Wielkość ciał niebieskich

Czy jesteśmy sami we wszechświecie?

Postprzez Rybson » 4 kwi 2006, 15:49

Nie chodzi nam o perspektywe ani nic, tylko o czystą wredną fizyke zachowania ciał niebiekich :D

Ot, zainteresował mnie przykład. Dla mnie (ewentualnie) jest to jedyny znany przykład kreacjonizmu, na jaki mógłbym trafić. Fraa, co myślisz o tym, ze to dowód na większy plan?:)
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Postprzez Pirix » 4 kwi 2006, 20:28

Studiuję fizykę, ale na wykładach z astronomii i astrofizyki nam nic na ten temat nie powiedziano. Ale może coś ciekawego znajdzie się na stronie koła naukowego studentów astronomii działającego przy Instytucie Astronomii UWr.
„Transire bene faciendo”
Pirix

Postprzez 5ukkub » 13 lip 2007, 14:15

Nie jest prawdą, że Księżyc i Słońce DOKŁADNIE pokrywają się podczas zaćmienia. Widoczna jest wyraznie atmosfera Słońca, która również wchodzi w jego skład.
5ukkub

Postprzez Fraa » 13 lip 2007, 16:45

Detale, detale ta atmosfera. ;) Z grubsza pokrywają się niemal dokładnie, prawie idealnie itepe. ;) :D
Rybson - nie, dla mnie to nie jest dowód na większy plan. :P Bez przesady - jeśli już coś planować, to chyba należałoby skupić się na ważniejszych rzeczach, niż: "estetyka zaćmienia a odległość od ziemi i średnice słońca i księżyca". :P
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez wendrowycz » 13 lip 2007, 19:07

5ukkub napisał(a):Nie jest prawdą, że Księżyc i Słońce DOKŁADNIE pokrywają się podczas zaćmienia. Widoczna jest wyraznie atmosfera Słońca, która również wchodzi w jego skład.

To fakt, poza tym zdarzaja sie rowniez zacmienia obraczkowe (tak to sie chyba nazywa - nie pamietam dokladnie, bo czytalem o tym dosc dawno), kiedy to widac rowniez czesc slonca (wlasnie jako obraczke) wokol tarczy ksiezyca. Maja one miejsce, gdy Ksiezyc znajduje sie w poblizu apogeum (czyli odleglosci najdalszej od Ziemii).
wendrowycz

Poprzednia strona

Powrót do Życie poza Ziemią