Stare dobre czasy

Niezależnie jaki masz kolor talii to jest dział dla Ciebie - fana M:TG.

Stare dobre czasy

Postprzez sirlan » 5 kwi 2005, 19:36

A więc tak... Wiele dziś osób narzeka, że co nowsze dodatki wypuszczane przez Wizardów, coraz bardziej odbiegają od "rdzennego MtG". Pamiętają czasy gdy jeszcze karty dziś już Extendowe (lub starsze nawet) grały na T2. Mówią "To już nie to... ". Chcą powrotu tych "starych dobrych czasów".

Czy wy też tak sądzicie ?? Czy może jednak bardziej odpowiada wam obecny kierunek rozwojowy MtG ?? Ciekawe... .
sirlan

Re: Stare dobre czasy

Postprzez Erotyczny » 6 kwi 2005, 15:24

sczerze mówiąc już nie gram w Magica głównie ze względów finansowych ale też czasowych...
po mtg przerzuciłem się na stara (jeszcze przed przejęciem) i star zaliczyl smierc. ale bardzo chetnie bym sobie pograł tylko nie mam z kim ....
wracajac do tematu to wg mnie od szóstej edycji w górę zaczęły się jakieś straszne rzeczy - straszne innowacje itd .... wolałem wcześniejsze ....

tempest , exodus ...... mirage .... ehh to były czasy .... albo najwczesniejsze ("ucz sie anie lataj z tymi kartami!!" i granie na dworze)
Erotyczny

Postprzez Misiekh » 6 kwi 2005, 17:39

Zaczynałem od Mercadian Masques :)
Mam mieszane uczucia co do Kamigaw. Są na siłę udziwniane, a na dodatek odbiegają od dotychczasowego klimatu gry.

Co do VI, 7 i 8 edycji, to IMO są raczej konserwatywne, bardzo wiele (jeśli nie prawie wszystkie) kart to powtórki ze starszych edycji.

No cóż, czas leci, wszystko sie zmienia ;). W każdym środowisku pojawia się tęsknota za "starymi dobrymi czasami". Kamigawy mnie dziwią, a czasem śmieszą - ale inne edycje mi się ogólnie rzecz biorąc podobają. Mam nadzieję, że na przyszłość ten "japoński" klimat zostanie porzucony, a MTG będzie dalej tak klimatyczny jak jest :)
Misiekh

Postprzez Erotyczny » 12 kwi 2005, 10:21

Nie wiem ... dla mnie magic stracil widocznie ten klimat ktory powodowal ze mogle sypnac kasa bez mrugniecia okiem duzo za duzo za np. mox diamonda ....
Erotyczny

Powrót do Magic: The Gathering