Sesja - "Bój o ład dla Drikali" - welcome! :)

Wszelkiego rodzaju sesje na naszym Forum.

Sesja - "Bój o ład dla Drikali" - welcome! :)

Postprzez Heriofelik » 4 mar 2011, 22:14

1. ZASADY:

Sesja ruszy jak tylko co najmniej jedna osoba dołączy.
Zacytuję kilka sesjowych zasad jakie sformułował na topicu pt. "Sesja dla początkujących" Kristof Dernhest Eidenfel (pewnie jakiś profesor RPG :D ):
"- piszemy w pierwszej osobie liczby pojedynczej (innymi słowy "Idę do barmana i zamawiam piwo" a nie "XXX idzie do barmana i zamawia piwo")
- wiecie tylko to, co wiedzą wasze postacie i co ja wam napiszę. Nie wy kontrolujecie co się dzieje, tylko ja. A więc jeśli napiszecie "Znajduję strażnika i pytam go o drogę" to nie zamierzam tego uznać. Wpierw musicie powiedzieć, że będziecie go szukać, a ja wam powiem, czy go znaleźliście.
- piszcie w szczegółach co będziecie robić. Zamiast pisać "Szukam strażnika" a dopiero w kolejnym poście "Mówię mu co usłyszałem", napiszcie "Szukam strażnika, a gdy go znajdę (albo "kiedy go znajdę"), mówię mu co usłyszałem""

2. WSTĘP DO AKCJI:

Na północno-wschodnich rubieżach Królestwa, w jednej z bardziej wyświechtanych niedawno zakończoną wojną prowincji szerzy się głód, nędza i występek. Stołeczne miasto owej prowincji - Drikala zmaga się z hordami monstrów pustoszących okoliczne wsie. Pod bramami miasta zbiera się gromadka śmiałków chcących zaprowadzic ład i porządek... i zapewne zarobic zasłużoną nagrodę. :|

W pierwszym poście nie zapomnijcie o charakterystyce aktualnego ubioru, wyglądu, żeby was można było sobie wyobrażac, jednocześnie piszcie już o pierwszym działaniu, ale zgodnie z ZASADAMI. Ja też będę postacią, ale tak dla przykładu pierwszego postu "wchodzenia w grę" :D
one już są... czy słyszysz ich straszliwy bzyk?
Heriofelik

Re: Sesja - "Bój o ład dla Drikali" - welcome! :)

Postprzez Heriofelik » 4 mar 2011, 22:21

Charakterystyka: czarodziej Heriofelik, specjalizuje się w magii ognia i uzdrawiania, typowy ubiór: brunatna opończa z medalionem z wizerunkiem bóstwa Heironeusa, wygląd: kruczoczarne fryz i broda, średniej postury
* * *
Heriofelik: Poprawiam brunatną opończę i rozglądam się zaciekawiony po grupce osób przybyłych na rozpoczęcie wyprawy. Część już wraca do miasta, zrezygnawszy z okazji do bitki. Myślę, że już nie zmienię decyzji, i wyruszę ku wyzwaniu...
Heriofelik

Postprzez Jok » 5 mar 2011, 19:08

Zanim przylacze sie do gry prosze podaj opis swiata i wystepujacych ras to z checia sie dolacze :)
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Heriofelik » 5 mar 2011, 19:38

Heriofelik: Czekając na podjęcie inicjatywy przez jakiegoś innego poszukiwacza przygód dumam nad niedawnym pytaniem jednego z przypadkowo poznanych przeze mnie bytów astralnych, mianowicie dotyczyło ono mojego świata. Szczerze mówiąc do dziś się dziwię, że duchowy byt z innego planu nie skojarzył wyznawanego przeze mnie Heironeusa z Zapomnianymi Krainami.
* * *
I to by ci było jako odp. Bo samo Forgotten Realms to myślę, że raczej załapujesz. :D
Heriofelik

Postprzez Jok » 5 mar 2011, 20:16

Charakterystyka: turniejowy rycerz - Feldryk. Żyjący od turnieju do turnieju rycerz walczy tylko po to by wygrywać. Nie tylko szranki na miecze i kopie ale i zakłady. Tytuł szlachecki to wszystko co ma, poza nim żyje tylko tak by nagrody sprzedawać i utrzymać się sypiając po zajazdach i jadając po gospodach. Cały dobytek to turniejowa zbroja i oręż. No i własny Koń. To i tak niezle.
* * *
Feldryk: >mrucząc sam do siebie< pora odmienić swój parszywy los. Następny turniej za miesiąc a ja za co żyć nie mam...
Jok

Postprzez Heriofelik » 5 mar 2011, 20:33

Heriofelik: Moją uwagę przyciąga mruczący coś pod nosem typ w zbroi. Pewnie szlachciane rycerzątko - ale to i dobrze, to mi nawet pasuje... Ciekawe, czy także czci Heironeusa, wszak bóstwo to jest patronem wielu rycerzy... ...chociaż równie dobrze ów koncentrujący moją uwagę wój czci jakieś inne bóstwo, albo jest bezwyznaniowy.
Ciekawe z jakiego rodu pochodzi - o ile faktycznie jest tak ważną personą jaką sprawia wrażenie. Czy ja go już nie oglądałem na jakimś festynowym turnieju?
Podchodzę do rycerza i zagaduję: "Witam, mości Rycerzu, waści miecz gotów na bój?"
Heriofelik

Postprzez Jok » 5 mar 2011, 21:10

Rycerz zmierzył wzrokiem obcego. Wydał mu się dziwny. Kto to widział ubierać się w niewieście kiecmany. Zapewne jakiś mag albo inny niespełna rozumu uczony. Ekscentryk jak to się mawia. Z takimi trzeba uważać.
- "Ano gotów...A kimżeście waszmości skoro tak otwarcie o moją gotowość w bój pytacie?"
Jok

Postprzez Heriofelik » 5 mar 2011, 21:54

Heriofelik: Coś mi się widzi, że rycerz przemówił do mnie jak do równego sobie. Jako domniemany szlachcic zapewne docenił szyk i haft mojego reprezentatywnego odzienia... a jeżeli nie, to coś mu pewnie kiedyś turniejowa lanca nos do góry za bardzo zadarła...
No niestety, iewałem już niezbyt budujące spotkania z rycerską śmietanką Królestwa, może jednak ten rycerz jest lepszy i godny swego szczytnego fachu? Odpowiadam mu na jego pytanie:
"Zwą mnie Heriofelikiem z Dretg, mości Rycerzu. Zapewne oboje zebraliśmy się pod bramą Drikali w tym samym celu: ku wyryciu swego gniewu w ciałach wrogów i zapisaniu swej chwały na wieki w kronikach prowincji. Przepraszam za śmiałość, lecz czyż nie miałem przypadkiem przyjemności oglądać waśćmości na ostatnim z Wielkich Turniejów Królestwa?"

* * *
PS: Można miec na forum za zgodą drugi profil? Chodzi mi o to, że gdybym chciał w sesji wpisac coś jako MG - to ten sam avatar (z którym identyfikuję zresztą postać Heriofelika na czas sesji) psułby estetykę sesji. Pod nazwą Hieriofelik-coś tam i tak byłoby wiadomo w sesji, że to ja...
Heriofelik

Następna strona

Powrót do Gry na Forum