Filmowe Adaptacje prozy Lovecrafta

Znajdziecie tu plugawe rozmowy - dla fanów Lovecrafta.

Postprzez Galathar » 20 sty 2010, 00:34

Tjaaa, kojarzę toto. Nie podobało mi się. Brak klimatu, niewyważony, głupi scenariusz, kiepskie aktorstwo... ale te smaczki :) I to jak sól rozsypują by się obronić, a koniec końców ...uja im to daje. Końcówka rzeczywiście słabawa, choć sama koncepcja nie była aż taka zła. Mówię o samej idei ohydnej istoty, która... no czysty Lovecraft :)
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez Jok » 20 sty 2010, 09:05

uwazam ze troche za duzo bylo tam watkow - uposledzony chlopak, cos zlego w ziemi, plesn, zombi...o jeden czynnik za duzo. A fakt gra aktorska - zwlaszcza chlopaka byla totalna klapa - on non stop wyglada jakby mial sie poplakac
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Fraa » 20 sty 2010, 16:01

naimad napisał(a):A ja widziałem ostatnio "Koszmar w domu wiedźmy" w reżyserii Stuarta Gordona :). Może kojarzycie taki cykl "Mistrzowie horroru", do którego dołączane są krótkie (do 60min) filmy najznamienitszych twórców horroru. No i muszę powiedzieć, że jakkolwiek adaptacja "Snów domów wiedźmy" zbyt wierna nie jest, to można to obejrzeć bez krzywienia się :)

Mwah mwah mwah! No pewnie, że serię kojarzymy, co więcej - bardzo ją lubimy, choć niestety nie mamy kompletu. :(
W każdym razie film jest no... urokliwy, o. :D Szczur był moim niekwestionowanym ulubieńcem. :lol: Naprawdę - w porównaniu z takim na przykład "Domem Usherów" na podstawie Poego, "Koszmar..." jest arcydziełem. :D Znaczy dobra... w porównaniu z "Domem Usherów" to i "Maglownica" z Kinga będzie arcydziełem... :shock:
Ale nie o tym...

W każdym razie naprawdę "Koszmar w domu wiedźmy" można spokojnie obejrzeć... Hmm... no tylko nie wiem co Wiedźma na to. :P

Jest ofkoz wcześniej już wspomniany niemy film "Zew Cthulhu"... Nie widziałam jeszcze, acz żałuję, bo słyszałam o nim sporo dobrego. W przeciwieństwie do tego filmu, którego widziałam zwiastun, czytałam parę opinii i... no cóż, to ostatnia rzecz, jaką mam ochotę obejrzeć. :| No bo jeśli nawet zwiastun, który niby ma zachęcić, jest nudny i nie ma klimatu, to czego spodziewać się po filmie? :/

PS. "W paszczy szaleństwa" zdecydowanie warte obejrzenia, również polecam. :)
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez morfin » 20 sty 2010, 16:26

Niemy film „Zew Cthulhu” jest prawdziwie debeściackim obrazem. Pozycja obowiązkowa dla fanów Lovecrafta.

PS. Niestety… niewierni nie potrafią go docenić.

PPS. „Koszmar w domu Wiedźmy?” Hmm… zbieżność chyba nie przypadkowa. :glare:

PPPS. A jakie są „Sny w domu Wiedźmy?” :cojest:

Nie! Nie chcę wiedzieć! :oops:
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Postprzez Jok » 20 sty 2010, 20:33

Swoja droga jak zostaly przedstawione szczurowce w "snach"?zrobili z tego mieso armatnie czy cos ciekawszego?
Jok

Re: Filmowe Adaptacje prozy Lovecrafta

Postprzez morfin » 11 sty 2011, 00:37

Obejrzałem te „Sny”... prawie (chwaliłem się przed momentem w innym temacie) i teraz będę miał koszmary. I to takie prawdziwe koszmary. To jest film dla widzów o mocnych nerwach, ewentualnie nie posiadających żadnych wymagań co do oglądanego „obrazu”.

I absolutnie nie dla fanów Mistrza.

PS. I będzie mi się śniło, że reżyser „Snów” zabiera się teraz za „Kolor z przestworzy”. :(

PPS. Trzeba mi było tego nie oglądać. :x

PPPS. Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Oj tak...
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Re: Filmowe Adaptacje prozy Lovecrafta

Postprzez Jok » 11 sty 2011, 15:29

Nie tylko nie za kolor! to jedno z moich ulubionych opowiadan. znowu bedzie gwalt na zasadzie innej "udanej" ekranizacji "Die, monster, Die!"
Jok

Poprzednia strona

Powrót do Arkham Sanitarium