Czy są szanse na Kontakt?

Czy jesteśmy sami we wszechświecie?

Postprzez Steve Borden » 10 paź 2006, 18:57

Wszechświat jest bezmiernie ogromny. Nikt nie wie jak naprawde wygląda i jak daleko sięga.

Jestem osobą, która wierzy, że istnieje życie w kosmosie. Niemożliwym byłoby, by tylko jedna planeta na miliardy istniejących była kolebką życia galaktycznego.

Kontakt - napewno nie z naszej strony. Nie dysponujemy techniką na tyle zaawansowaną by dolecieć do wszystkich planet układu słonecznego, nie mówiąc o dalszych wyprawach. Gwiezden Wojny i napedy świetlne są dla nas jedynie marzeniem. I narazie nim pozostaną. Dlatego prędzej upatrywałbym kontaktu ze strony obcych jak z naszej. Ale trzeba sobie zadac pytanie - czy ich cywilizacja jest początkująca, w stadium zaawansowanego rozwoju czy też zmierzchu??
Tribute to the man they call STING.
Steve Borden

Postprzez naimad » 4 lis 2006, 09:16

A ja myślę, że kontakt z obcymi jest możliwy nawet z naszej strony. Na chwilę obecną jest to oczywiście niemożliwe, ale jeśli obcy rzeczywiście istnieją (nie jestem pod tym względem sprecyzowany) to jest to już tylko kwestią czasu. Wystarczy spojrzeć jakie postępy poczyniła nasza cywilizacja w ciągu ostatnich kilkudziesięciu tylko lat. Świat dzisiejszy nie jest tym samym światem co jeszcze 50 lat temu.
Dlatego też sądzę, że jeśli obcy istnieją, to kontakt z nimi jest możliwy - nie wiem tylko, czy stanie się to jeszcze za mojego żywota.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Bąku » 6 lis 2006, 14:45

Dokłądnie - prędzej czy później jakichś spotkamy - i daje głowę że nei będą specjalnie pozytywnie nastawieni:D - cóż wtedy - albo my albo oni:D
Miejmy nadzieje że oni.
Pozatym takie twarde stąpanie na ziemi to Miśkoff do polibudy nie na AE:P - wierzmy że gdzieś tam są - tak jess ciekawiej nie?
Nienawidzę Niemców za
bomby na Warszawę, nienawidzę Niemców za zniszczone miasta, nienawidzę Niemców za spalone wsie, nienawidzę Niemców, nienawidzę nie.
Bąku

Postprzez 5ukkub » 13 lip 2007, 14:25

Są na 100%. I to inteligentni. Jest nawet wzór, który oblicza prawdopodobieństwo życia we wszechświecie. Nie pamiętam go, ale wynika z niego, że cywilizacji inteligentnych we wszechświecie są miliardy .
Co do kontaktów z poszczególnymi cywilizacjami, są znikomo prawdopodobne.
Dlaczego? Oj.. to już dyskusja na inny temat. Jeśli chcecie poznać moje zdanie, założę kilka nowych tematów.
5ukkub

Postprzez Logan » 13 lip 2007, 14:39

Był kiedyś taki wzór podany w Secret Service :lol: bodajże w 2 Kompendium Wiedzy i trudno by ktokolwiek go pamiętał ;) (taki skomplikowany)
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Dalien » 13 lip 2007, 15:24

Aha, kiedyś go widziałem, pamiętam nawet że przy wartościach zaniżonych maksymalnie wynik i tak był imponujący - bodajże kilka tysięcy...
Obrazek
Dalien

Postprzez Soag Afihn » 15 lip 2007, 16:45

Taaaaa. I ciekawe co tam za zmienne były wstawiane :P. Jakoś prawdziwości takiego wzoru sobie nie potrafię wpoi w łepetynkę hahaha. A co do kontaktów, to uważam, że szanse są tak małe, że niemal zerowe. Zwłaszcza biorąc pod uwagę odległoście we wszechświecie.
Obrazek
Soag Afihn

Postprzez M.Songo » 16 lut 2009, 08:44

Jest jeszcze jedne kwestia utrudniająca kontakt, mianowicie długość życia cywilizacji. Patrząc na naszą cywilizację wydaje się możliwe, że większość cywilizacji po odpowiednio długiej egzystencji doprowadzi do samozagłady. Tak więc może tuż obok nas było inteligentne życie ale np. milion lat temu.
M.Songo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie poza Ziemią