ok 2 metrów wzrostu. Z wyglądu przypominają modliszki. Poruszają się na 4 tylnych odnóżach, a 2 przednie służą im za ręce (choć generalnie chwytne jest każde z odnóży, to przednie są zręczniejsze. Tak jak u większości ludzi prawa ręka).

Trzymają się głęboko w wielkich lasach, które po katastrofie objęły wielkie połacie lądów, gdzie nie było już ludzi mogących je wycinać.

Żyją samotnie lub w niewielkich, kilkuosobowych grupkach. Są to istoty z natury spokojne, choć jeśli się je zmusi, będą walczyć zażarcie i z odwagą.

Są bardzo inteligentne, jednak nie poświęcają się rozwijaniu techniki czy nauki. Ich siła opiera się na magii natury i specyficznej, stoickiej filozofii. Nauki Nantuko to np: "Zasiej drzewo życzeń, a otrzymasz więcej życzeń." czy "Modlitwy bez odpowiedzi są same w sobie odpowiedziami".

Magia Nantuko tym się różni od elfiej, że Nantuko same w sobie nie mają potencjału magicznego. Energię czerpią z otaczających je lasów, łąk i ogólnie z natury. Dlatego Nantuko przebywający np w ludzkim mieście nie zdoła rzucić żadnego silnego zaklęcia. W swoich lasach są jednak potężnymi magami.

Nie przepadają za goblinami (które uważają za barbarzyńców) ani elfami (styl życia elfów kłóci się ze stoicką filozofią uznawaną przez Nantuko). Do krasnoludów mają stosunek całkowicie neutralny, bo obie rasy po prostu nie wchodzą sobie w drogę. Z ludzi ogólnie kpią, głównie z powodu ludzkiego zamiłowania do maszyn i zapatrzenia w cyferki i wzory.

Nantuko są wszystkożerne. Dawniej w ich diecie dominowało mięso (a w ich ojczystym świecie mniejsze od nich owady), ale z powodu trudności z upolowaniem czegokolwiek na początku ich bytności na Ziemi musiały przyzwyczaić się do jedzenia roślin. Teraz mięso jedzą rzadko i tylko przy niezwykłych okazjach (np. uroczystości ku czci Kręgu Życia).

Samice są większe i silniejsze od samców, ale mają jeden problem - są niemal bez przerwy w ciąży. Ciąża trwa około 2 lat, po czym samica składa 1-2 jaja i dość szybko (w ciągu roku albo dwóch) zachodzi w kolejną ciążę. Z tego powodu przez długie okresy samice mają utrudnione życie - są ociężałe i mniej zwinnne niż potencjalnie mogą być. Dlatego też łatwiej spotkać samca niż samicę - samice rzadziej opuszczają swoje siedziby.
Nantuko, niezależnie od płci, żyją 25-30 lat. W wieku 20 lat samice przestają spełniać funkcję rozrodczą i niektóre z nich ruszają na wędrówki po świecie.

Trudno jest spotkać samicę Nantuko poza jej gniazdem, a prawie nie zdarza się spotkać taką, która miałaby mniej niż 20 lat.

Ze względu na samotniczy tryb życia kwestia sprawowania władzy nie ma wśród nich większego znaczenia. Jednakże w razie zagrożenia władzę nad wszystkimi Nantuko obejmuje Rada Matriarchalna, by koordynować działania poszczególnych grupek.
Wbrew nazwie wcale nie zasiadają w niej wyłącznie kobiety. Nantuko są przecież rasą rozsądną, więc co mądrzejsze samce też mają szansę zasiąść w Radzie. Nazwa to pozostałość dawnych czasów, gdy pod każdym względem dominowały samice. Teraz najważniejszym warunkiem, aby zostać członkiem Rady, jest posiadanie wystarczającego szacunku i posłuchu wśród Nantuko.

Język:
Język Nantuko brzmi dla człowieka jak seria pisków, skrzypnięć i gardłowych gulgotów. Spora ich część potrafi jednak porozumiewać się mową Elfów, choć mają problemy z gramatyką, a ich mowa jest piskliwa i sycząca. Na dodatek przeciągają samogłoski .

Religia:
Wydaje mi się, że centralnym punktem ich wierzeń jest Bogini-Matka, wyobrażana jako silna samica Nantuko z odwłokiem nabrzmiałym od noszonych w nim jaj, gałązką wiązu w jednej z "rąk", pierwiosnkiem w drugiej i z diademem z liści na głowie. Wieki temu była ona boginią płodności, ale z czasem stała się także uosobieniem sił natury, wiecznie odradzającego się życia, kręgu śmierci i narodzin. Ten ostatni wątek symbolizują właśnie wiąz* i pierwiosnek (śmierć i młodość). Poza tym istnieje grupa pomniejszych bóstw stanowiących personifikacje sił natury.
Nantuko nie budują świątyń. Raz na jakiś czas zbierają się w grupy, dokonując rytuałów ku czci Bogini-Matki. Na codzień oddają cześć jej i innym bogom w samotności, w zaciszu swych kryjówek. W okolicach, w których Nantuko żyją od dość dawna (2-3 pokolenia) wyodrębniają sie (niejako "przy okazji") święte gaje, w których odprawia się rytuały.
Misiekh

Postprzez Jok » 9 kwi 2006, 18:43

Ja bym tylko nazwe zmienil zeby nikt nam sie nie czepial jak ktos to wspominał ;) bo sam pomysl swietny i orginalny :D
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 9 kwi 2006, 18:46

No ja właśnie jeszcze myślę, co poza tym... ale w sumie też nie mam się czego czepić. Poczekajmy. Jeśli ktoś ma jakieś ale poza nazwą, to pisać.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Hannibal » 10 kwi 2006, 21:19

oreginalne?-napewno...
ja jestem jak najbardziej za tak, jednak będę podziwiał ludzi,którzy będą tą rasą grali bo jednak większość społeczeństwa jest raczej nastawiona na grę rasami humanoidalnymi...muszę przyznać że to będzie duże wyzwanie...ale jestem na tak
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Postprzez Jok » 11 kwi 2006, 07:17

Porpozycje nowych ras:
Insektoidzi, Amento, Bugsss, Cimitzi, Amagdowie, Nuami,
Az-Zszazowie,
Jok

Postprzez Balduran De'Arnise » 11 kwi 2006, 07:28

Jok napisał(a):Porpozycje nowych ras:
Insektoidzi, Amento, Bugsss, Cimitzi, Amagdowie, Nuami,
Az-Zszazowie,

Amento... To by mi pasowało :)
A Cimitzi to nędzna zrzyna z Maskarady :P
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Jok » 11 kwi 2006, 07:31

Balduran De'Arnise napisał(a):A Cimitzi to nędzna zrzyna z Maskarady :P

Przypadek - ale to sie czytalo by jako Kimitzi ;) chcialem zeby nazwa byla szeleszczaca bo takie oglosy mi sie kojarza z robalami
Z drugiej strony Amento brzmi jak Amen-Ta z GSa :lol:
Jok

Następna strona

Powrót do Kwestie w opracowaniu