[Ramy systemu] Rodzaje magii

To co na tapecie.

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 17 kwi 2006, 21:58

Niezbyt mi się podoba taki podział szczerze powiedziawszy. Chociaż jedna rzecz jest tutaj godna uwagi - aby Elfy miały dostęp do Wysokiej Magii... ale to chyba bardziej Umarłe, przecież one były Wysokimi Elfami przed Katharsis (z tego, co zrozumiałem). Natomiast do Wampirów nic nie wymyślamy, bo, powtarzam - WAMPIRY PRZESZŁY JAKO RASA ALTERNATYWNA, więc nie podlegają systemowi Magii, który opracowujemy dla Ras Grywalnych. Ich moce zostawmy do opracowania eMce - ona zna się na Wampirach najlepiej i niech przedstawi nam swoją wizję, gdy znajdzie czas.
Niestety, poza tą Wysoką Magią (czyli czymś najpotężniejszym), podział Hannibala mi się nie podoba, sorry.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Balduran De'Arnise » 9 maja 2006, 19:10

Taki mał pomysł mi wpadł do głowy właśnie:

Magia Prosta - Jakieś małe sztuczki typu rozpalanie ogniska, maleńkie iluzje itp.
Elementarna - Żywioły, fireballe i cały pakiecik standardowy + zmiana pogody itp.
Astralna - Wszelkie blessy, leczenia, przewidywanie przeszłości, wslrzeszenia i wizje (I wszystko co nie pasuje do innych :lol: )
Demnologia/Czarna Magia - Klątwy i zaklęcia złą.
Nekromancja - Wiadomo, można też to połączyć z powyższym pod nazwą Czarna Magia
Wysoka/Pradawna - Copywright Hannibal :P Do tego bym dał jakieś starożytne rytuały i najpotężniejszą magię niedostępną dla np. ludzi i krasnoludów.

Co wy na to?
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 9 maja 2006, 20:43

A ja nadal opowiadam się za indywidualnymi rodzajami magii dla każdej rasy. Po dwie na głowę (dla ludzi trzy, ale słabe) i dla Krasnali nic, a w zamian jakieś zdolności na start.
Rycerz Astarotte

Postprzez Hannibal » 9 maja 2006, 22:02

hej Kristof, przecież ja właśnie takie rozwiązanie proponowałem...(wyłączajęc technolitów i kraśki)...
NO to jak masz pomysł nowy to wrzucaj... myślę, że trzeba jakoś wybrać wreszcie jakiś pomysł...proponuje włożyć ankiete ze wszystkimi propozycjami podpisanymi imieniem(nickiem) twórcy...
Hannibal

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 21 maja 2006, 10:07

Dobra, mój pomysł jest następujący:
Ludzie: Magia Prosta (nauczyli się sami, stąd bieda), Elementarna (nauczyili się od Nantuko) i Astralna (wg. podziału Balda - nauczyli się od Krasnoludów i trochę od siebie), ale każda z nich w słabszym zakresie niż odpowiedniki u innych ras.

Elfy: Wysoka Magia + jeszcze coś (Demoniczna?)
Czarnoksięstwo -B.
Krasnoludy: brak, tylko Magia Kapłańska (niedużo dość prostych czarów)

Umarłe Elfy: Nekromancja i Wysoka Magia, ale inna trochę niż u Elfów

Nantuko: Magia Natury i Elementalistyczna

Po zastonowieniu myślę, żeby dać Kraśkom tę magię, ale tylko Kapłańską - czyli dostępną tylko jednej kaście. Nie byłaby ona też zbyt potężna - głównie jakieś leczenie, ewentualnie parę błogosławieńst i słabszych czarów ofensywnych.
Rycerz Astarotte

Postprzez Jok » 21 maja 2006, 12:53

Magia Astralna....i krasnoludy? Baldka chyba troszke pop...pogieło.Wybacz stary ale mysle ze mam wieksza wiedze na tematy okultystyczne i teorii. Jesli juz mieli by sie uczyc magii astralnej to proponuje od hmmm elfow. albo od kogokolwiek tylko nie kraskow. Zrobmy standartowo z kraskow niemoty magiczne(poza wyjatkami)

To nie pomysł Balda tylko mój, ale źle zrozumiałeś, Joku. Nazwałem szkoły wg. podziału Baldka, ale przypisanie Kapłańskiej (moim zdaniej Astralna z niej powinna się wywodzić) to mój pomysł. - Kristof
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Balduran De'Arnise » 21 maja 2006, 13:06

Jok napisał(a):Magia Astralna....i krasnoludy? Baldka chyba troszke pop...pogieło

Goń się ślepoto, gdzie ja ci to napisałem? :beee:
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Jok » 21 maja 2006, 13:24

Balduran De'Arnise napisał(a):
Jok napisał(a):Magia Astralna....i krasnoludy? Baldka chyba troszke pop...pogieło

Goń się ślepoto, gdzie ja ci to napisałem? :beee:
To kristof tak napisal jakby to był Twoj pomysl - zwracam honor
no! i tak ma być :P -B.
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kwestie w opracowaniu