Sesja dla początkujących

Wszelkiego rodzaju sesje na naszym Forum.

Sesja dla początkujących

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 25 maja 2006, 18:09

OK, słowem wstępu - ustalenia początkowe. Sesję prowadzę dla Armen, Bladego i Tajemnicy, tak więc wszystkie inne posty są niemile widziane :) Póki co zaczynam z Armen i Bladym, bo Tajemnica jakoś się ze mną nie kontaktuje, ale poczekam na nią i wprowadzę później.

A oto zasady, którymi rządzi się moja sesja:
- piszemy posty w kolejności Ja-Blady-Armen-Tajemnica. Wynika to z charakterystyk postaci i niezależnych od tego moich postanowień.
- piszemy w pierwszej osobie liczby pojedynczej (innymi słowy "Idę do barmana i zamawiam piwo" a nie "XXX idzie do barmana i zamawia piwo")
- wiecie tylko to, co wiedzą wasze postacie i co ja wam napiszę. Nie wy kontrolujecie co się dzieje, tylko ja. A więc jeśli napiszecie "Znajduję strażnika i pytam go o drogę" to nie zamierzam tego uznać. Wpierw musicie powiedzieć, że będziecie go szukać, a ja wam powiem, czy go znaleźliście.
- piszcie w szczegółach co będziecie robić. Zamiast pisać "Szukam strażnika" a dopiero w kolejnym poście "Mówię mu co usłyszałem", napiszcie "Szukam strażnika, a gdy go znajdę (albo "kiedy go znajdę"), mówię mu co usłyszałem"
- pracujcie nad poprawną pisownią i gramatyką (tak, Blady, to do ciebie :evil: )
- pamiętajcie o odgrywaniu postaci
- przypomniało mi się: oddzielajcie kolorem to co robi wasza postać od tego co mówi. Najlepiej niech jej mowa się wyróżnia jakimś kolorem (np. czerwonym).

To na razie tyle. Zaczynamy gdy pojawi się tu mój kolejny post, dotyczący już samej gry.
Ostatnio edytowano 26 maja 2006, 09:10 przez Kristof Dernhest Eidenfel, łącznie edytowano 1 raz
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 25 maja 2006, 19:02

Królestwo Tyriaru przeżyło ostatnio bardzo wiele. Zaczęło się od wojny domowej na niewielką skalę, gdy Lord Serat zaczął walczyć o podporządkowanie sobie niewielkiego skrawka ziemi. Jego bunt jednak miał wielkie konsekwencje. Więcej szlachciców zaczęło walczyć o swoje ziemie i skończyło się na tym, że armia królestwa była rozproszona i zajęta tłumieniem buntów, podczas gdy zza zachodniej granicy zaatakowało drugie państwo - Rendor. Jedynie szybka mobilizacja i ponowne zjednoczenie szlachty pozwoliło na odepchnięcie zagrożenia.
Mimo że zdarzenia te miały miejsce już kilka lat temu, niektóre rany wciąż się nie zagoiły, a wojna wciąż jest świeżym wspomnieniem.

Jedziecie wozem wypełnionym warzywami i suszonym mięsem wraz z synem woźnicy, którego imię już dawno zdążyliście zapomnieć. Od woźnicy wiecie, że już całkiem niedługo dotrzecie do Czerwonego Potoku, to kwestia paru godzin. Jest dość duszno - słońce góruje, a że jest koniec lata, niebo jest prawie bezchmurne. Droga którą przyszło wam jechać biegnie na prawo od lasu, który towarzyszy wam nieustannie od waszego poprzedniego przystanku - niewielkiego miasta zwanego Murem Ghariga.

Uwaga: Jako że Armen (i częściowo także mnie) nie ma przez weekend, to dzisiaj tylko zaczniemy, jutro jeszcze chwilę pogramy, a w sobotę i niedzielę zrobimy przerwę. Poza tym, tymczasowo kolejność postów wygląda tak: Ja-Blady-Armen. Do odwołania.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Blady » 25 maja 2006, 19:27

Mimo ze jest cieplo mam na sobie ciemny płaszcz podrózny i jako ze woz jest kryty staram sie siedziec tak by slonce mnie nie oslepialo.
Obejrzalem dyskretnie towarzyszke podrózy, oraz moje najblizsze otoczenie na wozie.
Po tych ogledzinach przestalem sie interesowac wnetrzem wozu, i zza pleców woznicy rozpoczolem obserwacje skraju lasu mijanego po drodze<oczywiscie w dalszym ciagu dyskretnie, by nie okazac zbytniego zainteresowania otoczeniem>.
Blady

Postprzez Armen » 26 maja 2006, 12:16

Z powodu ciepła zrzucam swój czarny płaszcz i z ciekawością oglądam wnętrze wozu i mijające nas krajobrazy. Po chwili odzywam się do towarzysza, uśmiechając się delikatnie:

Ciekawa okolica, prawda?
LOS - Liga Obrony Smoków
LOG - Liga Obrony Glanów

KOALICJA ZARAŻANIA LENIEM! :D
Armen

Postprzez Blady » 26 maja 2006, 14:11

-Tak calkiem interesujaca-odpowiadam w dalszym ciagu nie spuszczajac oczu ze skarju lasu.
Nie mam checi do rozmowy, tak naprawde to mam juz dosyc tego wozu i chce byc jak najszybciej na miejscu.
Starajac sie nie urazic kobiety nie podejmuje rozmowy.
Blady

Postprzez Armen » 26 maja 2006, 17:09

Po nieudanym nawiązaniu kontaktu, wracam do leniwego obserwowania otoczenia.
LOS - Liga Obrony Smoków
LOG - Liga Obrony Glanów

Armen

Postprzez Blady » 26 maja 2006, 20:29

Po dłuzszym zastanowieniu dochodze do wniosku ze podróz warto skrócic zabawiajac sie jednak rozmawą.
Sadze że ta jeszcze jakis czas bedziemy sie razem przemieszczac tym traktem, moze warto by skrócic sobie czas oczekiwania na dotarcie do celu rozmawa.
Wyglada mi pani na artystke, moze mi pani powiedzec co pania sprowadza w te strony?
Blady

Postprzez Armen » 28 maja 2006, 18:36

Naprawdę tak wyglądam? - pytam, uśmiechając się z niedowierzaniem. - No cóż, dziękuję. Jestem bardem, a w te strony sprowadzają mnie rodzinne sprawy. A pan z jakiego powodu zawędrował w tą okolicę?
LOS - Liga Obrony Smoków
LOG - Liga Obrony Glanów

Armen

Następna strona

Powrót do Gry na Forum