Epoka Wojny - forumowa gra strategiczna/RPG

Wszelkiego rodzaju sesje na naszym Forum.

Postprzez Rein » 9 lut 2009, 19:08

jeśli bez magii to co dokładnie oznacza "klimat fantasy"? pseudośredniowiecze czy definicja jest bardziej otwarta?
Czy mamy rasy inne niż ludzie?
Jeśli to jak bardzo mogą się różnić?
poziom technologiczny?
skala konfliktu? (imperia, królestwa, księstwa?)
co w grze będzie istotne oprócz bitew? (dyplomacja? handel? rozwój technologiczny?)
kiedy możemy zaczynać z tym kreowaniem nacji?
Rein

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 9 lut 2009, 19:16

Pseudośredniowiecze będzie tutaj dobrą definicją. Pomyśl o "Grze o Tron" Martina, chociaż nie aspiruję do tak ambitnej rozgrywki.
Rasy - chciałbym tylko ludzi, ale pod odpowiednim naciskiem mogę się ugiąć. Inna sprawa, że różnice (jeśli jakiekolwiek) będą niewielkie - stworzyłem bardzo prostą mechanikę i nie chcę jej komplikować, bo może się okazać że nie udźwignę.
Poziom technologiczny - nie da żadnych różnic w mechanice. Jeśli chcesz mieć muszkieterów, proszę cię bardzo - ale jeśli o mechanikę chodzi, będą oni drożsi od innych jednostek, ergo - nie wyprodukujesz ich dużo. Ale na maks XVI/XVII wieku pozostańmy, przy czym nacisk proponuję na wieki średnie.
Skala konfliktu - królestwa, każde z czterema dużymi prowincjami na start.
Oprócz bitew istotna będzie głównie dyplomacja - liczę na sojusze pomiędzy graczami, układy mniejsze i większe etc. Do tego odrobina szpiegostwa (poznawanie decyzji przeciwników nim zostaną one wprowadzone w życie + zabójstwa).
Czekam do piątku na zgłoszenia. Jeśli będzie tylko wasza trójka - odwołuję projekt. Jeśli pojawi się czwarta lub więcej osób, w okolicach niedzieli wieczoru można spodziewać się szczegółowego opisu wraz z podstawową mechaniką i wtedy możecie tworzyć nacje.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez kopniu699 » 9 lut 2009, 19:20

Ja się pisze jeszcze. I tylko mam takie małe pytanko. Jak dużo mam opisać o nacji?? Kilka zdań czy epopeja na 10 stron (dobra przesadzam...). Tak mnw. nie chcę dokładnie i co uwzględnić mam w opisie...
"I Pan powiedział... Wpierw wyjąć musisz świętą zawleczkę... potem masz zliczyć do trzech... nie mniej, nie więcej."
kopniu699

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 9 lut 2009, 19:27

Głównie to będą kwestie mechaniki - czyli np. jakimi oddziałami dysponuje twoja frakcja. Do tego parę śmiesznawych szczegółów typu jak się nazywa pięciu twoich głównych przywódców i opracowanie ich statystyk. Ewentualne kupna szpiegów i pierwsze decyzje o ich rozmieszczeniu. Kim jest aktualny władca. Jakie są zwyczaje lub święta nacji i parę innych - nieistotnych dla mechaniki, ale dodających klimatu - rzeczy.
Ogólnie rzecz biorąc - nic wielkiego.

Czyli jako że mamy czwartą osobę, zaczynam powoli pisać i tak jak obiecałem post wyżej - w niedzielę popołudniu/wieczorem rzućcie okiem na osobny topic z zasadami tworzenia frakcji oraz zasadami gry jako takiej. A wy już możecie sobie myśleć o waszych narodach.
Rycerz Astarotte

Postprzez Grim Reaper » 10 lut 2009, 03:26

Wstępnie się zgłaszam do projektu.
Prawdopodobnie będę pisał z pracy co daje mi 4-6 dni tygodniowo na forum.
Formularz postaram się przygotować w niedzielę (w sobotę mam poprawkę na studiach, grr!)
I'm here ....
As always....
Sometimes...
Grim Reaper

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 10 lut 2009, 16:54

Nie spieszcie się z tym formularzem całym, bo ja wam w niedzielę dopiero napiszę co macie do przygotowania konkretnie :D
Rycerz Astarotte

Postprzez Grim Reaper » 10 lut 2009, 18:41

W niedziele to ja czas znajde napisac cos o moim narodzie :P
I'm here ....
As always....
Sometimes...
Grim Reaper

Poprzednia strona

Powrót do Gry na Forum