Silentium Universi

Czy jesteśmy sami we wszechświecie?

Silentium Universi

Postprzez Misiekh » 1 wrz 2006, 18:34

Jak myślicie, czemu cały prowadzony od lat nasłuch Kosmosu nie przyniósł żadnych skutków? Program SETI i podobne nasłuchy prowadzone w ZSRR - okazały się niewypałem. Dlaczego ani raz nie przechwyciliśmy sygnału od żadnych kosmitów? Czy to dowód na ich nieistnienie, czy jednak nie?
Avatar użytkownika
Misiekh
 
Posty: 2289
Dołączył: 20 kwi 2004, 15:25
Lokalizacja: Wawa

Re: Silentium Universi

Postprzez Balduran De'Arnise » 1 wrz 2006, 18:48

Misiekh napisał(a):Jak myślicie, czemu cały prowadzony od lat nasłuch Kosmosu nie przyniósł żadnych skutków? Program SETI i podobne nasłuchy prowadzone w ZSRR - okazały się niewypałem. Dlaczego ani raz nie przechwyciliśmy sygnału od żadnych kosmitów? Czy to dowód na ich nieistnienie, czy jednak nie?

Zapewne dlatego bo albo nie słuchamy tej "dobrej" częstotliwości, albo po prostu obcy porozumiewają się inaczej.
Inna sprawa to czy kosmici się jakoś nie zabezpieczyli i czy np. szum w słuchawkach to nie ich transmisje?
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Avatar użytkownika
Balduran De'Arnise
 
Posty: 1518
Dołączył: 28 sty 2005, 15:52
Lokalizacja: Forteca Żalu

Postprzez Misiekh » 1 wrz 2006, 20:13

No dobra, ale my przecież wysłaliśmy w Kosmos np. sondę na pokładzie której był 'podręcznik anatomii ludzkiej dla kosmitów' ;), wysyłaliśmy w przestrzeń radiowe komunikaty z myślą o alienach itp. Czyżby żadna inna cywilizacja tak nie robiła? Nawet biorąc pod uwagę, że teraz mogą być nie wiem jak zaawansowane, to i tak moglibyśmy odebrać sygnały wysłane np. 100, 200 czy 1000 lat temu, bo przecież fale radiowe poruszają się z prędkością światła i z dalekich układów będą odpowiednio dłużej lecieć.
Już nawet przyjmijmy, że z jakiegoś powodu ukrywają swoje programy telewizyjne i radiowe (czy jakieś ich odpowiedniki; pisze o nich bo przecież my takimi programami 'zaśmiecamy' całą okolicę ;) ). Ale i tak zastanawia brak jakichś śladów 'radiowo-archeologicznych'.
Avatar użytkownika
Misiekh
 
Posty: 2289
Dołączył: 20 kwi 2004, 15:25
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Wiedźma » 1 wrz 2006, 20:26

Teoria spiskowa made on:
a kto powiedział, że nie odebraliśmy żadnych sygnałów? Agent Mulder na pewno wie coś, co przed zwykłymi zjadaczami chleba zatajono :P.
Teoria spiskowa made off.

Ja jako zwolenniczka zupełnie innej linii rozwoju potencjalnych kosmitów, wychodzę z założenia, że równie dobrze mogą oni nie posiadać tego typu komunikatorów, które używają fal radiowych. Bo dlaczego nie mogłoby istnieć np. społeczeństwo inteligentnych grzybów, porozumiewających się za pomocą telepatii tudzież np. czegoś w rodzaju połączeń neuronowych, łączących wszystkie organizmy na danym terenie? :P

Opcja druga: to my jesteśmy ci lepiej rozwinięci, którzy dopiero wysyłają różne sygnały w przestrzeń ;).

Względnie kosmici to kolejny fascynujący wymysł, potwierdzający tezę, że umysł ludzki jest niepojęty ;).
"Lecz czemu jesteś samotny? I czemu nie zbiegło z Tobą całe piekło? Czyżby ból ich był mniejszy, mniej godny ucieczki? Lub mniej odporny jesteś niźli oni?"

Pamiętaj: każdy popełniony błąd ortograficzny zwiększa prawdopodobieństwo wiedźmofobii!
Avatar użytkownika
Wiedźma
 
Posty: 5475
Dołączył: 27 cze 2004, 19:52
Lokalizacja: Inferno / Kraków /

Postprzez Balduran De'Arnise » 1 wrz 2006, 20:31

Misiekh, basic question - skąd oni mają do diabła znać nasz język?
Poza tym to co mówi wiedźma - co jak nie korzystają z radia?
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Avatar użytkownika
Balduran De'Arnise
 
Posty: 1518
Dołączył: 28 sty 2005, 15:52
Lokalizacja: Forteca Żalu

Postprzez Teemer » 1 wrz 2006, 21:22

Kosmici to istoty nieznane, przechylam się raczej na strone tych osób wierzących w ich istnienie, ale nie można przewidywać ich ruchów, domyślać się, ponieważ mogą mieć całkowity inny sposób myślenia, dla nas niepojęty. Mogą myśleć diametralnie różnymi kategoriami od naszych. Nie muszą korzystać radia, nie muszą dawać nam znać o własnym istnieniu, to od nich zależy czy chcą pokoju, wojny, a może wolą się wogóle nie ujawniać?
Inna sprawa że to rząd może zatajać ich istnienie aby "nie straszyć obywateli".
Avatar użytkownika
Teemer
 
Posty: 50
Dołączył: 25 lip 2006, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Misiekh » 1 wrz 2006, 21:40

Misiekh, basic question - skąd oni mają do diabła znać nasz język?

Każdy przekaz, w którym można wykryć prawidłowości, da się rozszyfrować. Na tej zasadzie działają nasze maszyny do odszyfrowywania tekstów, nie widzę przeszkód dla którym ufoki nie mogłyby odszyfrować naszego przekazu. Zwłaszcza że danych porównawczych mają aż nadto, całe audycje telewizyjne i radiowe lecą w kosmos. My starożytne ziemskie języki potrafimy odszyfrować na podstawie kilku połamanych glinianych tabliczek, czemu kosmici mieliby okazać się gorsi, mając do dyspozycji tak ogromny materiał?
Na dodatek te komunikaty 'dla kosmitów' były opracowywane tak, by łatwo było je rozszyfrować ;).

Inna sprawa że to rząd może zatajać ich istnienie aby "nie straszyć obywateli".

To nie bardzo, bo w czasie Zimnej Wojny takie nasłuchy robiło i USA, i ZSRR. Raczej by się nie zachowało w tajemnicy, albo by to ktoś wykorzystał propagandowo, albo by wyciekło przy upadku ZSRR ;).
Poza tym ostatnio była akcja udostępniania mocy obliczeniowych domowych komputerów dla SETI. Jakby był utajnionyu konkakt z ufokami, to by takiej akcji nie było, bo przeciek pewny jak 2 a 2 jest 4 ;).

A co do tego, że ufoki mogą myśleć zupełnie inaczej niż my - tu by trza wziąc pod uwagę statystykę. Jeśli mamy tysiące (o ile nie miliony) cywilizacji w Kosmosie, to większość z nich mieści się w średnich przedziałach 'statystycznego rozkładu przypadków' (więc jest jakiś najczęstszy tym budowy: białkowa, krzemowa itd; jest najczęstszy typ rozwoju technologicznego - biotechnologia, technika taka jak nasza czy coś tam innego. I jest najczęstszy typ myślenia - tzn typ logiki). Albo mieścimy się w tej średniej, albo nie. Jeśli nie, to argumenty o różnych rodzajach myślenia mają rację bytu. Jeśli jednak tak, to nie mają podstaw, bo byłoby mnóstwo cywilizacji zachowujących się podobnie do naszej. Pytanie, czy jesteśmy w Kosmosie czymś przeciętnym, czy jakimś jednorazowym wybrykiem natury? ;)

To oczywiście spekulacje, ale ja bym stawiał na to, że ludzka cywilizacja mieści się jednak w tej 'kosmicznej przeciętnej'. Dlaczego? To juz tylko rachunek prawdopodobieństwa, po prostu większa jest szansa, że mieścimy się w średniej, niż że się nie mieścimy. Ale to jak mówiłem czysta spekulacja ;).
Avatar użytkownika
Misiekh
 
Posty: 2289
Dołączył: 20 kwi 2004, 15:25
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Bąku » 14 sie 2007, 02:20

a ja myśle że po porstu zbierająinformację , gotująflotę , zamieniają przywódców swoimi stwerowanymi marionetkami i w końcu nas wyniszczą:D
a z naszych ciał zrobią sobie pożywienie dla zwierzątek domowych czy co tam chodują
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Avatar użytkownika
Bąku
 
Posty: 734
Dołączył: 4 gru 2005, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Następna strona

Powrót do Życie poza Ziemią

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 27 cze 2019, 00:54 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA | Forum: PHPBB
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka

cron