H.P. Lovecraft - wątek główny

Znajdziecie tu plugawe rozmowy - dla fanów Lovecrafta.

Postprzez Gnom » 4 sty 2006, 20:56

Czuję sie zobowiązany odpowiedzieć, i nie zgodzić w jednej chwili z Cazpianem.

Przedewszystkim, moja ulubiona książka - którą czytałem już dziesiątki razy to nie chłam. A mówię tu o Dziadach II, Mickiewicza... :> Ukatrupię każdego kto będzie starał mi się to wpierać.

A teraz powrót do rzeczywsitości.

Uprawnienia jakie mi nadano pociągają za sobą i odpowiedzialność. Muszę więc z przykrością posądzić Was o Offtopic i obustronne powodowanie kłótni (skończcie z prowokacjami). Zostaniecie spaleni na stosie w przyszły wtorek. Temat o lekturach bodajże dalej jest aktualny i na topie. To jest temat o twórczości HP Lovecrafta i jego "uczniów". :evil:

Pozdrawiam,
Gnom
Kto zrobił Moderke? :O niechaj mu Cthulhu w ladnych osmiorniczkach wynagrodzi .
There is no happiness without slavery. Slavery is the key to happiness.
Obrazek
Gnom

Postprzez Cazpian » 5 sty 2006, 10:51

Czyli np. Briana Lumleya ?:D - chodzi o uczniów :) inaśladowców :).
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez wendrowycz » 5 sty 2006, 11:30

Czyli np. Briana Lumleya ?Very Happy - chodzi o uczniów Smile inaśladowców

Tak:) Mozna wymienić całą masę takich autorów.
wendrowycz

Postprzez Cazpian » 5 sty 2006, 12:23

Swoją droga to i tak optuję za wyższoscia Lovecrafta :). Dla mnie porównanie Lovecrafta z Poe to tak jakby porownywać Tolkiena z z jakimś innym dobrym , ale troche mniej zaslużonym pisarzem :) fantasy . .z ASem no?

Ps. Nawet najgorszym sdarza sie popelnic coś dobrego Gnomie :D:D. Ja oceniam jednak epoke calościowo z ewentualnym uwzględnieniem wyjątkow - o to kopii kruszyć nie będę
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Postprzez Gnom » 5 sty 2006, 12:38

naimad napisał(a):wiedzą one od razu po zetknięciu z czymś nienaturalnym, że jest to coś bluźnierczego, złego i w ogóle fe :P ale ogólnie jest ok

Z jednej strony może to być do pokaz złego przedstawienia postaci i akcji (czyt. objaw grafomaństwa)... Ale z drugiej strony to może być obrazowanie czegoś jako tak złego, że zło jest aż namacalne. To tak jak człowiek idący przez korytarz płonącego budynku - choć płomienia nie widzi to czuje gorąc przez ściany. Obrazuje to przynajmniej tyle, że coś nie jest dobre, nie jest obojętne, nie jest MOŻE złe... Jest na pewno i to najbardziej złe ze wszystkich złych na tym świecie (i innym ;) ).

Pozdrawiam,
Gnom
There is no happiness without slavery. Slavery is the key to happiness.
Obrazek
Gnom

Postprzez Bąku » 28 mar 2006, 23:51

1) gnom - jakbyś maił ze strączek polski to stweirdził byś żedziady to najgorsza możliwa rzecz jakąą Anioł Śmierci mógł zesłac na ziemię
2)nei wiem czy zauważyliście ale w tamtych czasach te miejsca w których żył bądź opisywał HPL były well ostoją purytanizmu (jeszcze wtedy, parodia nie?- dzisiaj to tylko Polska) i W.A.S.P.owatości - tak na mój gust własnie taki dobór słów mógł podziałac na tamtejszych ludzi najbardziej (no i działał) - a widzieliście żeby dzisiaj ludzie przesyceni dosłownie wszystkim bali sie czegokolwiek (no dobra moze hm ? krachu na giełdzie w ersji spersonifikowanej albo obniżki płac - też spersonifikowanej) Jakby sie Yog-Sothot pojawił nagle na ulicy wynurzywszy siez otchłąni to zjadłaby go armia dziennikarzy na spółkę z drugą armią managerów hccących podpisać z nim kontrakty.Trupa roszarpali by uliczni sprzedawcy by je potem sprzedawać jako pamiątki a obok by wyrosło maisteczko turystyczne:D[/img][/url]
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Postprzez morfin » 5 sty 2010, 17:01

Przepraszam bardzo, bo może zabrzmi to trochę niegrzecznie, ale ta dyskusja naprawdę niesamowicie mnie ubawiła. :D Naprawdę… nie chcę absolutnie nikogo urazić wytykając mu ignorancję (nikt nie lubi kiedy wytykają mu brak wiedzy w temacie, na który się wypowiada – z piszącym te słowa włącznie), a jedynie podkreślić, iż Lovecraft należy do tych pisarzy, których dzieł nie sposób właściwie ocenić nie poznając ich samych. :tak:

PS. A podobno o gustach nie powinno się dyskutować… 8)
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Poprzednia strona

Powrót do Arkham Sanitarium