Jakimi gracie taliami?

Niezależnie jaki masz kolor talii to jest dział dla Ciebie - fana M:TG.

Jakimi gracie taliami?

Postprzez Jok » 14 paź 2004, 10:25

JAkie kolory , cryty, kombosy preferujecie?
Ja gralem kiedys czerwona na spalaniu oparta, ale teraz przezucilem sie na czarno czerwona - spalanie i i kary odejmujace zycie oponenta a dodajace mi. mam tez ciekawa karte za kazda karte do geva playera kazdy gracz otrzymuje jeden damage w plery- robi poploch jak gra sie w wiecej niz 2 osoby. teraz zbieram karty do mono czarnej na zombie,
Jok

Postprzez Misiekh » 19 paź 2004, 13:25

Grałem (dałem se spokój chyba 2 lata temu, za drogo ;) ) zielono-czerwoną talią, w której opieram się na komplecie trolii, pająkach, urokach, czarach ofensywnych czerwonej talii i symbolach ognia (to był o ile pamiętam enchant, którego się kładło, a potem przełamywało i zadawał 2 obrażeń w dowolny cel).

Potem przerzuciłem się na zieloną talię opartą na stworkach dodających manę (były tam jakieś elfy o ile pamiętam) i wystawianiu wielkich bestii :)

Generalnie polecam zieleń i połączenia zieleni z innymi kolorami. Bardzo fajnie sie gra :)
Misiekh

Postprzez Logan » 4 lis 2004, 01:14

Ja też podobnie jak Misiekh zaprzestałem grania, ale z powodu tego, że jak już zacząłem zbierać karty, to większość moich znajomych sprzedawała swoje decki i powoli nie było już z kim grać.
Ja też zaczynałem grać czerwono-zieloną talią opartą na direct damage'u i zielonych tanich kreaturkach. Bardzo łatwa, nieskomplikowana talia dla początkujących
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez naimad » 29 gru 2004, 21:15

Jeszcze nie kupiłem talii... ale z całą pewnością będę używał czarnej talii :D
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Misiekh » 16 mar 2005, 11:22

Już praktycznie skończyłem montować talię na insectach :). Brakuje mi tylko 4*Beacon of Creation (na razie je sproxowałem), ale te karty trudno dostać i na dodatek są dość drogie, więc pewnie nieprędko je zdobędę. Założenie jest takie, że jak będę miał na stole 10 czy 20 tokenów 1/1 to przeciwnik nie nadąży z ich zdejmowaniem, a wtedy wystarczy wjazd nimi albo ewentualnie się je lekko podpakuje (przy tej ilości many, jaką ten deck powinien produkować, to tak mniej więcej każdego o +5/+5 ;) ) i fru :) Normalnie scena jak z "Żołnierzy kosmosu" kiedy te wielkie robale ich atakowały 8)

Mój deck (jeszcze niewypróbowany w porzadnej walce :) )

Landy:
20 x Forest

Creatures:
4 x Llanowar Elves (G, 1/1, T: add G to mana pool)
4 x Nantuko Elder (2G, 1/2, T: add 1G to mana pool)
4 x Fyndhorn Elder (2G, 1/1, T: add GG to mana pool)
1 x Nantuko Disciple (3G, 2/2, G,T: Target creature gets +2/+2 until end of turn)
4 x Saber Ants (3G, 2/3, gdy dostaje obrażenia, wstaw do gry tyle insect tokenów 1/1)
1 x Broodhatch Nantuko (zastanawiam się, czy go na coś innego nie zamienić) (j/w)
2 x Living Hive (6GG, 6/6, Trample, Gdy zadaje obrażenia graczowi, wstaw do gry tyle insect tokenów 1/1)
1 x Stag Beetle (3GG, 0/0, wchodzi do gry z tyloma counterami +1/+1 ile jest kritów w grze)

Artifacts:
1 x Power Matrix (4, T: target creature gats +1/+1 and gains flying, first strike and trample until end of turn)

Enchants:
1 x Rancor (za mało, ale więcej nie mam) (to każdy zna)
1 x Alpha Status (2G, enchanted creature gets +2/+2 za każdego innego krita tego samego co on typu)

Sorcery:
4 x One Dozen Eyes (5G, wybierz jedno - wstaw do gry tokena beast 5/5 albo 5 tokenów insect 1/1; entwine GGG)
4 x Beacon of Creation (3G, wstaw do gry tyle insect tokenów 1/1, ile kontrolujesz forestów. Potem wtasuj Beacon of Creation do library właściciela)

Intant:
4 x Giant Growth (każdy chyba zna)
4 x Tribal Unity (X2G, wszystkie krity typu, który wybrałeś, dostają +X/+X do końca tury)
Misiekh

Postprzez Erotyczny » 14 kwi 2005, 15:52

ja mialem (dawno)

dwa decki (czasami bylo wiecej) zlozone raczej z czego popadło ...

mialem taki czarny czołg oparty min. na discardzie (hymn to tourach ?, mind twist ? <wiem fajne karty - nie bawilismy sie w turniejowe zasady zbytnio > )
do tego jakis mox diamond dwa nightmare'y, jeden lotus petal .. to był zlepek wszystkiego .... ale prawdziwy czołg ktorego przez ten czas zbyt duzo razy nie uzywalem to byl spirit of the night ....

nie smiejcie sie ... tam gdzie mieszkalem naprawde malo bylo takich kart naprawde wy .... wiec musielismy sie podniecac czymkolwiek ...

a drugi to był czerwony ... ehh to był deck ....

lightning bolty , incinerate, fireballe, dezintegracje ... mana flare i ze dwa furnace of rath ... brakowalo mi tylko ball lightninga i tego duzego drogiego czerwonego smoka ... nie pamietam jak sie nazywal ...
Erotyczny

Postprzez Grim Reaper » 3 maja 2005, 20:37

Jako nowy nie będępisał dużo....JA obecnie gram zielono-niebieskimi spirytami z dodatkiem dużej ilości arcan'ów.
Daje mi to bonusy że hoho ,a to tapuję przeciwnikowi kreaturkę ,a to dobieram kartę ,a często wracam sobie karty z greyw'a i wyszukuję arcana na rękę :P. Niestety potrzebuję czasu an rozwój więc muszę trochę to zmienić..
ale to jak będzie kasa...
I'm here ....
As always....
Sometimes...
Grim Reaper

Postprzez Erotyczny » 4 maja 2005, 15:12

Grim Reaper napisał(a):Jako nowy nie będępisał dużo....JA dużej ilości arcan'ów.

??? czyli ? bo jestem trochę nie na czasie ....

a ja miałem nawet kiedyś deck na sliverach .... kiedyś śmieszmy niebieski na kontrach ....
Erotyczny

Następna strona

Powrót do Magic: The Gathering